Magie

Strašívá v domech, nebo nám ve věži?

Je prokázáno, že strašidelné úkazy se neprojevují samy o sobě, vždy je tu nepostradatelná, byť pasivní účast lidského provozovatele. Jak to tedy vlastně je? Strašívá v domech, nebo nám ve věži? A nebo je to nakonec všechno úplně jinak?

Nejvíce strašidelných domů se vyskytuje v Anglii a ve Skotsku.

V těchto zemích dodnes platí zákony o soudní náhrady škody při koupi „domu se strašidlem“. V Anglii existuje dokonce seznam asi 180 prostorů - hradů, opatství, škol, nemocnic a domů, kde údajně strašilo, a odkud se proto (s náhradou) nájemníci odstěhovali.

hrad

Hrad Eilean Donan, SKOTSKO

Italský znalec a záhadolog Cesare Lambroso dělí „strašidelné domy“ do několika kategorií.

Domy s krátkodobým médiem

V těchto domech se projevují zvláštní úkazy po krátkou dobu a vždy jde o vazby na osobu, která slouží jako médium. V těchto případech bylo nejčastěji zjištěno, že jde o čirý podvod.

Domy historické

V historických strašidelných domech je tomu trochu jinak, tam nelze vliv žijící osoby zjistit. Například jedné lady, která si najala zámek ve Skotsku, se v noci, když se probudila, zjevil bezhlavý muž v oblečení z Cromwellových dob. Přízraky a vidění se vysvětlují na vazbě na návštěvníky, kteří vešli do místnosti nebo do míst nějak spjatých s tragickými událostmi minulosti. Pravděpodobně někdo lady o zmíněném bezhlavci dlouho a sugestivně vyprávěl.

strd

Strašidelný dům

Domy varovné

Známé jsou také varovné strašidelné domy. V nich se přízrak zjevuje vždy po dlouhé době jako výstraha před smrtí člena rodu (rodiny). Takové zjevy se vysvětlují medijními schopnostmi, probuzené v osobách, jež jsou v předagonálním stavu, tzn. že ony samy oznamují svou nadcházející smrt. Tyto jevy patří do jevů okultních a podstatná část z nich se vysvětluje jako halucinace, často podmíněna spirituálními stavy duše.

vard

Varovný dům

 

„Straší mi ve věži“, nebo nestraší?

Můj příběh

Mám ráda věci mezi nebem a zemí. Fascinuje mě všechno „nevysvětlitelné“. Ve strašidelném domě bych se nebála, naopak, snad bych v takovém domě i ráda žila. (Nebo to alespoň zkusila).

Nedávno mi zemřela blízká osoba a já se s tím těžce vyrovnávala. Kamarádka mi poradila, jak „ji“ můžu znovu „spatřit“. „Postav do rohu velké zrcadlo, nejlépe v místě, kde ta osoba bydlela. Před zrcadlo dej svíčku a přesně o půlnoci se na tu svíčku přes zrcadlo podívej. Velmi silně se soustřeď na podobu zemřelé osoby. Objeví se ti za tou svíčkou.“ Všechno jsem udělala přesně, jak mi poradila. Pekelně jsem se soustředila a opravdu jsem „ji“ v zrcadle viděla! A nebo spíš - jsem chtěla vidět. Zhmotnila jsem si svoji vlastní představu. Po této „akci“ jsem byla neskutečně slabá a vyčerpaná a okamžitě jsem usnula. Ráno, když jsem se probudila, nevěděla jsem, jestli se mi to všechno jen nezdálo... Na zemi stál stojan s ohořelým zbytkem svíčky a zrcadlo s očouzeným krajem. Opravdu nevím. Nikdy více už se mi to nepodařilo.

zrc

Použitý zdroj: Velká kniha magie a čarování, Regia, 2000

Zažili jste něco podobného?

Čtěte také:

   
27.04.2011 - Magie - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [13] jithule [*]

  zajímavé

  superkarma: 0 26.12.2012, 12:06:30
 2. [12] rendac [*]

  to je zajímavý článek Sml22

  superkarma: 0 24.11.2012, 14:26:29
 3. avatar
  [11] Jindriska8 [*]

  S duchy si radši nebudu zahrávatSml23

  superkarma: 0 23.10.2012, 21:16:33
 4. avatar
  [10] arjev [*]

  Anai — #1 Ducha na dálku neodvolávej, takových domů je málo. U nás straší tak akorát manželova matka a můj manželSml52

  Legraci si nedělám. A teď vážně.

  Před 14-ti dny jsem byla sama doma. V přízemním bytě byla jen tchýně a ta už měla zhasnuté a byla v posteli.

  Barák jako hrad a já jsem večer přepírala pár hadříků. Neustále se mi zdálo, že na mě někdo volá mým jménem. Hlas vycházel ode dveří do koupelny a když jsem otočila hlavou, dveře byly zavřené a nikdo u nich.

  Pak se objevila ještě jedna záhada, ale tu jsem se sevřenou prdýlkou vyřešila s velikým strachem.

