Bulvár

Štíhlé modelky na molo patří, vyhublé ne

model

Být modelkou – jeden z nejčastějších dětských snů, který mnohým dívkám vydrží až do dospělosti. Možná se to týká i vás, vaší dcery, sestry nebo kamarádky. Právě proto se již brzy vydáme na místo, kde se tyto sny mohou stát skutečností – na casting modelingové agentury. A vám samozřejmě přineseme podrobnou reportáž.

Ještě předtím, než se na casting vydáme, se nám podařilo vyzpovídat jednoho ze scoutů (hledač nových tváří) agentury Bohemia Model Management Romana Holárka. Co si myslí o vyhublých modelkách? Jaká musí dívka toužící po kariéře modelky být? Co musí znát? Na co si dát pozor a co pro splnění svého snu musí udělat?

Jaké modelky jsou právě v kurzu?
To je různé. Každá agentura nebo každý klient má určitá kritéria a požadavky na modelky. Jde hlavně o to, aby byla něčím zajímavá, aby měla něco svého, osobitého. Samozřejmě se požaduje pěkná tvář, vysoká, štíhlá postava, ale zároveň nejde jen o tu krásu. Nechceme klasickou Barbie jako přes kopírák. Chceme dívku, která něčím zaujme.

Co si myslíte o tom, že v některých zemích nesmí příliš hubené modelky na molo?
Extrémně hubené holky bych na molo nepouštěl ani já. Spousta lidí si na postavy modelek stěžuje a tvrdí, že jsou anorektičky. Nejsou. Jsou sice štíhlé, ale rozhodně ne tolik, jako bývaly modelky před lety. To bývalo ještě horší. Ale je to součást zaměstnání. Stejně jako řidič kamionu si musí dávat pozor, aby v noci někoho nepřejel, jako kuchař musí vařit a učit se nové recepty, tak modelky o sebe musí dbát a udržovat si postavu.

Ony od začátku věděly, co to obnáší, a rozhodly se, že do toho půjdou a že něco možná budou muset obětovat. Pokud se to té dívce nebo jejím rodičům nelíbí, tak ať ji na casting raději ani neposílají.

Když chce dívka nebo žena být modelkou, co pro to vlastně musí udělat? Co musí udělat úplně jako první?
Tady existuje několik variant. Velmi častý způsob je ten, že dívka osloví agenturu. Agentury mají na svých webových stránkách vlastní formuláře, přes které se může zaregistrovat. Pokud má agentura zájem, pozvou si ji na návštěvu, kde ji většinou čeká vyplnění krátkého dotazníku, focení snapshotu a přeměření (výška, prsa, pas, boky). Podle toho se potom pokračuje dál. Snapshot je fotografie modela/ky, které slouží k ukázce, jak vypadá model ve skutečnosti. Fotí se většinou bez nalíčení (obličej, profily, celá postava).

Pak je tu varianta oslovení scoutem. Pokud dívku na ulici, v obchodě nebo kdekoliv jinde osloví takový hledač nových tváří, většinou dojde na předání kontaktních údajů, někdy i focení a následně pozvání do agentury, kde se už pokračuje podle předchozího scénáře. Tady bych ale rád zdůraznil, aby si dívky dávaly pozor na to, kdo je oslovuje, aby se ho zeptaly na agenturu, kterou zastupuje, a u té agentury si zjistila, jestli toho člověka skutečně znají. Dále by měla zapátrat na internetu a zjistit si také více o té agentuře. Pokud jde o scouta na volné noze, který nepracuje pro určitou agenturu, ať si jich zkusí raději pár obvolat a zeptat se na jeho reference.

