Zdraví

Štípance bez šance…


Na dovolenou se všichni vždy těší a odcházejí na ni s vidinou pohodičky, vlahých romantických večerů u ohně, do křupava opečených buřtíků a sladce prospaných nocí. Bohužel však i příjemná náruč matičky přírody dovede někdy pěkně potrápit.

Začne to hned při západu slunce, kdy se vám komáři a jiná bodavá havěť snaží dostat téměř až pod kůži. Posouváte se blíž a blíž k ohni ve snaze zabránit otravné drobotině, aby vás regulérně sežrala, až zjistíte, že už se málem škvaříte místo vlastního buřtu. V noci to pokračuje, komáři potmě dělají své typicky ječící nájezdy a vy se nedobrovolně fackujete ve snaze alespoň toho nejotravnějšího přimáčknout. Zkrátka ti mrňaví otravové nedělají nic jiného než že bzučí, štípou a sají vám krev.

Pro tyto případy se vyplatí mít u sebe Fenistil gel – přípravek s chladivým efektem. Během několika minut dokáže zklidnit podrážděnou pokožku, zmírnit bolest a ulevit od svědění. To se vyplatí hlavně ve volné přírodě, kdy se rozškrábaný štípanec může lehce zanítit. S Fenistilem zkrátka na škrabání ani nedojde.

Velmi praktický na cestování je Fenistil Roll-on, který díky snadné a šetrné aplikaci vydrží hodně dlouho a má pevný, přecpaným baťohům odolný obal. S Fenistilem můžete klidně zapomenout na různé babské rady, které vám slibují řešení vašeho komářího problému – všechna domácí „léčiva“ vám pupínky pouze zchladí. Léčivé látky obsažené ve Fenistilu však působí proti histaminu, jehož uvolňování má nepříjemné svědění na svědomí. Fenistil gel (30 g/99,50 Kč) a Fenistil Roll-on (8 ml/121 Kč) jsou volně prodejné léky. Postižená místa kůže stačí několikrát denně namazat a nebudete se stačit divit, jak rychle nepříjemné pálení a svědění zmizí. S Fenistilem po ruce se možná komáři stanou dokonce vašimi prázdninovými kámoši!

Fenistil Gel a Fenistil Roll-on – léky k zevnímu použití. Obsahují dimetinden maleat. Pečlivě čtěte příbalový leták.

   
13.07.2006 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Léthé [*]

  Tak jak Je, nebo není účinný na štípance?
  Já jsem ho kdysi dostala na alergickou kopřivku a vím, že na to mi Fenistil nepomohl…jen jsem byla zalepená jako .

  superkarma: 0 13.07.2006, 17:09:53
 2. avatar
  [3] Lilinka [*]

  Mně teda nepomáhá vůbec, byly to vyhozené peníze

  superkarma: 0 13.07.2006, 11:17:04
 3. [2] Rikina [*]

  Fenistil je úžasný vynález, funguje nejen na štípance hmyzí, ale i na popálení od kopřiv a podobné nepřístojnosti. Vůbec nechápu, jak jsem dokázala přežít pobyt v přírodě, dokud Fenistil nebyl k dispozici, protože hmyzu chutnám, a sletuje se ke mně z celého lesa, ostatní výletníky nechává bez povšimnutí.

  superkarma: 0 13.07.2006, 09:26:03
 4. [1] papáček [*]

  jo tak fenistil mám doma a nepomáhá mi ani náhodu

  superkarma: 0 13.07.2006, 08:24:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme