Nezapomínejme na správné stolování! Poselství, které k dnešnímu tématu „každodenní rituály" zaslala čtenářka OlgaMarie, je víc než výmluvné. Jídlo přece není samozřejmost...


Dobrý den,

vzhledem k tomu, že bych můj rituál ranního vstávání pouze opakovala z jiných příspěvků s tím rozdílem, že občas ani nevím, v jakém jsem se probudila století, popíšu rituál stolování v rodině mé snachy.

Jakmile stolují společně tak nejen, že počkají, až všichni usednou, což bývá zvykem snad ve všech rodinách, ještě poděkují za to, co na stole je, popřejí si dobré chuti atd. Vím, že tento rituál poděkování za dar boží, je zvykem v rodinách evangelíků, ale jsem přesvědčena, že by nebylo na škodu, aby každý, kdo usedá k jídlu, pocítil vděk za to, že má co i třeba na pomyslný stůl dát.

OlgaMarie

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Každodenní rituály

Dnes i budeme povídat o vašich každodenních rituálech, milé čtenářky. A netvrďte mi, že žádné nemáte! Takže jednoduchá otázka...

Jaký je váš každodenní rituál?

Své odpovědi (dlouhé alespoň jako tento odstavec), mi posílejte na redakční e-mail. A abyste si nemyslely, že pro vás nic za odpověď nemáme, vězte, že jedna z vás přispěvatelek obdrží krásný dárek. Jaký? Sadu PICKVICK Kouzlo Ovoce se třemi druhy čaje a krásným hrnečkem. K rannímu čajovému rituálu je jako dělaná!

lupa

Reklama