Čtenářka s nickem step1 nijak nepřehání, když sama sebe označuje za stěhovavého ptáčka, byť ne pokaždé šlo o veselé stěhování. A kolikrát to bylo? To se dočtete na konci jejího příspěvku.

Dobrý den všem,
já jsem od malička stěhovavý ptáček. Stěhovala jsem se mockrát a z různých důvodů. Ale nikomu to nepřeji. Ani to stěhování, ale hlavně ne ty důvody. Teď si to všechno shrnu a spočítám. Narodila jsem se do dvoupokojového bytu, kde jsme bydleli já, bráška, mamka a taťka. Když mi byly 3 roky, rodiče se rozvedli a přestěhovali jsme se k sestře mamčiného přítele. Mamka se s přítelem vzali a asi po roce dostali možnost bydlet na podnikové ubytovně. Ale tam nesměli děti, tak jsem se stěhovala k tetě. Na tu dobu u ní vzpomínám ráda. Před tím jsem znala jen nové sídliště. Toto byl takový jiný svět. Pavlačový dům, WC a koupelna společná na chodbě. Malinká kuchyňka a jeden pokoj. Ale v něm byl skleník plný krásných věcí a u okna velký ušák, ve kterém jsem trávila nejvíce času prohlížením různých starých časopisů. Dneska už je ten dům zbouraný a na jeho místě vyrostl samozřejmě panelák.

Po roce jsme se stěhovali do jednopokojového bytu. Tam se narodil můj druhý bratr. Bylo nás trochu moc do jedné místnosti, tak rodiče zkoušeli byt vyměnit za větší. Po dvou letech jsme se stěhovali do dvoupokojového. V něm jsem prožila základní i střední školu. To všechno bylo takové stěhování mimo mne. Byla jsem malá, o nic jsem se nestarala. Před maturitou se mamka znovu rozvedla. Neměli jsme kam jít, ale v bytě bylo nebezpečno. Bývalý otčím nám vyhrožoval, fyzicky nás napadal. Aby se mi něco nestalo, domluvila mi mamka bydlení u sestry jedné její známé. Moc hodná paní. Pro ni jsem vlastně byla úplně cizí holka a klidně mi dala klíče od bytu.

V té době jsem začala chodit do práce. Jednou jsem měla jet na služební cestu. Vedoucí se moc divil, proč mě má vyzvedávat někde jinde než v trvalém bydlišti. Tak jsem mu to musela vysvětlit. Potom mi zařídil ubytování na podnikové ubytovně. Tak jsem se opět stěhovala. Na ubytovně přespávali pracovníci na služebních cestách, nebo dělníci, kteří měli na několik dní v místě práci. Ale pro mne byla ubytovna novým domovem. Tak mi vedoucí zařídil, abych byla sama na pokoji, aby mi tam nikoho nedávali. Kuchyňka i sociální zařízení bylo společné, ale pro mne to byla velká výhra. Po roce mamka sehnala podnájem, tak jsme se opět stěhovali. Bydleli jsme spolu v jednopokojovém bytě. A po roce mi, opět díky vedoucímu, byla přidělena podniková garsonka. To bylo moje první vlastní samostatné bydlení. Ta krásná doba zařizování. Tam jsem prožila 7 šťastných let. Časem přibyl i manžel a po dvou letech dcera. To byla krásná doba. Ať jsem byla v pokoji, kuchyni nebo ložnici, vždy jsem měla dceru na očích, vždy se batolila kolem mne.

Po 9 letech v pořadníku se na nás konečně usmálo štěstí a my dostali vytoužený třípokojový byt. Byli jsme moc rádi, i když na ty chvíle v garsonce hodně vzpomínám. A to bylo mé poslední stěhování. Bydlíme tu již 23 let a doufám, že se už stěhovat nebudu muset.
Takže podtrženo, sečteno - jsem se stěhovala 9x. Ale stejně si myslím, že je lepší se stěhovat než vyhořet.

Přeji všem pěkný den.
step1

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

______________________

No, měla jste to už od dětství opravdu pestré. Ale člověk si tím asi musí projít, aby si pak vážil toho, co má teď. A vy si svého posledního hnízdečka vážíte, to je vidět.
Děkuji, že jste napsala a přeji krásný letní den ))
Saša

Téma dnešního dne 6. srpna: Stěhování

 • Kolikrát za svůj život jste se stěhovaly?
 • A z jakých důvodů?
 • Napište, i kdyby jenom jednou.
 • Co považujete u stěhování za nejhorší?
 • Ztratilo se vám někdy něco?
 • Myslíte, že je lepší vyhořet než se stěhovat?
 • A co chudáci lidé ze zaplavených oblastí, kteří se stěhovat musí?
  Znáte nějaké?
 • Pokud máte, napište i nějakou veselou stěhovací historku.
 • A můžete posílat i fotografie, třeba se stěhováky :)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním dárkovou kazetou přírodní bylinné kosmetiky Ryor.

kosmetika

 

 

 

Reklama