Vidíte se s partnerem dvakrát denně. Ráno, když vstáváte, a večer, když jdete spát. Dohromady spolu prohodíte tak maximálně 10 slov. V nejvíce hektických dnech ani to ne. Váš vztah sklouznul do jakéhosi vleklého stereotypu a nevíte, jak z něho ven. Nějak vás to už ani nebaví, ale jste s ním tak dlouho, je hodný a je na něj spolehnutí! Přece to neukončíte jen proto, že se ve vztahu nudíte. Kvůli takové malichernosti... třeba se to časem zlepší.

 

Snažit se musí oba

Samo se nikdy nic nezlepší, to už jistě víte sama. Vždycky to bude chtít nějakou iniciativu z vaší strany i ze strany partnera. Dnes přece není takový problém udělat pro sebe něco originálního. Něco, čím byste si okořenili vztah. Máte tolik možností – udělat si společnou večeři při svíčkách, vonnou koupel či procházku do přírody. Jistě, teď možná namítnete, že vám není 15 let, ale to přece nebrání tomu, abyste se nemohli vodit po lese za ruku.

 

Nevymlouvejte se, jednejte!

Je špatné začínat argumentaci, proč nic takového ve vztahu zařídit nejde, tím, že budete tvrdit: „Na tohle opravdu nemám čas!“ Jistě že máte! Pokud opravdu toužíte po změně a po tom, aby váš vztah byl zase něčím zajímavý, tak si najdete čas i prostředky. V dnešní době už si můžete u několika firem zakoupit relativně za pár korun různé zážitkové dárky, na které se opravdu nezapomíná. Takovéto zpestření určitě zachrání váš vztah od nudy!

 

Zkuste ztratit pevnou půdu pod nohama

Proč sedět doma a nudit se, když si můžete s přítelem či manželem zaplatit kurz seskoků padákem z letadla. Několik vteřin volného pádu a pak dlouhé minuty, kdy se snášíte k zemi a můžete si aspoň na chvíli připadat volní jako ptáci. Vždyť láska by nás měla povznášet, tak proč se držet gauče, který je jen pár metrů nad zemí ve vašem bytě v paneláku?

 

Musí to být jízda!

Uznávám, že ne každý v sobě najde odvahu, aby vyskočil v té neuvěřitelné výšce z letadla a nechal své tělo padat k zemi. Možná máte raději rychlou jízdu, a tak si zaplatíte projížďku ve sportovním vozidle, která rozhodně nebude nudnou záležitostí. Přece jen řezat zatáčky ve 200kilometrové rychlosti dokáže pěkně zvednout hladinu adrenalinu v krvi.

 

Žijte si jako v pohádce

Ani tohle vás neuspokojuje a přijde vám to příliš nebezpečné? Máte pocit, že tohle by vás spíše definitivně rozdělilo, než vám to pomohlo k sobě najít zase nějakou tu zábavnější cestu? Pokud tedy spíše toužíte po odpočinku od každodenních starostí a spěchu, na chvíli zapomenout na civilizaci a užít si jen jeden druhého, tak to vás možná nadchne představa víkendu stráveného v horách nebo na zámku. Proč si na chvíli nevyzkoušet život komtesy nebo markýze? Aspoň jeden víkend si prožít jako v pohádce. To už přece musí prolomit stereotypní ledy, které se vám usadily na srdci.

 

Ne všechno stojí peníze

Každopádně na obnovu svého vztahu rozhodně nemusíte rozbíjet své porcelánové prasátko. Ne na všechno potřebujete celoživotní úspory. Samozřejmě si spoustu zážitků můžete zařídit i vy sami. Partnera přece neubude, když vám někde cestou domů utrhne nějakou kytičku. Když ji ukradne někomu ze zahrádky, bude v tom i to správné nebezpečí z dopadení. Vy můžete svému chlapovi udělat nějakou uvolňující masáž, aby si jeho svalstvo po celodenním sezení v kanceláři pořádně odpočinulo. On vám pak může na oplátku druhý den ráno přinést do postele snídani.

 

Proč zapomínat na ty hezké věci, které vás dříve spojovaly, jen proto, že teď máte víc povinností a starostí? Nenechte se ubít každodenní realitou, která vás obklopuje a nutí vás zapomínat na sny a romantiku. Vždyť ani po letech společného života nemusí být vše ztraceno a láska zapomenuta. Moji známí, kteří už jsou spolu opravdu dlouho a mají tři děti, jsou příkladem, že to skutečně jde! Tak pokud vás trápí ochlazení vašeho vztahu, zkuste něco z výše uvedeného. Možná to pomůže a rozhodně tím nic nezkazíte!

 

Jaké jsou vaše zkušenosti s dlouhotrvajícím vztahem? Také se vám po nějaké době ztratí všechno krásné a zapadnete do ubíjejícího stereotypu? Co děláte vy proti tomu, abyste se tomuto případu vyhnula? Dá se tomu podle vašeho názoru vůbec vyhnout? Chtěla byste strávit víkend na zámku nebo skákat padákem? Zkoušela jste už nějaký adrenalinový zážitek?

Reklama