Všichni se zbláznili a pustili se do rekonstrukcí. Od rána do noci se ozývá vrtání, bušení, prostě randál, který nebere konce a místy se nedá vydržet. Když hluk neustal ani v neděli ráno, šla si čtenářka s nickem TanaM. stěžovat. Jak to dopadlo, se dočtete v jejím příspěvku.

Milé ženy in.cz, dnes  je zas moc hezké  téma.

Pár slov k rekonstrukcím  v  pražských panelákových  bytech.  

V lednu  v  našem   panelákovém domě  zahájili  bourací práce Koblížkovi.  Bouchalo  se  od 9 od  rána do 7 do večera. Hluk, prach  a  spoustu na,,,,,  ných  partají. Rekonstrukci prováděli  jeden  měsíc. Pak  si  starý Koblížek   našel   nějakou slečnu  z Budějovic,  a  stará Koblížková zůstala ve velkém totálně zrekonstruovaném bytě  úplně sama. Rekonstrukce ji stála něco málo přes 400 000 korun. Splácet to bude ještě 20 let..... Myslím, že do smrti.

Omyl.

S rekonstrukci začal p. Tesařík. Ten má  malý byt a tak  bourací  práce trvaly  „jen“ měsíc. Bouralo se  od pondělka do neděle... včetně. V dubnu   začaly s rekonstrukcí  další 2 rodiny...... No hrůza -  staveniště, stížnosti  mladých rodin, že děti nemohou spát,  stížnosti na rozbité výtahy po dělnících  ,který tahali sádrokartonové desky  novým výtahem, který stál 3  miliony.

Obávala jsem se,   že v baráku  propukl „opičí syndrom“. Předělávají  sousedi, musím předělávat taky.!!!!

Když v neděli v 8 ráno, začali  dělníci bušit  do topení, neudržela jsem se.

 Šla jsem za správcem a  řekla  jsem mu,  že v neděli „  je zakázáno  rušení domovního klidu“.  Správce šel   zazvonit  k  bytu , odkud se valil   hluk ,připomínající  kobercové nálety z Bagdádu, nebo zemětřesení. Správce upozornil  vedoucího  „UK“party , že v neděli nesmí rušit ostatní nájemníky nepřiměřeným hlukem,  jinak jim hrozí až 10 000 kč pokuta. od magistrátů. Sergej určitě nerozuměl , ale bourání  utichlo.

Já nic ve svém bytě nepředělávám. Vše mi stačí také, jaké je.  Mám jen novou vodovodní baterii v  kuchyni a v koupelně. 

 Znám cenu peněz, znám jak se těžce vydělávají, a  nehodlám   je vyhodit  za rekonstrukci bytu.

Moje babička žila v kouzelné chaloupce na kraji vesnice,  v  domku měla jednu malou kuchyň, s kredencem a jednu místnost na spaní. Vodu měla jen studenou, když se chtěla umýt, zatopila si v kamnech a umyla se v lavórů. Babička se dožila 96 let, vychovala  4 vysokoškolsky vzdělané  a  slušné lidi.

Hezký den  v spokojenosti  s tím,  co máte.

Tana M.

Milá Tano M., já vám rozumím, když jsem na návštěvě u maminky, která bydlí v paneláku, mám pocit, že jsem v nějakém lomu. Vrtání, bušení, randál, že neslyšíte vlastného slova. Ale zase na druhou stranu chápu lidi, že chtějí z panelákového papundeklu udělat hezké bydlení.

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s rekonstrukcemi vy, milé ženy-in? Už je máte za sebou, nebo se na ně chystáte? Máte ráda změny v bytě? Jakou nejrazantnější změnu jste realizovala? Napište nám na dnešní téma.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama