Čtenářka Ula se Mikuláše i Ježíška v dětství bála. Jestli i vám připadá vám maska Mikuláše strašidelná, milé čtenářky, jistě budete Ule rozumět. Téma dne zní: Vaše dětské představy Ježíška.

První příspěvek k dnešnímu tématu: Dětské představy Ježíška, dorazil do redakce od čtenářky Uly. Proč se v dětství Ježíška bála?


Dobrý den,

zrovna včera jsem si uvědomila, že já jsem se před Vánocemi vždy bála Mikuláše a i Ježíška daleko více než moje děti. Dříve např. maska Mikuláše byla docela dost strašidelná, taková tak klasická škraboška, ale dneska většinou jako převlek je kostým a obličej se přimaluje. Tím je Mikuláš vlastně sympatický děda. Ježíška jsem si proto představovala taky tak, jako dědu, který přilétne oknem, s sebou má košík a v něm dárky pro mě a i ostatní děti. Jen mi stále vrtalo hlavou, jak to může všechno za tak krátkou dobu oblétat a kde má svůj sklad, ze kterého dárky odebírá.

I když mi často pohádky i různé obrázky Ježíška prezentovaly jako malé miminko, tak jsem to nikdy nebrala vážně, protože miminko přece nechodí, nelítá a tudíž nemůže dárky dodat. Jaké bylo moje zklamání zhruba v osmi letech, kdy jsem dárky objevila na půdě a pak dělala u stromečku hrozně překvapenou. Tím se ukončila dětská etapa - totiž to, že Ježíšek nosí dárky.

Svým třem dětem, kterým je nyní od půl roku do čtyř, se budu snažit co nejdéle utajit, že Ježíšek je hlavně maminka s tatínkem.

Přesto i já sama se snažím představit si, že Ježíšek, pro mě děda s berlí jako z pohádky o Mrazíkovi, existuje.
Ula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Dětské představy Ježíška

Jak jste si představovaly Ježíška, když jste byly malé?

Děti mají občas bujnou fantazii. Jakmile dětský svět narazí na střet s realitou, snaží se ji nějak pojmout a vznikají tak všelijaké nesmysly. Zítra mě zajímá vaše dětská představa Ježíška! Jak vypadal Ježíšek, když vám bylo osm let? V čem nosil dárky? Jak se dostal nepozorovaně do obýváku a zase ven? Pište mi dětské fantazie o Ježíškovi na redakční e-mail (viz níže). Chcete-li získat dárek - překrásný květinový kalendář Melvita 2011 a 500 bodů do Velké vánoční soutěže - nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

melvita 2011

Reklama