Pokud by bylo možné nalézt výraz „Streaking“ ve slovníku cizích slov, vysvětlení pojmu by bylo asi následující: „Streaking je volnočasová aktivita, při které se jedna či více nahých osob vyskytne na libovolně zvoleném veřejném místě.“ Do povědomí veřejnosti se streakeři zapisují většinou jako recesisté, sprintující po sportovních stadiónech.

 

Proč to dělají?

Motivy proč se streakeři věnují tomuto „adrenalinového sportu“ jsou různé. Někteří z nich jsou jednoduše exhibicionisté, další velká skupina běh milujících naháčů jsou pouze příležitostní sportovci. Jejich odvážné výkony bývají často výsledkem sázek a „heců“. Mezi příznivci této činnosti se najdou i nejrůznější aktivisté bojující za mír, práva zvířat či ekologii. Klasickým příkladem je například matka tří dětí a mírová aktivistka Andrea Hall, která po bombových útocích V Londýně v létě 2005 běhala přesně ve stejnou dobu tři pátky za sebou v jedné z londýnských ulic. Chtěla tak prý opět vrátit úsměv do tváří lidí a uvolnit stísněnou a napjatou atmosféru ve městě. Zda se jí to skutečně povedlo, zůstává otázkou, neboť dle nedávného průzkumu jedné soukromé společnosti prováděného ve Velké Británii vyšlo najevo, že celých 37 % Britů považuje nahotu na veřejnost za největší společenské tabu.

 

Streaking je sportem vzdělaných!

Dalo by se říci, že svůj boom zažila tato aktivita v 70. a 80. letech na mnoha vysokých školách především ve Spojených státech. Pro studenty se stal streaking originální formou protestu a demonstrace. Streakerskými kousky, ke kterým patřily hromadný běh na jednu až tři míle, jízda na kole a další sportovní výkony, se rozhodně neomezovaly na teplejší období roku. Skoro by se dalo říci, že je tomu naopak. Svoji streakingovou historii mají i proslulé university jako Princenton, a dokonce i slavný Harvard!

 

Streaking na přelomu tisíciletí

Konec dvacátého století si oblíbil čas od času vídat streakery na titulní stranách novin. Sportovně založení naháči pobíhají po fotbalových, tenisových a atletických stadiónech. Navštěvují nejrůznější zápasy a význačná sportovní utkání. Možná si někteří z vás vzpomenou na mladou slečnu polské národnosti, která vběhla nahá na stadion v průběhu závěrečného ceremoniálu Olympijských her.

Streakeři se ale neomezují pouze na sport! Nejsou jim cizí ani kulturní a společenské události. Mladý Brit Brynn Reed „potěšil” svojí exhibicí dokonce i britskou panovnici.

 

 

 

A co vy, milé ŽENY-IN, je něco, co by vás přesvědčilo k výše uvedené aktivitě?

 

 

Reklama