LEGO

Společnost LEGO Trading s.r.o., světový výrobce dětských stavebnic, představuje na českém trhu novinku, LEGO Stolní hry. Jedná se o zcela nový koncept rodinné zábavy, která v sobě spojuje tradiční prvky LEGO stavebnice a herní plán deskové stolní hry. „Postav hru - Hraj si - Změň pravidla“ jsou tři pravidla, kterých se musejí hráči držet, ale jak je čistě na nich. Děti i rodiče si procvičí zručnost a kreativní myšlení, ale také ocení společně strávený čas.

Hrajeme si rádi, ale kolik času přitom trávíme s rodinou?

Společnost LEGO realizovala v loňském roce v Německu průzkum zkoumající důležitost aktivit, které rodinní příslušníci dělají společně. Oslovila tisíc respondentů ve věku 5 - 14 let, aby zjistila, jak často si společně s rodiči a sourozenci hrají. Téměř 40 % dotázaných odpovědělo, že v průměru to je 1 - 2 hodiny týdně. Zároveň 20 % dotázaných potvrdilo, že společně trávený čas hrou je právě nad deskovými hrami. Z rychlé ankety realizované mezi novináři v České republice vyplynulo, že i u nás jsou stolní hry oblíbené. V průměru nad nimi rodina stráví hodinu týdně a jsou oblíbenou zábavou i na dovolených. Nejoblíbenější jsou hry klasické, ale také hry logické a podporující kreativní myšlení.

Deskové stolní hry zábava i učení zároveň

Díky nekonečné zvědavosti je pro děti prozkoumávání světa a jeho zákonitostí nezbytnou součástí každého dne. Se svým okolím se seznamují pomocí her. Stolní hry napomáhají dětem budovat komunikační schopnosti a povzbuzují kreativitu. Navíc nabízejí rodině zajímavý tvůrčí prostor, který mohou společně obývat a měnit.

Stolní hra s pravidly, která snadno změníte

Nové LEGO Stolní hry se nesou v duchu „Postav hru - Hraj si - Změň pravidla“. Díky variabilitě stavebnice LEGO si hráči tvoří vlastní hrací plochu, která může být, stejně jako hrací kostky, v průběhu hry měněna. Každá hra tak pro děti může být jiná a záleží jenom na jejich představivosti, jak si ji uzpůsobí. LEGO Stolní hry jsou určeny dětem ve věku 5-10 let a jejich prostřednictví děti mohou vytvářet nové podoby her. Realizují tak vlastní nápady, což v konečném důsledku vede k ještě většímu zápalu pro hru.

LEGO Stolní hry budou k dispozici v maloobchodní síti od 1. 8. 2010.

O společnosti LEGO

LEGO Group založil v roce 1932 Ole Kirk Christiansen. Jméno 'LEGO' je zkratka ze dvou dánských slov a znamená „hrát dobře“. Společnost prošla z otce na syna a je nyní ve vlastnictví vnuka zakladatele. Za posledních téměř 80 let firma prošla velkým vývojem, kdy z malé truhlářské dílny vyrostl moderní, globální podnik, který je nyní z hlediska prodejů pátý největší výrobce hraček na světě. Mateřské sídlo má v Billundu v Dánsku, ale Lego produkty jsou prodávány ve více než 130 zemích světa.

lupa

Reklama