Že nechápete smysl tohoto podivného titulku? Tak si přečtěte, co na ty bodavé potvory, které nejsou na světě naprosto k žádnému užitku, platí. A koupíte i ty banány.

Komár: Je jich několik druhů. V České republice je nejrozšířenějším druhem komár pisklavý. Brr, ať už to nazveme pískání nebo bzučení, tento zvuk asi nenávidí každá z nás. Zejména pak v noci, když se snažíme usnout – a on zabzučí.

komár

Komáři jsou také zdrojem různých infekčních onemocnění. Nebezpečný je například komár tygrovaný, původem z Asie, jehož výskyt byl v sedmdesátých letech zaznamenán už i v Evropě.
Komáři jsou zmutovaní, jejich bodnutí kolikrát po sobě zanechá dlouhou dobu velké boláky, které svědí a pálí, v horším případě se může dostavit i horečka nebo zimnice.

V lékárnách i v drogeriích nalezneme spoustu prostředků, jak se těmto potvorám bránit.
My vám však dnes nenabídneme přehled moderních, reklamních prostředků proti komárům, ale staré dobré babské rady.
Třeba se budou hodit.

  • Máte – li po těle spousta komářích bodnutí, od jejich svědění vám pomůže „pasta“ z prášku do pečiva a vody. Naneste na postižené místo a nechejte působit tak dlouho, dokud tam pasta vydrží.
  • Proti svědění, bolesti a také otékání je dobré postižené místo natřít jablečným octem. Uvidíte, jak se vám po chvíli uleví.
  • Stejný účinek by měla mít i čerstvá šťáva z citronu. Prostě rozpulte citron a jeho obsah na postižené místo ihned nakapte. Stáhne se.
  • Na již velké a zarudlé místo po bodnutí (nejen) komárem, je výborné přiložit kolečko cibule. Cibuli dejte pod igelit, přivažte obvazem a klidně ponechejte i půl dne.
  • Na zklidnění zarudlých štípanců je výborný také levandulový olej. Ten ale zřejmě doma nevytvoříte, takže v tomto případě využijte lékárny či drogerie.

slupka od banánu

  • A na řadu přichází i zmíněné banány. Pokud vás štípne komár – banán snězte a jeho vnitřní stranu slupky ihned přiložte na postižené místo a držte.
    Ostatní vás budou možná považovat za blázna, ale vás nic pálit ani svědit nebude :)

Použitý zdroj: www.babskarada.cz

Reklama