Přečtěte si několik poznatků čtenářky Arjev o stinných stránkách domácího účetnictví. Patří mezi ně například jeho dodržování. Napište do diskuze další!

Nechte si poradit čtenářkou Arjev - toto jsou stinné stránky domácího účetnictví...


Domácí účetnictví je výborná věc, ale má několik stinných stránek. Osobně znám jen dvě, ale ženy - inky budou znát více.
Ta první je vést domácí účetnictví a ta druhá je poctivé dodržování odepisování položek a navíc si schovávat účty pro případ domácí kontroly / t.j. manžel :-) /
V praxi to znamená odhadnout určitou sumu na jídlo. Tu můžete vždy snížit!!! a věřte, že snižovat budete :-(
Sumu na jídlo si zapsat do sešitku a podle vydání pravidelně a poctivě odepisovat výdaje. Pojedete jako na skluzavce či tobogánu :-) Před očima budet budete mít hotové zatmění, nebudete muset na něho čekat roky jako na zatmění měsíce či slunce, které počítají astrologové, bude se opakovat každý měsíc!!! :-) a pravidelně!! Žádná kartářka či vědma vám nepoví jak máte hospodařit. Nenavštěvujte ji, protože už touto radou ušetříte a můžete si koupit nějaký hadřík na sebe :-)
Domácí účetnictví je rozpočet, který nemá nic společného se státním rozpočtem. Nemáte možnost někam sáhnout a vytáhnout prašulíky jako králíky z klobouku. Vaše výdaje se mohou pohybovat v tvrdém reálu: dostal a vydal. Opasek můžete a budete nuceni utahovat jen doma! své rodině, tak jako Kalousek obyvatelstvu ČR. Vidíte, jste téměř jako ministr financí :-)
Druhou radu, která je též zadarmo :-) vám prozradím. Neodrbávejte poplatky za nájem nebo energie. To může mít dalekosáhlé negativní dopady!
S oblečením je to jako s jídlem - to neokecáte!

Domácí účetnictví jsem naučila před 20ti lety jen jednu moji kamarádku, zdarma a na mé učení nikdy nezapomene. Spravili si od základů dům.

Přeji vám všem pěkný slunný den i s utaženým opaskem. Přece štíhlou ženou chce být skoro každá žena. Pak můžete žít na velké noze s malou nožkou :-)

Arjev

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. listopadu 2011: Vedete si účetnictví?

  • Jak funguje vaše domácí účetnictví?

svickaOtázka k dnešnímu tématu zdá se jednoduchá, ale myslím, že odpovědí existuje spousta. Každý člověk má k financím jiný vztah a jinak je řeší. Někdo je dokonce vlastně ani moc řešit neumí a bude za jakoukoli radu vděčný. Zajímá mě tedy, jestli a jakým způsobem je řešíte vy, milé čtenářky? Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte do 2. 11. 2011 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a nezapomeňte, že chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku, je potřeba, aby váš příspěvek byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem si tentokrát projasníte a provoníte bydlení, mám tu pro vás voňavou svíčku AIRWICK s podmanivými barevnými efekty v krásném balení se zápalkami.

Reklama