Také u čtenářky s nickem step1 si váží svých jmen a oslavují je. Škoda, že to tak nedělá i její bratr, no ale ještě, že mají tak všímavou tetu :)

Dobrý den,
jestli slavíme jmeniny? Samozřejmě, že ano. Vždyť je to oslava našeho jména. Žádné drahé dárky si nedáváme, stačí maličkost, která potěší. Hlavní je, že si vzpomeneme. Já jsem se svým jménem moc spokojená nebyla, připadalo mi takové tvrdé. Zdrobnělina je zase moc dětská, takže mne tak nikdo neoslovoval kromě rodičů a babičky. Ale teď už to neřeším.

Bratr dal své dceři jméno Alena a tak na ni od malička všichni volali. Vysvětlovali to tím, že je tak křtěná. V rodině švagrové to bylo zvykem. Mně to vadilo, volat tak na malé dítě.  Říkala jsem jim, proč jí tedy nedali Lenka. Že by mohli volat dle rodného listu a přitom by to neznělo tak tvrdě. Pro své děti jsem vybírala jméno, které má hodně obměn. Které pěkně zní a může se říkat i ve zdrobnělinách. Nakonec jsme se s manželem shodli na Lence a Tomášovi. Jestli se jim jejich jména líbí, nevím, ale zatím si nestěžovali.

V bratrově rodině se jmeniny neslaví. Když k nim jedeme zrovna v době, když má někdo svátek, tak vždycky nějakou maličkost vezmu. A ostatní přítomní se diví, proč vezeme dárek. Někdy se diví i sám obdarovaný. Oni vůbec jmeniny neregistrují. Ani ty svoje.

Ženám-in přeji pěkný den a všem Jindřiškám a Rozáliím všechno nejlepší.
step1

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Lenka a Tomáš jsou pěkná jména, která určitě stojí za kytičku.  Je dobře, že svátky slavíte, opravdu stačí jen malá drobnost.  Hlavně, že si člověk z úcty k tomu jménu vzpomene.
Děkuji, že jste napsala a přeji pěkný zářijový den.
Saša  

Téma dnešního dne: Slavíte jmeniny?

  • A nemusí jít o žádné okázalé oslavy, stačí jen, jestli si vzpomenete.
  • Anebo častěji zapomenete?
  • Nejen na ty svoje, ale i na jmeniny vašich blízkých.
  • Líbí se vám vaše jméno?
  • Proč si myslíte, že vám rodiče vybrali právě toto jméno?
  • A na základě čeho jste vybírali jména pro své děti?
  • A slavíte s nimi jejich jmeniny?
  • Slavíte ty vaše?

O jmeninách aneb svátku jména pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou od firmy Avon / sadu pleťových krémů Anew Reversalist.

kremy

Reklama