Tématem je dnes Štědrý den. Narodil se Kristus pán, radujme se, z růže kvítek vykvet nám, veselme se... 24. prosince všichni slavíme Ježíška. Zpříjemněte si ho, milé čtenářky, třeba poslechem koled a pohádkami.

christmas

Purpura či František provoní byt, cukroví vyzdobí stůl, maminka dodělává poslední přípravy na Štědrovečerní tabuli, tatínek s dětmi staví Betlém a zdobí stromeček. Z rozhlasu zní koledy.

„Mamí, já mám hlad!“
„Vydrž to, Mařenko, když se budeš celý den postit, uvidíš večer zlaté prasátko.“

Zkraje odpoledne se všichni podívají v televizi na pohádku. Potom vyrazí ven na procházku, staví se na hřbitově za babičkou s dědečkem a zapálí jim svíčku, popřejí klidné Vánoce tam v Nebíčku. Jdou procházkou kolem řeky, když si maminka vzpomene, že asi nechala zapnutou troubu, a tatínek vyrazí domů napřed - jistě, že je to jen takové malé rodičovské divadélko.

Když tatínek nachystá pod stromeček dárky a nanosí z kuchyně na stůl připravenou večeři, ozvou se klíče v zámku. Zapálí prskavky a kolotoč se zvonítkem, rychle vyklouzne z obýváku. Jde rodinku přivítat.

Maminka zatím svlékla děti.

„Všechno v pořádku?“ zeptá se.
„To víš, že ano, trouba byla zhasnutá,“ usměje se tatínek.
„A já se tolik bála...“
„Jéééé! Mamí, táto, slyšíte to cinkání?“
„Cože? A jo!
Co to asi je?“
„Děti, to u nás byl Ježíšek, pojďte honem!“

Společně vejdou do obýváku a spatří tu nádheru. Stromeček září a pod ním je spousta dárků. Děti je chtějí hned rozbalovat, ale maminka se posadí k pianinu a začne zpívat koledy.

Všichni se přidají a jsou spolu šťastní. Ještě než rozbalí dálky, usednou k sváteční tabuli, je přece Štědrý večer...

Téma pro dnešek: Štědrý den

  • Jak vypadá váš Štědrý den?
  • Zpíváte u stromečku koledy - která je ta vaše nejoblíbenější?
  • Díváte se na Štědrý den s dětmi na pohádky? Jaká je vaše nejoblíbenější a proč?
  • A co vaše Štědrovečerní tabule, co na ní nesmí chybět?

Na tyto otázky mi odpovídejte v dnešním tématu. Posílejte mi odkazy na vaše oblíbené koledy na YOUtube a k nim krátké komentáře. Pokud chcete získat dárek od redakce - krásný kosmetický balíček Radox: smyslná - nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce. Vše posílejte na e-mailovou adresu redakce...

radox smyslná

Reklama