Pěkný den - všem.
Každý člověk je originál a vůbec nezáleží na tom, jestli má náhodou nějaké to kilo navíc. Já patřím mezi ženy, které pořád „bojují" za udržení váhy. Můj velký problém je štítná žláza, která pracuje každou chvilku jinak a od toho se odvíjí i moje váha. Měla jsem i 98 kg a pak mně to taky spadlo na 59 kg, ale to už jsem se celá klepala, protože ten propad nešel zastavit.

Lékaři se snažili a povedlo se to dostat do optimálního stavu. Teď mám při výšce 165 cm 68 kg. Není to váha, se kterou se hodlám smířit, ale nebylo mně doporučeno hubnout, dokud se štítná žláza nezklidní docela.

Byla jsem i na vyšetření v metabolické poradně. A v celku velice příjemný lékař mi vysvětlil, že mám zpomalený metabolismus. Jeho rada? Nedržet hladovku a každé dvě hodiny něco sníst, aby žaludek byl pořád v činnosti, třeba kousek jablka a pak další kousek.

Chodí tam spousta žen, ale i mužů! I muži mají problémy s váhou a hledají pomoc. S tím mě napadá, proč je problém s váhou přisuzován jen ženám? V tom to asi všechno bude. Co myslíte?

Mějte své tělo rádi, ať je jakékoliv.     

Jitka


Co myslíme? Je to jednoduché – ženy utratí za hubnutí daleko více a daleko raději než muži, proto se mluví o ženách a ne o tom, že každý druhý Čech je nechutně rozbředlý a přes pásek mu visí panděro jak prasečí měchýř. :) K tomu se ani víc říkat nemusí.

Vám ale přeju, ať se štítná žláza uklidní a vy jste se sebou spokojena... A k vašemu argumentu... Vždycky si vzpomenu na jakousi Sany z VyVolených dva. Ta neměla problém se žlázou, ale s leností, žravostí a ignorantstvím.

A co vy? S čím máte problém? Svěřte se redakce@zena-in.cz!

Reklama