Zdraví

Štípou komáři, kup banány

Že nechápete smysl tohoto podivného titulku? Tak si přečtěte, co na ty bodavé potvory, které nejsou na světě naprosto k žádnému užitku, platí. A koupíte i ty banány.

Komár: Je jich několik druhů. V České republice je nejrozšířenějším druhem komár pisklavý. Brr, ať už to nazveme pískání nebo bzučení, tento zvuk asi nenávidí každá z nás. Zejména pak v noci, když se snažíme usnout – a on zabzučí.

komár

Komáři jsou také zdrojem různých infekčních onemocnění. Nebezpečný je například komár tygrovaný, původem z Asie, jehož výskyt byl v sedmdesátých letech zaznamenán už i v Evropě.
Komáři jsou zmutovaní, jejich bodnutí kolikrát po sobě zanechá dlouhou dobu velké boláky, které svědí a pálí, v horším případě se může dostavit i horečka nebo zimnice.

V lékárnách i v drogeriích nalezneme spoustu prostředků, jak se těmto potvorám bránit.
My vám však dnes nenabídneme přehled moderních, reklamních prostředků proti komárům, ale staré dobré babské rady.
Třeba se budou hodit.

 • Máte – li po těle spousta komářích bodnutí, od jejich svědění vám pomůže „pasta“ z prášku do pečiva a vody. Naneste na postižené místo a nechejte působit tak dlouho, dokud tam pasta vydrží.
 • Proti svědění, bolesti a také otékání je dobré postižené místo natřít jablečným octem. Uvidíte, jak se vám po chvíli uleví.
 • Stejný účinek by měla mít i čerstvá šťáva z citronu. Prostě rozpulte citron a jeho obsah na postižené místo ihned nakapte. Stáhne se.
 • Na již velké a zarudlé místo po bodnutí (nejen) komárem, je výborné přiložit kolečko cibule. Cibuli dejte pod igelit, přivažte obvazem a klidně ponechejte i půl dne.
 • Na zklidnění zarudlých štípanců je výborný také levandulový olej. Ten ale zřejmě doma nevytvoříte, takže v tomto případě využijte lékárny či drogerie.

slupka od banánu

 • A na řadu přichází i zmíněné banány. Pokud vás štípne komár – banán snězte a jeho vnitřní stranu slupky ihned přiložte na postižené místo a držte.
  Ostatní vás budou možná považovat za blázna, ale vás nic pálit ani svědit nebude :)

Použitý zdroj: www.babskarada.cz

   
15.08.2013 - Zdraví - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [9] Amanda.78 [*]

  olina.olga — #8Jaký repelent používáš? Já pořád sháním nějaký účinný...:/

  superkarma: 0 08.08.2017, 20:32:34
 2. [8] olina.olga [*]

  Tak komáři na mě nejdou :D mam skvělý repelent v tabletách a jsem v klidecku :)

  1. na komentář reaguje Amanda.78 — #9
  superkarma: 0 22.07.2017, 11:29:56
 3. [7] Beatt [*]

  Já jsem s komárama jedna ruka.. nevím proč, ale nějak se jim asi líbím :-D Večer ale potřu Novosilem , který chladí a díky kterého mě místo přestěn svědit.

  superkarma: 0 28.07.2015, 13:49:16
 4. [6] zwiki [*]

  Je dobré jíst denně Pangamin.

  superkarma: 0 19.08.2013, 07:12:41
 5. avatar
  [5] Zázvorka [*]

  Na komáry je účinný výluh 30 ks hřebíčku (koření) a větší balení Alpy (Francovky). Nechat 24 hodin louhovat a buď natírat nebo do rozprašovače. A ještě to krásně chladí a voní!

  superkarma: 0 15.08.2013, 12:36:31
 6. avatar
  [4] marde [*]

  A co potvůrky od potkanů? Působí na ně něcoSml80

  superkarma: 0 15.08.2013, 11:11:53
 7. avatar
  [3] Suzanne [*]

  kuželka — #1 U mě vitamin B taky dobře fungoval, jednou jsem byla důsledná a fakt na mě nešli. Jen poslední léta si vždycky vzpomenu až u štípance a pokud možno někde, kde s k lékárně nedostanu. Ale s tím jediným komárem ve SČ kraji... Mě si takhle jeden čas hledaly blechy Sml52 Ty blechy psí, které na člověka nejdou Sml57

  Jinak souhlasím s článkem, levandulový olej je fajn, cibuli mám taky vyzkoušenou. Banány neznám, tak třeba na to napřesrok vzpomenu.

  superkarma: 0 15.08.2013, 10:31:47
 8. [2] Rikina [*]

  kuželka — #1 Na mě jdou komáři taky, ale vitamin B nezabral. Jeden rok jsem ho užívala původně tedy kvůli něčemu jinému, ale když jsem se dočetla, že by měl fungovat i proti hmyzu, naivně jsem se radovala. Ale nic. Asi to nefunguje u všech stejně. Sml80

  superkarma: 0 15.08.2013, 09:15:14
 9. avatar
  [1] kuželka [*]

  Prevence je vždycky nejlepší - a proti komárům funguje vitamín B! Ověřeno experimentálně v exotických zemích....

  Vzhledem k tomu, že se vitamínem B v podstatě nelze předávkovat, pořídím si vždycky začátkem sezóny B-Forte a mám vystaráno Sml59Dřív jsem byla z komárů jak po neštovicích, jelikož mám asi hodně sladkou krev a kdyby byl ve Středočeském kraji jediný komár, tak si mě našel!

  1. na komentář reaguje Rikina — #2
  2. na komentář reaguje Suzanne — #3
  superkarma: 0 15.08.2013, 08:53:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme