Zdraví

Štípance bez šance…


Na dovolenou se všichni vždy těší a odcházejí na ní s vidinou pohodičky, vlahých romantických večerů u ohně, do křupava opečených buřtíků a sladce prospaných nocí. Bohužel však i příjemná náruč matičky přírody dovede někdy pěkně potrápit. Začne to hned při západu slunce, kdy se vám komáři a jiná bodavá havěť snaží dostat téměř až pod kůži. Posouváte se blíž a blíž k ohni ve snaze zabránit otravné drobotině, aby vás regulérně sežrala, až zjistíte, že už se málem škvaříte místo vlastního buřtu. V noci to pokračuje, komáři potmě dělají své typicky ječící nájezdy a vy se nedobrovolně fackujete ve snaze alespoň toho nejotravnějšího přimáčknout. Zkrátka ti mrňaví otravové nedělají nic jiného než že bzučí, štípou a sají vám krev.

Pro tyto případy se vyplatí mít u sebe Fenistil gel – přípravek s chladivým efektem. Během několika minut dokáže zklidnit podrážděnou pokožku, zmírnit bolest a ulevit od svědění. To se vyplatí hlavně ve volné přírodě, kdy se rozškrábaný štípanec může lehce zanítit. S Fenistilem zkrátka na škrabání ani nedojde.

Velmi praktický na cestování je Fenistil Roll-on, který díky snadné a šetrné aplikaci vydrží hodně dlouho a má pevný, přecpaným baťohům odolný obal.  S Fenistilem můžete klidně zapomenout na různé babské rady, které vám slibují řešení vašeho komářího problému – všechna domácí „léčiva“ vám pupínky pouze zchladí. Léčivé látky obsažené ve Fenistilu však působí proti histaminu, jehož uvolňování má nepříjemné svědění na svědomí. Fenistil gel (30 g/105 Kč) a Fenistil Roll-on (8 ml/121 Kč) jsou volně prodejné léky. Postižená místa kůže stačí několikrát denně namazat a nebudete se stačit divit, jak rychle nepříjemné pálení a svědění zmizí. S Fenistilem po ruce se možná komáři stanou dokonce vašimi prázdninovými kámoši!

Fenistil gel a Fenistil Roll-on – léky k zevnímu použití. Obsahují dimetinden maleat. Pečlivě čtěte příbalový leták.

   
18.07.2006 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Žábina [*]

  Fenistil gel mám a používám ale viděla jsem letos u tchýně octový krém a zdá se mi že zabírá úplně stejně, ne-li lépe
  a je to větší balení, i cenově se vyplatí

  superkarma: 0 18.07.2006, 11:33:29
 2. [7] papáček [*]

  bože už zase fenistil??? vždyť podobnej článek tu byl minulej tejden

  superkarma: 0 18.07.2006, 10:02:23
 3. [6] zlatka [*]

  Koupila jsem si v lékárně TANTUM gel a pomáhá víc než fenistil.Je to taky na štípance a stojí 40g kolem 60kč.Je to i na dlouhodobé svědění

  superkarma: 0 18.07.2006, 09:30:21
 4. avatar
  [5] Májík [*]

  Mě loni štípla asi nějaká infikovaná vosa,jak nejsem alergická,tak mi natekla celá ruka a bolelo to jako blázen, mudra mi předepsala fenistil jak v tabletách,tak jako gel a otok zmizel a bolesti taky.

  superkarma: 0 18.07.2006, 09:25:27
 5. avatar
  [4] Máňa [*]

  Fenistil mi taky nepomohl. Lepší to je pomazat octem, nebo lihem.

  superkarma: 0 18.07.2006, 08:33:27
 6. avatar
  [1] 1567 [*]

  I když je Fenistiil dost drahý, tak mohu potvrdit, že pomůže, ovšem je blbé, když jste poštípaná na zádech jako já, takže když se namažete, tak si to setřete buď oblečením, nebo si na záda nedosáhnu a pak babo raď.

  superkarma: 0 18.07.2006, 07:14:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme