Styl

Stop pocení! Vyberte si správného bojovníka proti pocení a zápachu

Pocení, především pak nepříjemný zápach, je velmi nepříjemnou záležitostí. Otravuje nejen nás, ale i naše okolí. Ještě, že na trhu je k dostání hned několik variant produktů, které nám v boji proti tomuto nechtěnému nepříteli pomáhají.

To, že se naše tělo více potí v horkých letních měsících, ví každý. Ovšem nejen vysoké teploty a sluneční paprsky můžou za nadměrné pocení. Někdy to může být stres, hormony či jiná forma psychické nebo fyzické zátěže. Může se však jednat i o poruchu, která se nazývá Hyperhidróza. Zde je většinou na vině dědičnost neboli vrozená dispozice. Spolehlivými spojenci proti pocení je jednoznačně správná hygiena a v neposlední řadě různé deodoranty, antiperspiranty, atd.

Co dělat, když pouhé deodoranty nestačí?

 • potKdyž máte pocit, že klasická péče nestačí, můžete vyzkoušet různé metody. Jednou z nich je aplikace botulotoxinu. Ta je v současné době upřednostňována pro svou vysokou efektivitu a malé procento nezávažných komplikací. „Zákrok je možné provést s lokálním znecitlivěním krémem nebo v případě ošetření podpaží většinou bez jakékoli anestézie. Samotný botulotoxin se pak vpravuje velmi malou jehličkou do povrchních vrstev kůže větším počtem vpichů cca po 1- 1,5 cm. Ošetření celé oblasti trvá cca 10 min. Bezprostředně po zákroku je doporučeno nevystavovat se extrémně potivým vyvolávajícím momentům, jako je například saunování. Efekt nastupuje během několika dnů a přetrvává 6-9 měsíců.“ ŕíká o zákroku MUDr. Edita Jatšová, korektivní dermatolog z Laserového centra Anděl.
 • Další variantou je i trvalá epilace chloupků v podpaží. Nejenže omezuje nežádoucí pocení, ale zároveň jde i o estetický zákrok. Metoda je nenáročná a lze ji pořídit levně. Například na www.slevomat.cz lze trvalou epilaci podpaží zakoupit za 199 Kč.

Nadměrné pocení může být také příznakem jiného onemocnění, někdy i závažného. Pokud tedy tento problém máte, neostýchejte se a vyhledejte lékaře.

Spolehlivé spojence proti pocení naleznete ve fotogalerii.

