Zdraví

Střední Čechy: opět slevy v lékárnách

Středočeské krajské lékárny začaly od dnešního dne opět poskytovat třicetikorunové slevy. Jde o důsledek předběžného opatření Městského soudu v Praze, které zakazuje hrazení poplatků formou daru v lékárně mladoboleslavské nemocnice.

LékyPodle názoru hejtmanství se ale zákaz vztahuje na všechny krajské lékárny. Nyní budou lékárny lidem nabízet slevové kupony (formou trhacích šatních lístků). Lidé si pro kupony, tzv. „rathovky“, můžou chodit do pěti středočeských krajských nemocnic. Pro jednu nemocnici jich na měsíc bude až deset tisíc.

Středočeský hejtman David Rath navíc deseti zdravotním pojišťovnám (s výjimkou VZP) pohrozil, že je ČSSD kvůli pokutám pro krajské nemocnice po případném vítězství v říjnových volbách zruší a sloučí s VZP.

Hejtmanovi vadí, že všechny pojišťovny stojí ve správních řízeních kvůli nevybírání poplatků svorně proti němu. Plán na sloučení pojišťoven chce Rath zveřejnit v průběhu týdne na tiskové konferenci.

   
04.05.2009 - Zdraví - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] čiperka [*]

  Poplatky a další méně či více nepříjemné věci mně ani tak netíží, ale že  lidi bez skrupulí vyjadřují své názory hodně nevybíravě, to mi vadí mocSml15

  superkarma: 0 07.05.2009, 06:32:49
 2. avatar
  [2] Juana [*]

  ToraToraTora — #1 Nejvíc mi s..e, že žiju taky ve středočeském kraji a tehnle hajzl vychcanej tu vládne, fakt nechápu, jak ho ti dementi lidi mohli volit. Silnice tu jsou po zimě jako tankodrom, ale hlavně že rozdává voličům drobné, aby je uplácel.

  superkarma: 0 04.05.2009, 14:09:28
 3. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Pan hejtman je holt dokytek a měl by si s tím někam dojít

  1. na komentář reaguje Juana — #2
  superkarma: 0 04.05.2009, 12:14:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme