Na dovolenou se všichni vždy těší a odcházejí na ní s vidinou pohodičky, vlahých romantických večerů u ohně, do křupava opečených buřtíků a sladce prospaných nocí. Bohužel však i příjemná náruč matičky přírody dovede někdy pěkně potrápit. Začne to hned při západu slunce, kdy se vám komáři a jiná bodavá havěť snaží dostat téměř až pod kůži. Posouváte se blíž a blíž k ohni ve snaze zabránit otravné drobotině, aby vás regulérně sežrala, až zjistíte, že už se málem škvaříte místo vlastního buřtu. V noci to pokračuje, komáři potmě dělají své typicky ječící nájezdy a vy se nedobrovolně fackujete ve snaze alespoň toho nejotravnějšího přimáčknout. Zkrátka ti mrňaví otravové nedělají nic jiného než že bzučí, štípou a sají vám krev.

Pro tyto případy se vyplatí mít u sebe Fenistil gel – přípravek s chladivým efektem. Během několika minut dokáže zklidnit podrážděnou pokožku, zmírnit bolest a ulevit od svědění. To se vyplatí hlavně ve volné přírodě, kdy se rozškrábaný štípanec může lehce zanítit. S Fenistilem zkrátka na škrabání ani nedojde.

Velmi praktický na cestování je Fenistil Roll-on, který díky snadné a šetrné aplikaci vydrží hodně dlouho a má pevný, přecpaným baťohům odolný obal.  S Fenistilem můžete klidně zapomenout na různé babské rady, které vám slibují řešení vašeho komářího problému – všechna domácí „léčiva“ vám pupínky pouze zchladí. Léčivé látky obsažené ve Fenistilu však působí proti histaminu, jehož uvolňování má nepříjemné svědění na svědomí. Fenistil gel (30 g/105 Kč) a Fenistil Roll-on (8 ml/121 Kč) jsou volně prodejné léky. Postižená místa kůže stačí několikrát denně namazat a nebudete se stačit divit, jak rychle nepříjemné pálení a svědění zmizí. S Fenistilem po ruce se možná komáři stanou dokonce vašimi prázdninovými kámoši!

Fenistil gel a Fenistil Roll-on – léky k zevnímu použití. Obsahují dimetinden maleat. Pečlivě čtěte příbalový leták.

Reklama