Všichni odešli, já sbalila poslední dokumenty, obrátila do sebe sklenici džusu a sesunula se do křesla. Bože, to byl zase den... Přivřela jsem oči a zaposlouchala se do odeznívajícího šumu kroků, podpatků na dlažbě a tiše se zavírajících automatických dveří. Najednou všechno utichlo. Dveře se zavřely a já byla sama. Zhluboka jsem si oddechla. Odsunula jsem počítač a práskla čelem o stolní desku. Nezúčastněně jsem pozorovala dění na modrém koberci pod stolem. Sponka, sponka, žlutej lepicí papírek, neidentifikovatelný drobek...

 

„Žiješ?" ozvalo se odněkud zezadu a já zcela automaticky odpověděla.

Ne, vole."

Martin, jako vždycky poslední v práci. I když poslední dobou to vypadalo, že mu jeho tvrdě vydřený titul vezmu.

Tak co, dobrý?"

Budu to považovat za čistě rétorickou otázku a nebudu odpovídat, jo?" zvedla jsem hlavu ze stolu a podívala se na něj.

Stál tam opřený o zárubně a díval se do neurčitého bodu na stěně.

Dívala jsem na něj. Asi tak lhostejně jako se on díval do bodu na zdi. Vlastně jsme utvořili uzavřený kruh bezvýznamných a unavených pohledů. Já se dívala na něj, on se díval na zeď a zeď se dívala na mě. Po celé kanceláři se rozhostilo ticho. Všude byla tma, jen sem tam kousky prostoru rozjasňovaly monitory zapomenutých počítačů. Mlčeli jsme. Ani jednomu z nás to nepřišlo divné.

 

Mám v kanclu celkem sympatické červené, dáš si se mnou na dobrou noc?" Pořád se díval do zdi a otázku pronesl v duchu poslední věty toho dne.

Jo," odpověděla jsem a narovnala se na židli.

Vstala jsem a nepřítomným krokem ho následovala po temné chodbě.

Sedla jsem si ke stolu a nohy si opřela o další židli. Posadil se vedle a podal mi láhev. Napila jsem se a podala mu ji zpátky. Zaklonila jsem hlavu a čekala na ten slastný pocit uvolnění. Cítila jsem, jak se víno rozlévá po celém těle, jako bych vdechla pár slunečních paprsků, které celé dny jen lačně pozoruji oknem. Zavřela jsem oči. Dýchala jsem.

 

Martin mi sundal sponku z vlasů, a ty se rozvinuly z elegantního drdolu do obrovské hřívy. Zabořil do nich svoji tvář. Přivoněl si k nim a vlastně se ani nehýbal. Cítila jsem na krku jeho dech. Nechala jsem oči zavřené. Snad aby ani moje svědomí nevidělo to, co prožívám. Bříšky prstů mi odhrnul vlasy na stranu a lehce foukal do těch, které na krku zůstaly. Cítila jsem, jak mým tělem procházejí stovky malých záchvěvů. Letmými polibky kopíroval hranici vlasů a bílé kůže na krku. Dlaní mě pohladil po krku, nechal ji sklouznout po mém dekoltu k pasu. Jednou rukou mne objal a přitáhl si mě blíž. Byla jsem k němu stále zády a vlastně jsem ani nechtěla otevřít oči. Nechtěla jsem cokoliv vidět, nechtěla jsem myslet. Chtěla jsem na chvíli jen tak být. Položil mi hlavu na rameno a dlaněmi lehce projížděl po mých ňadrech. Ucítila jsem na krku jeho jazyk a polila mě vlna neskutečného žáru. Rozepínal mi halenku, pod jeho dlaněmi bylo s každou vteřinou více mého těla a já byla úplně bezbranná.

 

Otočil si mě k sobě a já otevřela oči. Celé moje tělo bylo v jednom ohni. Dívali jsme se na sebe a mlčeli. Vstala jsem a posadila se proti němu na stůl. Rozepjala jsem mu košili a dlaněmi hladila jeho úžasně široký, chlapský hrudník. Pohladil mne po vlasech a jeho prsty skončily na mých ústech. Nadzvedl mi bradu a jeho rty se lehce dotkly těch mých. Špičkou jazyka si s nimi jen tak pohrával, jako by čekal na odpověď. Zabořila jsem své rty do těch jeho, nechala jsem se laskat, vdechovala jsem vůni jeho kůže a na zádech cítila miliony rozžhavených jehliček.

 

Vysvobodil má ňadra z podprsenky a díval se na ně, lehce je hladil a jeho prsty následovaly jejich okrouhlé tvary, jazykem kroužil kolem bradavek, chytil je mezi zuby a chvíli si s nimi jen tak pohrával. Jeho dlaně cestovaly po celém mém těle, klouzaly po ramenou, po bocích, lehce přejížděly přes bříško... Jeho ústa se přesunula k mému pasu, začal kroužit jazykem po mém bříšku, po všech těch místech, kde je kůže tak tenká... lehce mě kousal. Sténala jsem slastí a tmělo se mi před očima. Jeho nenechavé ruce lehce hladily moje stehna a látka sukně putovala pořád výš...

 

Tála jsem pod jeho rukama jako sněhová vločka, na kůži se leskly kapičky potu, dýchala jsem a pokoušela se nepropadnout závrati. Ucítila jsem jeho jazyk na stehně, putoval pořád výš a lehce si pohrával s hranicí kůže a bílé krajky kalhotek, špičkou jazyka ji lehce nadzvedl a vplul pod tenoučkou látku. Prudce jsem zasténala a pokoušela se odtáhnout, on mne ale nepustil... Dlaněmi stiskl mé boky a pevně je držel. Šílela jsem, mým tělem procházely stovky malých orgasmů a já se třásla... Vstal a políbil mě, jeho jazyk znovu putoval po mém krku a já... se nemohla dočkat. Samotný zvuk rozepínajícího se zipu mě doháněl k dalším vlnám žáru...  tolik jsem ho chtěla cítit, uvnitř...  Odhrnul kalhotky na stranu a přiložil žalud na rudé, tepající místečko... Políbil mě na ucho a pošeptal... chceš to?

Reklama