  Dcera bydlí v horním bytě a nebyla doma. Já si už četla v kuchyni. Nade mnou někdo musel chodit, jelikož vždy něco upadlo na zem a večer se vše dobře rozléhá, no a moje fantazie pracovala na víc jak 200%

  Do dceřiného bytu jsem se odvážila. S sebou jsem si vzala dlouhý nůž a pod paži starého plyšového medvídkaSml52 Před dveřmi jsem si dodala odvahy a hlasitě se zeptala: "Kdo je tam?"

  Místo odpovědi se něco skutálelo shora dolů a ještě to poskakovalo. S tlukoucím srdcem jsem plyšáka posadila na vnitřní okenní parapet a zprudka otevřela dveře a okamžitě rozsvítila. Okolo mých nohou se něco mihlo a šuplo to do koutu.

  Bože, můj, já jsem zapomněla na ježka, kterého dcera měla na přezimování doma. Utekla, je to samička, z krabice a šmejdila po předsíni a co mohla převrátila a obsah se vysypal. To skákající byly ořechy.

  superkarma: 0 04.05.2011, 13:17:39
 5. avatar
  [9] SNÍŽEK [*]

  takové praktiky mohou být nebezpečné,s duchy se nemá zahrávat Sml32

  superkarma: 0 27.04.2011, 16:12:55
 6. avatar
  [8] janinkab [*]

  Ten hrad je úžasnej....

  superkarma: 0 27.04.2011, 15:19:21
 7. [7] jastura [*]

  Anai — #6 Já jsem slepá, tu Prahu jsem v textu nějak minula, to víš, takové malé město...Sml57 Ta místnost by mě stála jako 2+1 co má přítel a ještě by ten duch zrovna odpočíval v té druhé místnosti, ne? Sml31Sml32

  superkarma: 0 27.04.2011, 14:55:14
 8. [6] Anai [*]

  jastura — #5 Je to ve vilové čtvrti v Praze Sml16. Jestli chceš, rezervuju Ti na zkoušku jen 1 místnost za 4 000 Sml30. Ale pejsky by ta paní, co bydlí dole, asi nechtěla...

  1. na komentář reaguje jastura — #7
  superkarma: 0 27.04.2011, 13:56:01
 9. [5] jastura [*]

  Anai — #2 Já bych to i prubla. Zajímalo by mě, jestli bych tam něco slyšela, nebo ne. Já jsem totiž docela ignorant. Jenže stěhovat se a nemít jisté, že tam vydržím a jestli je to dál od OV, tak je pro mě i dojezd do práce problém... Tak na víkend, se psy...

  1. na komentář reaguje Anai — #6
  superkarma: 0 27.04.2011, 11:26:28
 10. avatar
  [4] Francaise [*]

  Zrcadlo je běžný způsob, jak vidět duše z jiné dimenze, nedávno jsem o tom četla pojednání. Myslím, že se o tom zmiňuje i  R. Monroe.

  superkarma: 0 27.04.2011, 09:49:51
 11. avatar
  [3] Francaise [*]

  Anai — #1 Nechtějte na tom chudáku uvízlém vydělávat Sml31, raději za něj dejte na mši Sml80.

  superkarma: 1 27.04.2011, 09:47:44
 12. [2] Anai [*]

  Já viděla doma nedobrovolně v noci ducha v obrázku (svou babičku), ne v zrcadle... Ano, přivolali jsme ji kdysi do toho bytu (se synem jsme vyvolávali duchy) a pak jsem jí po tomto zážitku odvolala. Zvláštní je, že se ducha nebojíte, prostě necítíte strach, jak si myslíte,  že cítit budete....

  1. na komentář reaguje jastura — #5
  superkarma: 0 27.04.2011, 08:47:34
 13. [1] Anai [*]

  Měl-li by někdo zájem bydlet v OPRAVDOVÉM strašidelném domě, ale zcela vážně, tak nabízím podnájem za cca 5-6 000 2 menší místnosti s koupelnou v patře jedné staré vily na Praze 4 (zahrada k použití). Žádný luxus, nezařízené, ale ducha, kterého zaznamenali nejen dva předešlí nájemníci, ale i stálá obyvatelka domu v přízemí, mohu zaručit! Slyšíte kroky nad sebou a přitom tam nikdo není, ani žádné zvíře. Jeden z nájemníků kvůli tomu ve tři ráno volal zásahovou policejní jednotku, která dům pročesala (marně) a majitel domu po hysterických záchvatech další nájemnice pročesal i vnitřek podlah a stropů, hledal nějaká zvířata, krysy, kuny... NIC! Vím sice, jak ducha, dokonce na dálku, odvolat, ale zatím to neudělám - pořád doufám, že o takovou raritu bude mít někdo zájem a ocení ji!

  1. na komentář reaguje Francaise — #3
  2. na komentář reaguje arjev — #10
  superkarma: 0 27.04.2011, 08:45:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme