Peníze, peníze, furt jen peníze... tohle slovo v debatách s kamarádkami nechce slyšet čtenářka Janaa1. Proč si raději nepopovídat o chlapech, dětech, šéfovi v práci...

Nebavte se o penězích, nic tím nevyřešíte! Nabádá čtenářka Janaa1.


Dobrý den a krásnou středu všem..

Peníze je v dnešní (a asi i každé jiné) době ošemetné téma. Co člověk, to jiný systém hospodaření a jiný osvědčený způsob šetření.. Ten můj je rozpočítat si kolik můžu utratit který týden a podle toho jedu... Pokud se stane (což je dost často), že děti potřebují bundu nebo boty, je nejlepší kupovat až těsně před tím, než přijde další výplata - nejlépe tak totiž zjistíme, kolik nám zbývá. Vtipy typu: Každý by měl mít našetřeno alespoň 3 měsíční platy... - to už dávno neřeším. Ve chvíli, kdy jsem po komplikovaném rozvodu zůstala sama se čtyřmi dětmi a platila dluhy po gamblerovi jsem peníze řešila denně, až dokud jsem nezjistila, že to stejně nemá cenu. Ale jedno jsem zjistila naprosto přesně: V naší společnosti se stává jakousi kouzelnou formulí věta: nemám peníze... v duchu si říkám: A kdo je asi má?
Tenhle trend se mi vůbec nelíbí. Jsem ráda, když potkám známou, kterou jsem neviděla třeba půl roku, těším se, že si příjemně pokecáme a ona začne po chvíli doslova kňučet, že nemají peníze... Podotýkám, že její manžel velmi slušně vydělává.. Ale to je jen jeden příklad z mnoha... Věřte mi, vím, co je nemít peníze, šetřit umím víc než dost, ale proč by to měl řešit někdo jiný než já? Ráda si povídám s lidmi, ale ne o penězích. Kromě našich poslanců a zákonodárců - s těmi bych si naopak o penězích povídala ráda a dlouho. Možná bych jim ty svoje na měsíc i dala... ale to je v nedohlednu. A tak sobě i vám - milé IN ženy přeju, abychom nepotkávaly v životě peněžní fňukaly.. S kámoškou ráda proberu chlapy, děti, šéfa v práci, ale proč si kazit chuť kafe a příjemnou debatu penězi? Kamarádce ráda půjčím, je-li to v mých možnostech a pokud je to dobrá kamarádka (a není to pravidlem), ale pak se bavme o jiných věcech, než jsou prachy... Zrovna včera jsem slyšela v rádiu Richarda Mullera Štěstí je krásná věc... - ten pan Horáček to napsal bezva, nemyslíte?

Janaa1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. listopadu 2011: Vedete si účetnictví?

  • Jak funguje vaše domácí účetnictví?

svickaOtázka k dnešnímu tématu zdá se jednoduchá, ale myslím, že odpovědí existuje spousta. Každý člověk má k financím jiný vztah a jinak je řeší. Někdo je dokonce vlastně ani moc řešit neumí a bude za jakoukoli radu vděčný. Zajímá mě tedy, jestli a jakým způsobem je řešíte vy, milé čtenářky? Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte do 2. 11. 2011 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a nezapomeňte, že chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku, je potřeba, aby váš příspěvek byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem si tentokrát projasníte a provoníte bydlení, mám tu pro vás voňavou svíčku AIRWICK s podmanivými barevnými efekty v krásném balení se zápalkami.

Reklama