2 lžíce cukru
1 pomeranč
4 ks kuřecí stehýnka
5 lžic oleje
Sůl
Pepř

Na marinádu:
3 lžíce sezamového oleje
5 lžic medu

Do kuřecích stehýnek vetřeme sůl a pepř. Sezamový olej smícháme s medem a stehna v něm pečlivě promícháme, až jsou směsí pokrytá. Marinujeme asi 30 minut.

Ve woku rozehřejeme rostlinný olej a kuřecí stehna na něm po každé straně prudce opečeme, až jsou skoro hotová. Wok odstavíme ze sporáku, kuřecí stehna vyjmeme a uchováme horká.

Pomeranč omyjeme horkou vodou, osušíme a kůru nastrouháme. Z plodu vylisujeme šťávu. Cukr necháme zkaramelizovat (bez míchání)a odstavíme ho za sporáku. Přidáme pomerančovou šťávu a výpek ze stehýnek. Mícháme při mírné teplotě, až vznikne hladká omáčka. Podle potřeby přidáme vodu. Do omáčky přimícháme polovinu pomerančové kůry a zvolna vaříme asi 3 minuty.

Kuřecí stehna podáváme přelitá pomerančovou omáčkou a ozdobená zbývající pomerančovou kůrou. Jako příloha se nejlépe hodí dušená rýže.

– Michaela


Soutěž Kuchařinky, kuchařky...

Vzhledem k tomu, že receptů přišlo velké množství, nestihli jsme je dnes uveřejnit do plánovaných 10.30 hodin. Proto jsme se rozhodli soutěž prodloužit do zítřka 15.00 hodin! 

Výhru, stylovou keramickou mističku Knorr, HERA Kuchařku, dietní čaj Wellness, balíček 30 ks žvýkačkových dražé Mentos a kávové bonbony Alpenliebe tedy získá soutěžící, pod jehož receptem (novinkou) bude v úterý 21. 10. 2008 v 15.00 hodin nejvíce diskusních příspěvků.

Přejeme dobrou chuť a hodně štěstí při soutěžení!

Reklama