Další možností jsou castingy, ty většinou probíhají celorepublikově. My se teď chystáme na řadu castingů v každém kraji. Nejbližší bude v sobotu 19. prosince v Ústí nad Labem. Vybrané dívky postupují z jednoho kola do dalšího. Počet kol castingu se řídí typem soutěže, typem agentury i počtem zájemců. U nás to probíhá tak, že dívky objevené na castingu, kde jsou přítomni odborníci z branže, se zvou přímo do agentury. Tam už jsou další odborníci, kteří rozhodnou o tom, zda projde. Pokud uspěje, dostává smlouvu.

Chtěla byste být modelkou?

Možnost%
Ano23
Ne77

Co musí vědět/umět, než se na casting vydá?
Skoro vůbec nic. Výhodou je alespoň základní znalost cizího jazyka, ale to je věc, kterou se může naučit kdykoliv jindy, takže to úplně rozhodující není.

Jak je to s tetováním nebo piercingem u modelek? Některé hvězdy z předváděcího mola ho mají, ale co třeba začínající modelky, je to překážka?
U piercingů to nemusí být až takový problém, ty jdou jednoduše sundat. Tetování se většinou nepřipouští. Teoreticky vzato, modelka funguje jako ramínko na šaty. A ani vy byste si svoje šaty nepověsili na ušpiněné, porušené ramínko. Stejně tak já preferuji dívky naprosto čisté, bez všelijakých ozdob.

Kde dělají nejčastěji dívky ucházející se o své místo ve světě modelingu chybu?
Na tohle je poměrně těžké odpovědět. Bohužel se někdy stává, že ty holky v patnácti letech si najednou myslí, že se svět točí jenom kolem nich, a přitom se kvůli tomu šidí o spoustu krásných zážitků. Ono je o ně dobře postaráno, ale někdy kolem sebe moc kopou a vůči svým vrstevníkům se začnou chovat nadřazeně. Zkrátka jim stoupne sláva do hlavy, a to vůbec nedělá dobře. Po nějakém čase si to ale uvědomí a dřív nebo později dospějí všechny. Některé jsou už v těch patnácti dospělé natolik, že mají v hlavě všechno naprosto dokonale srovnané.

Jak byste shrnul současnou situaci, co se zájemkyň o modeling týče? Je jich dost/málo, jsou hezké/nadané, nebo je o talenty nouze? Mají zájem víc než před lety?
V dnešní době chce být modelkou skoro každá a skoro každá si na to taky hraje. Navíc tady existuje spousta firem, které se vydávají za modelingové agentury, ale přitom s nimi nemají nic společného. Přesto najít hezkou nadanou dívku, která je navíc chytrá a ví, co chce, je hodně obtížné. A než takovou najdeme, nějakou dobu to trvá. Jednoduše - není modelka jako modelka, některé si na to hrají, některé jsou.

Touží po modelingu někdo z vašeho okolí? Kdyby vaše dcera chtěla být modelkou, vadilo by vám to?

   
17.12.2009 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [40] dasena [*]

  kost a kůže, není to hezké, i když štíhlým ženám fandím, ale nsmí se to přehánět

  superkarma: 0 22.12.2009, 08:07:25
 2. [39] Dana90 [*]

  některé modelky extra vyhublé jsou otřesné a divím se že na to molo vůbec vlezou.

  superkarma: 0 17.12.2009, 21:27:55
 3. [38] Dana90 [*]

  některé modelky extra vyhublé jsou otřesné a divím se že na to molo vůbec vlezou.

  superkarma: 0 17.12.2009, 21:27:55
 4. [37] xenie [*]

  delam v modelingove ag., takze jen pro info, vetsina jich ma proste stesti a metabolismus a vek, ze jsou proste hubene, potvory Sml30 jinak na praci modelky nic zajimave neshledavam, ani to neni placene buhvijak, proto to delaji vesmes studentky (a par vyjimek dobre placenych venku, typu Herzigova a pod)

  superkarma: 1 17.12.2009, 20:55:25
 5. [36] FAXÍK [*]

  nikdy mě nelákalo být modelkou, postavu na to stejně nemám Sml79

  superkarma: 0 17.12.2009, 17:44:32
 6. avatar
  [35] wich [*]

  kareta — #29 Je to tak. Já si vzpomínám, že mé známé kdysi její teta zaměnila pomoc s prvním pečením cukroví za pečící maraton. Ze dvou krabiček o deseti druzích se vyklubala narvaná špajz a třicet druhů cukroví. A když to takhle lidi pojímají, tak se nedivím, že se do práce/školy 3. ledna přikoulí Sml28 Ano, Vánoce je časem, kdy si dovolíme cukroví, mastnou husu, majonézové saláty... jsou to tradice, ale nemusíme jíst mračna...

  superkarma: 0 17.12.2009, 14:59:11
 7. avatar
  [34] ToraToraTora [*]

  pitbull — #16 Ale stejně. nezapomeň jí to často říkat. My na to rády zapomínáme a pak děláme kravinySml67

  superkarma: 0 17.12.2009, 14:14:16
 8. [33] stojinek [*]

  modelink je super privydelek behem studia - ja som tak leta pusobila, ale karieru  modelky som si nezvolila - skola byla vzdy na prvnim miste:-) a co se vychrtlych modelek tyce - ty by opravdu na molu nemely co delat...

  superkarma: 0 17.12.2009, 12:51:49
 9. [32] magdulali [*]

  Některé jsou vychrtlé, nelíbí se mi.Nechtěla bych být modelkou, ztratila bych soukromí.

  superkarma: 0 17.12.2009, 12:40:24
 10. avatar
  [31] vodfon, kolie [*]

  Některémodelky jsou hezké!Sml16 Některé zas vypadají jak anorektičky!

  superkarma: 0 17.12.2009, 12:23:04

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] vodfon, kolie [*]

  Některémodelky jsou hezké!Sml16 Některé zas vypadají jak anorektičky!

  superkarma: 0 17.12.2009, 12:22:58
 2. avatar
  [29] kareta [*]

  wich — #25 hm, zrovna včera jsem se bavila s tetou a říkám jí, neblázni, Vánoce jsou svátky klidu míru, to není o ŽRÁDLE  a ona na to, že to o žrádle právě je a taky že na to ona s dětma vypadajíSml15. Lidi jsou nepoučitelní...

  1. na komentář reaguje wich — #35
  superkarma: 0 17.12.2009, 12:00:27
 3. avatar
  [28] kareta [*]

  Mně se mladičké modelky málokdy líbí, neumějí ty šaty nosit a prodat. Raději bych je viděla na ženách dospělých ve velikosti 38 a max 170cm výšky, abych si udě+lala představu, jak by vypadaly na měSml80

  superkarma: 1 17.12.2009, 11:58:04
 4. avatar
  [27] Juana [*]

  Doufám, že moje dcera nebude tak praštěná, že by chtěla dělat modelku. Zatím je u toho, že by chtěla dělat cukrářku, nevím, jak na to přišla. Asi že ji baví pomáhat mi s vařením a s pečením.

  superkarma: 0 17.12.2009, 11:25:51
 5. [26] Marie Dymackova [*]

  Moje holky jsou pěknné,ale jsou menší takže modelky nebudou

  superkarma: 0 17.12.2009, 11:24:17
 6. avatar
  [25] wich [*]

  Podle statistik je docela alarmující výskyt nadváhy až obezity obyvatel ČR, zejména narůstající nadváha a obezita dětí. Negativní důsledky těchto problémů byly dost explicitně prokázány v řadě lékařských a psychologických studií. Myslím tedy, že na fóru, kam chodí řada matek, by se měla řešit tato tematika spíš opačným směrem Sml22

  1. na komentář reaguje kareta — #29
  superkarma: 1 17.12.2009, 10:52:05
 7. [24] dadma [*]

  Ano chápu to,  na štíhlých děvčatech vypadá oblečení lépe než na těch silných.Ale měly by být štíhlé ne vychrtlé a k tomu je nutí modní návrháři a agenti.Jenže sami většinou nemají jimi požadované "postavy".

  Přitom u nás většina, žen je postavy normální a nebo silnější,tak nevím ,třeba takové butiky na koho šijí.

  Já sama mám problém si koupit nějaký hadřík.Skoro všechno končí velikostí 46.Kostým a nebo šaty či kabát, který stojí několik tisíc si určitě nekoupí mladá dívka.Za prvé je to pro ni drahé a za druhé chce mít pořád něco nového ,tak kupuje levnější věci.Já bych zase ty peníze i dala,abych měla nějaký rok pokoj, ale moje velikost není.

  superkarma: 0 17.12.2009, 10:44:18
 8. avatar
  [23] Avilo [*]

  Štíhlé holky patří určitě na molo, ale klidně by mohlý být více oplácané. A taky by mohly předvádět modely, které se dají nosit běžně. Ale to už je o něčem jiném ... Modelkou bych byla ráda, ale jen příležitostnou. ..Dceru bych na modeling nedávalaSml16

  superkarma: 0 17.12.2009, 10:39:12
 9. avatar
  [22] wich [*]

  Článek udělaný na míru dámám, co si potřebují pod každým článkem s fotkou modelky klovnout? Sml37 Kdo má čas a zájem starat se o to, jak vypadají modelky, jestli náhodou nemají anorexii, bulimii, čiouhá jim někde kost?

  superkarma: 0 17.12.2009, 10:34:46
 10. [21] Mária [*]

  Nikdo z okoli modelku nedela a ja mam zatim 2 syny, tak jsem o tom ani nepremyslela. Asi bych ji to dovolila, ale hodne hlidala a chodila s ni, aby se neco nezvrtlo

  superkarma: 0 17.12.2009, 10:25:56
 11. avatar
  [20] SENSITIVESKIN [*]

  Sml68svět je povrchní

  superkarma: 0 17.12.2009, 09:36:47
 12. avatar
  [19] ekleinovka [*]

  Abych řekla pravdu,vadilo by mi to.Dcera předváděla oblečení jako dítě,to bylo o něčem jiném.Teď je jí 18,má skoro 180cm,63 kg...přímo ideální pro modeling.Naštěstí má v hlavě alespoň trošku srovnané priority,chce vystudovat,o modelingu nikdy nepřemýšlela.Raději se věnuje sportu,škole a svému milému...

  superkarma: 0 17.12.2009, 09:18:33
 13. avatar
  [18] Eva Soukupová [*]

  Emeso — #17 Ta fotka je blbá Sml54 Roman je ve skutečnosti moc pěknej kluk. Jenom se neumí fotit. Najdu nějakou lepší

  superkarma: 0 17.12.2009, 09:18:11
 14. [17] Emeso [*]

  No, tak jsem si říkala, jak asi vypadá člověk, který propaguje tu "štíhlost" modelek výše uvedeným způsobem. Tak jsem si ho na netu našla. Už se nedivím, že plácá, co plácá... Sml57 Já bych teda k němu na casting nešla... Tohle je fotka z jeho profilu na facebooku:

  1. na komentář reaguje Eva Soukupová — #18
  superkarma: 0 17.12.2009, 09:10:44
 15. [16] pitbull [*]

  jsem rad,ze moje pritelkyne je krasna,normalne stihla zenska.krasne prsa,zadna kost a kuze.pritom nadherne stihle dlouhe nohy.obcas se mnou zajde do mekace,sni klidne vecer balicek chipsu,ale zaroven cvici pilates,nepouziva mhd,chodi na hodinove prochazky se psem..takze se to vykompenzuje a je proste nadherna a moje:-)

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #34
  superkarma: 0 17.12.2009, 09:01:49
 16. avatar
  [15] maje [*]

  barkl2 — #13  bože já jsem blbáSml15Sml15 promiň

  superkarma: 0 17.12.2009, 08:44:36
 17. avatar
  [14] SENSITIVESKIN [*]

  a proč tam nepatří taky ty obalenější? a vůbec - už jsou tyhle témata únavný, ještě že nemám dceru

  superkarma: 0 17.12.2009, 08:39:21
 18. avatar
  [13] barkl2 [*]

  maje — #9 já chybky normálně nehledám ,ale když je dnes ten den legrace, tak mě ten překlep připadal zábavnýSml22Sml52

  1. na komentář reaguje maje — #15
  superkarma: 0 17.12.2009, 08:33:11
 19. avatar
  [12] barkl2 [*]

  maje — #9 "kde ji většinou čeká vyplnění krátkého dotazníku, focení snapshotu a přeměření (výška, psa, pas, boky)." konec citaceSml58

  superkarma: 0 17.12.2009, 08:31:15
 20. [11] jastura [*]

  maje — #9 v části Když chce dívka nebo žena být modelkou, co pro to vlastně musí udělat? Co musí udělat úplně jako první? se mimo jiné píše:

   focení snapshotu a přeměření (výška, psa, pas, boky). Sml80

  superkarma: 0 17.12.2009, 08:23:45
 21. [10] 1anicka [*]

  samé vychrtliny.brr.modelka by měla mít prsa,boky,zadek.Kolik běhá po světě chcípáků?normální svět je spíš obézní,těm tyhle modely slušet nebudou,tak si je stejně nekoupí

  superkarma: 0 17.12.2009, 08:22:37
 22. avatar
  [9] maje [*]

  barkl2 — #7 promiň, ale proč by ti přeměřovali psa?Sml80Sml15

  1. na komentář reaguje jastura — #11
  2. na komentář reaguje barkl2 — #12
  3. na komentář reaguje barkl2 — #13
  superkarma: 0 17.12.2009, 08:17:35
 23. [8] mrowiecova [*]

  Není modelka, jako modelka.

  superkarma: 0 17.12.2009, 07:58:31
 24. avatar
  [7] barkl2 [*]

  já bych taky šla, ale nevímSml80, narozdíl od Léthé nemám tetování.Sml67 Ale taky nemám psa, tak nevím jak by mi ho přeměřovali Sml80Sml52Sml52Sml52

  1. na komentář reaguje maje — #9
  superkarma: 1 17.12.2009, 07:56:37
 25. avatar
  [6] polimurda [*]

  Ještě štěstí , že má kluka a na molo by stejně nešel-i když i muži chodí na předvádění, ale to kolikrát je úplně o něčem jiném!!!

  superkarma: 0 17.12.2009, 07:25:19
 26. avatar
  [5] Věrulinka [*]

  Léthé — #2 Sml59 a proč ne, ty můžeš, postavičku máš, jako vymodelovanou Sml67Sml67Sml67Sml67, kérka ti nevadí Sml23

  superkarma: 0 17.12.2009, 06:59:47
 27. avatar
  [4] enka1 [*]

  Léthé — #2 Oprav si tu chybu  (nic ve zlýmSml16) a jdi na casting.Kérka snad nevadí.

  superkarma: 0 17.12.2009, 06:51:27
 28. avatar
  [3] Dante Alighieri [*]

  Léthé — #2 No jasně, radši nechoď - kdo by se chtěl dívat na porušený ramínko?! Sml30

  Já nesnáším, když mě někdo na ulici osloví, tak případný scout oslovivší mě by se asi dost divil, protože bych to považovala za obtěžování.

  superkarma: 0 17.12.2009, 01:46:34
 29. avatar
  [2] Léthé [*]

  SakraSml15...nebít potetovaná, tak jdu okamžitě na castingSml24

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #3
  2. na komentář reaguje enka1 — #4
  3. na komentář reaguje Věrulinka — #5
  superkarma: 0 17.12.2009, 00:58:40
 30. avatar
  [1] Myškomedvídek [*]

  jo neteřSml59

  superkarma: 0 17.12.2009, 00:28:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme