Domácnost

Štědrý den Kočky


Kočka se na Štědrý den vždy pečlivě připravuje. Před svátky se často oddává hlubokému spánku, aby měla zásoby energie na náročné období.

 

Štědrý den začíná zdobením vánočního stromečku, který je Kočce už znám, neboť byl několikrát očmucháván na balkoně. V případě umělého stromečku Kočka již tradičně ihned obsazuje úzkou krabici.

Páníčci se snaží stromek zakotvit do stojanu, což je příležitost pro Kočku, aby jim to náležitě kazila.

Zlatý hřeb přichází, když se stromek zdobí. Tehdy vydatně pomáhá, koulí kulaté ozdoby, zkoumá délku řetězů a strhává ze stromečku to, co se hýbe a není to přesně tam, kde by si Kočka představovala.

I přes Kočičí snahu je stromeček úspěšně nazdoben a pro Kočku začíná období klidu. Přece jen se rozhodne ještě si přispat na večerní šou. V malých přestávkách mezi spánkem na měkkém gauči u stromečku chodí okukovat do kuchyně. Obvykle vyloudí kousek šunky z chlebíčku nebo kousek masa na řízek.

 

Někdy může být Kočka k večeru svědkem zákeřné vraždy Kapra. Spíš je ale rybí maso už připravené a nejlépe, je-li připravené přímo z obchodu – tvrdí panička. Kočce je to vcelku jedno, důležité pro ni je, když se páníčkové rozdělí.

 

Večerní smažení kapra je už ale událostí, která zvedá vyhřátý Kočky kožíšek z neméně vyhřátého gauče.

Natrvalo se usidluje v kuchyni, kde sleduje přípravu řízečků a poslední úpravy šunky na chlebíčcích a klobásek na chuťovkách.

Loudivé oči kočičí dokážou ještě vyloudit poslední zbytek šunky a ty ještě mlsnější exempláře koček dokážou jazýčkem v nestřežené chvíli upravit i bramborový salát.

 

Vánoční atmosféra štědrovečerní večeře je dotvořena radostí Kočky z každého kousíčku šťavnatého Kapra, který jí přistane v mlsné tlamičce. Kočka se tváří nadmíru šťastně a pokouší se prodrat se na prostřený stůl, kde míní provozovat adrenalinový sport – balancování huňatým ocasem nad rudými svíčkami…

 

Šťastný výraz se s rozbalováním dárků stává přímo ďábelským. Veškeré stužky jsou ihned zabaveny do pacek, kousány a žmoulány a následně roznášeny do všech koutů bytu.

Vrcholem kočičího štěstí jsou ale vánoční papíry, které báječně šustí. Občas jsou páníčkové natolik štědří, že některý z těch potištěných papírů zmačkají do kuličky.  Kočka se zatváří nadmíru nebezpečně a ujímá se koule. Kouše, škrábe, zpracovává ji zadníma nohama a v obličeji má výraz divoké šelmy.

 

S láskou vybírané dárečky přímo pro kočku (granule a nové hračky) jsou vzaty na vědomí, Kočka případně okusí některé darované pamlsky ihned na místě. Stále, ale bohužel pro páníčky platí, že ty papíry a stužky Kočce ke štěstí naprosto stačí.

 

Zbytek večera je ve znamení šustivých papírů a lesklých stužek, jako odpočinkovou aktivitu si Kočka zkouší uvést ozdobený vánoční stromek do polohy ležmo. Občas se podaří, takže páníčkové se opět baví tím, že svítící stromek opět zdobí spadanými ozdobami. Dalšími oblíbenými štědrovečerními aktivitami je olizování cukroví, roznášení párátek z chuťovek a tajné krádeže šunky.

Následuje spánek, ze kterého se Kočka probouzí již do nového dne…

 

Vánoce jsou pro Kočky jako stvořené, i když je dárečky příliš nezajímají. Proč?

 

Protože  tento lesklý, šustivý, papírový a stužkový ráj je jen jednou ročně, a darované hračky se budou po bytě povalovat celý zbytek roku.

 

Přeji vám i vašim Kočkám a Kocourům jen ten nejlepší a nejhezčí Štědrý den bez karambolů!!!