/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_Perspirex_Comfort_20ml_320Kc_packshot_FAnn.jpg
Perspirex Comfort roll-on, FAnn, 320 Kč Účinek po dobu 3–5 dní. Díky systému péče o pokožku CPX (mléčnan vápenatý) je podráždění pokožky minimální. Perspirex Comfort poskytuje efektivní redukci pocení. Účinky jsou ověřené klinickými testy mezinárodně uznávanou testovací společností.
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_Teo.jpg
T´eo deodorant, Lush, 225 Kč Jedlá soda vsákne pot a neutralizuje zápach, zatímco silice z tea tree, citronu a jalovce dělají svou antibakteriální práci. Ani nejmenší zápach neobstojí proti téhle partě! Obsahuje i něžnější ingredience, jako čerstvé hrozny a olej z jader meruněk, aby se vaše pokožka cítila v pohodě
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_SEBAMED_Roll-onBalzamsensitive_50ml_99Kc.jpg
Roll-on Balzám Sensitive, Sebamed, www.kupkosmetiku.cz, www.babybaby.cz, 99 Kč Balzám speciálně určený těm, kteří mají problémy s deodoranty obsahujícími alkohol. Jemné složení nedráždí ani tu nejcitlivější pokožku a lze jej aplikovat dokonce ihned po depilaci podpaží. Dlouhodobý deodorační efekt zajišťuje Trisoft Active systém patentovaný značkou Sebamed. Aktivní látky účinně potlačují množení bakterií a následný zápach.
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_TheGreeeenchSideOn.jpg
The Greench, Lunch, 265 Kč Deodorant má formu sypacího prášku, ale není to nějaký obyčejný zásyp - vedle sody obsahuje prášek ze sušené šalvěje, rozmarýnu, plavuně a tea tree, který absorbuje pachy, a zároveň osvěží a uklidní pokožku. Nejsou v něm žádné konzervanty, ani hliníkové sole, zkrátka nic, co by vám nevonělo. Byliny srovnají zápachutvorné bakterie do takové latě, že vaše podpaží (nebo třeba i nohy) budou svěží jako jarní louka posetá sedmikráskami.
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_Rituals.cz_SakuraSilk_24hantiperspirantvespreji150mlcena235Kc.jpg
Rituals Sakura Silk, 24h antiperspirant ve spreji, 235 Kč/150ml
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_Rituals.cz_QiGong_24hantiperspirantvespreji150mlcena235Kc.jpg
Rituals Qi Gong, 24h antiperspirant ve spreji 150ml, 235 Kč
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_TuhydeodorantVerbenaCitrusLo475Kc.jpg
Tuhý deodorant Verbena Citrus, L'Occitane, 475 Kč
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_N3003_DEODORACNIPUDRSALVEJ80g.png
Deodorant Šalvěj, CPK, Nobilis Tilia, 224 Kč Receptura přírodního deodorantu kombinuje působení multifunkčních emulgátorů a zinečnatých iontů do silných antimikrobiálních účinků. Deodorant má mírný antiperspirační účinek díky obsahu organicky vázaného zinku, a tak nebrání přirozeným funkcím pokožky. Antimikrobiální složky pohlcují bakterie způsobující pach potu. Éterické oleje jsou fixovány na speciálním škrobu a dochází tak k jejich pozvolnému uvolňování v závislosti na teplotě. Čím více se zvyšuje tělesná námaha a teplota, tím více účinných látek se uvolňuje - dochází k postupnému vytěsňování navázaných éterických olejů. Obsažený zinklaktát napomáhá zklidnění podrážděné pokožky, takže deodorant je vhodný i po holení či depilaci. Osvěžující vůně šalvěje a citrusů povznáší, rozveseluje, dodává pocit radosti a potěšení. Obsažený šalvějový olej zesiluje deodorační účinek a je vhodný při nadměrném pocení.
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_CBN_DeodorantSansParfum_150ml_1100Kc.jpg
CBN Deodorant Sans Parfum, www.charming4ever.com, 1100 Kč Neparfemovaný antibakteriální deodorant na bázi aktivních rostlinných zárodečných buněk.
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_DOUG_CMYK_Naturals_Deo.jpg
Douglas Naturals, Deo Roll-on, 279 Kč Obsahuje výtažky ze zeleného čaje a zázvoru, bio-alkohol a přírodní kyselinu citronovou. Neobsahuje soli hliníku. Je vhodný i pro vegany. Neobsahuje parabeny, syntetická barviva a vonné látky (parfemován pouze esenciálními oleji).
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_PovzbuzujicikulickovyantiperspirantdeodorantsmatouamalinamiOriflame99Kc.png
Povzbuzující kuličkový antiperspirant deodorant s mátou a malinami, Oriflame, 99 Kč
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_N1920_LEVANDULOVYPUDRLEONTYNA.png
Levandulový pudr Leontýna, CPK, Nobilis Tilia, 214 Kč Zásaditý charakter a jemná pórovitá struktura přírodního minerálu talku umožňuje vstřebávání nežádoucích látek z pokožky. Odstraňuje nadměrnou vlhkost způsobenou například pocením, které bývá původcem podráždění pokožky zejména v kožních záhybech. Zvýšenou vlhkost může způsobovat také používání dětských plen. Kompozice práškového oxidu zinečnatého a levandulového éterického oleje je vhodná k předcházení nebo zmírnění nepříjemných projevů na pokožce jako zčervenání, opruzeniny, potničky a podobně. Zásyp je vhodný pro kojence již od prvních dní po porodu.
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_Bioaroma_crystal_deo.jpg
BioAroma – Crystal Deo, www.bioaromakosmetika.cz, 223 Kč Unisex přírodní deodorant s kamencem a esenciálním olejem santalové dřevo. Přírodní deodorant Kamenec stahuje potní žlázy a omezuje pocení. Obsahuje esenciální olej santalové dřevo a dodává příjemnou svěží vůni. Používáme na navlhčenou pleť nebo před použitím navlhčíme.
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_KulickovydeodorantLOccitan475Kc.jpg
Kuličkový deodorant L'Occitan, L'Occitane, 475 Kč
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_KulickovydeodorantantiperspirantAvon39Kc.jpg
Kuličkový deodorant antiperspirant, Avon, 39 Kč
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_Kremovyantiperspirantdeodorant24hActivellePureCareOriflame149Kc.png
Krémový antiperspirant deodorant 24h Activelle Pure Care, Oriflame, 149 Kč
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_AntiperspirantDeodorant-INTL.jpg
Tekutý antiperspirant s kuličkou, Clinique, 600 Kč
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_Kasa.cz_AntiperspirantShiseido_412Kc.jpg
Tuhý antiperspirant-deodorant, www.kasa.cz, 412 Kč
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_Bioaroma_kremovy_deodorant.jpg
Krémový deodorant se saturejkou, mátou a tea tree, BioAroma, www.bioaromakosmetika.cz, 283 Kč Krémový deodorant bez hliníku se saturejkou, mátou a tea tree. Přírodní deodorant bez hliníku obsahuje pouze čisté rostlinné a esenciální oleje. Chrání proti pocení a zanechává svěží pocit. Je vhodný i jako pánský deodorant díky unisexové vůni. Používá se i jako deodorant na nohy. Lze použít i na plíseň na nohou, v tom případě se doporučuje aplikovat před každým použítím čistý teatree esenciální olej.
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_antiperspirant_limetka_z_mexika_37742.jpg
Antiperspirant Limetka z Mexika, Yves Rocher, 89 Kč Obsahuje esenciální olej z mexické limetky, který je obsažen ve vůni, vodu z bio vilínu. Bez alkoholu, bez parabenů. Dermatologicky testováno. 100% recyklovatelný flakon.
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_27.jpg
Tuhý deodorant a antiperspirant, BODY SERIES™, 335 Kč Tuhá čirá deodorační tyčinka, která nezanechává stopy a poskytuje dlouhotrvající pocit svěžesti.
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_DeodorantantiperspirantvesprejiLightBloomAvon89Kc.jpg
Deodorant antiperspirant ve spreji Light Bloom, Avon, 89 Kč
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_innocence-organicky-kremovy-deodorant.jpg
Nevinnost – organický krémový deodorant Soaphoria, www.nuspring.cz, 167 Kč Organický krémový deodorant neobsahuje hliník ani alkohol a tudíž je velmi citlivý i k podrážděné pokožce. Bojuje proti nepřijemnému zápachu pocení. Antimikrobiální složky v deodorantu pohlcují bakterie způsobující pach potu a tím eliminují nepříjemnou vůní potu. Má praktické a pěkné balení na cesty. Můžete si ho vzít kamkoliv s sebou a mít ho vždy po ruce. Není vhodný jen na podpaží, ale jeho krémové složení umožňuje aplikaci i na chodidla, či dlaně. Krémové deodorant nebrání přirozeným funkcím pokožky. Nezatěžuje pokožku, nezabraňuje přirozenému pocení, ale má mírný antiperspirační účinek. Obsahuje vzácné éterické oleje, které se uvolňují během tělesné námahy a změny teploty. Vyživující oleje zklidňují pokožku a dodávají ji svěží pocit po celý den.
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_Medupraveno.jpg
Artemis MED, Sensitive Relief Deo Spray, Douglas, 529 Kč/100 ml Řada Artemis MED je určena zejména pro jedince s citlivou pokožku, ekzematiky, alergiky, atd. Složení produktů je založeno na principu „méně je více“, produkty mají certifikace od švýcarského Centra pro alergie AHA a švýcarský červený kříž, který je zárukou švýcarské kvality, produkty zároveň neobsahují 86 látek, které nejsou vhodné pro alergiky.
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_Roll-onDeodorantPack.jpg
Roll - On Deodorant, Clarins, 560 Kč Osvěžující textura nabízí okamžitý pocit svěžesti a dlouhotrvající benefity deodorantu a anti-perspirantu.
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_Foto_BorotalcoOriginal_stick.jpg
Deo Stick s nezaměnitelnou vůní klasického tělového pudru, Borotalco Original, od 109 Kč
/users/1/galerie/files/img/DDDDDDeodorant/middle_Foto_BorotalcoOriginal_sprej.jpg
Deodorant s nezaměnitelnou vůní klasického tělového pudru, Borotalco Original, od 109 Kč
 

Čtěte také:

   
17.03.2016 - Krása - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] SNÍŽEK [*]

  nejhorší jsou návaly pocení po menopauze Sml68

  superkarma: 0 17.03.2016, 17:27:36
 2. avatar
  [4] SandraAbigail [*]

  Měla jsem tento problém a zbavila jsem se ho. Jediné, co mi pomohlo, je Driclor.

  superkarma: 0 17.03.2016, 12:02:46
 3. avatar
  [3] vladka321 [*]

  Používám Driclor, v tomto směru je nepřekonatelný Sml67

  superkarma: 3 17.03.2016, 11:09:43
 4. [2] bobani [*]

  dobré tipy

  superkarma: 0 17.03.2016, 08:08:51
 5. [1] manislava [*]

  Sml67

  superkarma: 0 17.03.2016, 06:11:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme