Na skutečně štědrý den se může těšit téměř 1 400 opuštěných zvířat ve 26 českých útulcích, kterým se do Vánoc naplní misky kvalitním krmivem pro psy a kočky. Čtvrtý ročník kampaně »Pomozte naplnit misky v útulcích« přinese svěřencům obdarovaných útulků z celé České republiky přibližně půlroční zásobu kvalitního krmiva Pedigree a Whiskas. Kamiony budou postupně rozvážet celkem 42 tuny granulí.

kockapes

Čtvrtý ročník kampaně »Pomozte naplnit misky v útulcích«, pořádané Nadací na ochranu zvířat a společností Mars Czech, výrobcem krmiva Pedigree a Whiskas, naplní do Vánoc misky 774 opuštěným psům a 609 kočkám. „Základní podmínkou pro získání daru byla účast útulku v dotazníkovém šetření, kvalitní a profesionální působení útulku a samozřejmě splnění podmínek stanovených platnými právními předpisy. Nadace na ochranu zvířat oslovila 126 útulků, registrovaných a schválených Státní veterinární správou ČR. Z 58 útulků účastnících se dotazníkového šetření vybrala komise složená z nezávislých odborníků zhruba polovinu, která dostane krmení pro své svěřence,“ vysvětluje Mgr. Eva Marlene Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat. Komise posuzovala kapacitu a vytíženost útulku, počet zvířat přijatých, vydaných zvířat, vrácených původním majitelům nebo umístěných do nových rodin. Šlo o kritéria, podle kterých lze posoudit úspěšné a profesionální působení útulku.  

Na konečném množství krmiva darovaného útulkům se podíleli všichni ti, kteří si koupili jakýkoli výrobek značek Pedigree a Whiskas nebo poslali dárcovskou SMS, a také ti, kteří se zapojili do online kampaně »Naplňte misky, zn. SpěcháTo!« a svým klikáním naplnili misky psům a kočkám ze třech vybraných útulků. Každý, kdo by opuštěným zvířatům v útulcích ještě rád pomohl, a podílel se tak na jejich radostnějších Vánocích, se může zapojit do online soutěže »Mr/Miss Pedigree a Mr/Miss Whiskas«. Stačí navštívit do 15. 12. 2012 stránky www.spechato.cz a hlasovat pro nejsympatičtějšího psa, fenu, kočku nebo kocoura z vybraných útulků. Vítězové z každého ze tří vybraných útulků dostanou od společnosti Mars Czech dárkovou tašku s pamlsky, dentálními tyčinkami a dalšími dobrotami.

Reklama