   
20.12.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [20] Radka27 [*]

  To bylo pěkné. Asi zase začnu chtít kočku

  superkarma: 0 21.12.2005, 12:38:08
 2. avatar
  [19] Agnes X [*]

  Před svátky se často oddává hlubokému spánku - aha, takže naši mají celý rok svátky?? .
  Odemětobě: Salazarka Zmijozelová: Třásně už doma taky nemáme a nikdy mít nebudeme - páč náš debílek je sežral a při s*aní se to někde zaseklo .... část mu koukala z dírky (hovínka obalená) a ne a ne to vytáhnout (měla jsem rukavičku )chudáček, pěkně si vytrpěl. A já taky - musela jsem čekat, až to vy*ere sám a chodit za ním s hadrem.........úžasný svátky

  superkarma: 0 20.12.2005, 20:26:10
 3. avatar
  [14] Yanina [*]

  Náš kocour žere skoro pořád jenom granule, takže na Vánoce mu dám dobrou masovou konzervu, aby si taky pochutnal :-)

  superkarma: 0 20.12.2005, 14:12:33
 4. avatar
  [13] Zdendula [*]

  naše 2 taky milují perníčky, dáváme je jako ozdoby na stromeček takže máme o zábavu postaráno. Letos mi kamarádka poradila dát na spodní větve na kolečka nakrájený pomeranč, prý nemají rádi vůni citrusů, tak jsem zvědavá zda to zabere.

  superkarma: 0 20.12.2005, 11:56:24
 5. avatar
  [12] RenataP [*]

  Zvláštní je, že naše Kočka miluje vůni perníku, takže co voní perníkem to okouše a oslintá.

  superkarma: 0 20.12.2005, 10:50:33
 6. avatar
  [11] Maldová [*]

  Hezký článek . Naše bude mít letos Vánoce poprvé, tak jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Ale když vidím, jaké útoky pořádá na škrabadlo a spol., tak se bojím, že to stromeček nevydrží. Včera mi upadlo i to škrabadlo připevněné ke stropu

  superkarma: 0 20.12.2005, 10:37:33
 7. avatar
  [10] Salazarka Zmijozelová [*]

  Odemětobě: ty třásně jsme taky zrušili, veterinář nám řekl, že jim můžou potrhat střeva...a to by pak jaksi bylo po pohodě Vánoc...

  superkarma: 0 20.12.2005, 09:57:07
 8. avatar
  [9] Odemětobě [*]

  Loni to u nás probíhalo tak,že syrový kapr ji nezajímal,salát taky ne,pod stromeček chodila spát.Ale neustále ožírala lesklé třásně.Zbystřila jen při rozbalování dárků,stužky a papíry jí udělaly největší radost.Stromeček teď máme na balkoně v misce s vodou,využívá ho jako útočiště při číhání na sýkorky.Potvora,ještě že ti ptáci mají rychlejší reflexy.

  superkarma: 0 20.12.2005, 09:54:07
 9. avatar
  [8] grice [*]

  Bridgetj : Ještě nemáme ty zkušenosti,ale učíme se rychle co všechno jde schodit na zem během vteřiny...:o) Letos jsme to vyřešili zákazem vstupu pro Tinku do pokoje kde je stromeček,ale příští rok se už předem připravíme.

  superkarma: 0 20.12.2005, 09:47:19
 10. avatar
  [7] Ivana. [*]

  To jsem letos na našeho taky zvědavá budou to jeho první vánoce

  superkarma: 0 20.12.2005, 09:32:14
 11. avatar
  [4] grice [*]

  Máme 5ti měsíční číču a protože už máme stromeček ozdobenej,stihnula ho už třikrát schodit a okousat polovinu perníčků (druhou polovinu pohotově snědli děti Jsem zvědavá co ještě vyvede

  superkarma: 0 20.12.2005, 07:59:33
 12. avatar
  [3] Salazarka Zmijozelová [*]

  Kvůli našim kočkám jsme zrušili skleněný ozdoby a zavedli slaměný, čímž jsme udělali radot především kocourovi, páč je děsně rád žvejká. Jinak o kapra ani tak nestojej, jako spíš maj zálibu pak ňuchat kolem koše a vytahovat z něj zbytky...např.kapří hlavu. Fuj a pak teda jim udělá nesmírnou radost potrhanej balicí papír, do kterýho se zavrtávaj!

  superkarma: 0 20.12.2005, 07:18:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme