westwing

Štědrovečerní večeře bývá tou nejslavnostnější večeří v roce a tak je pochopitelné, že si na úpravě stolu dáváme obzvlášť záležet. Možná máte už svou tabuli promyšlenou, ale třeba uvítáte změnu a novou inspiraci, jak slavnostně prostřít. Tady je!

Co by na stole nemělo chybět?

Ubrus - je svátečním šatem stolu a navozuje atmosféru. Záleží na tom, jaký máte stůl, zda ho chcete celý zakrýt, nebo nechat vyniknout kráse dřeva. V prvním případě nesáhnete vedle, pokud zvolíte čistě bílý damaškový ubrus. Bude působit čistým a svátečním dojmem a bude se dobře kombinovat s nádobím, prostíráním či případnými dekoracemi. V druhém případě postačí běhoun nebo látkové prostírání, aby vynikla krása stolu.

westwing

Porcelán - možná máte krásný servis po babičce, ale ani čistě bílý a minimalistický nebude vypadat méně slavnostně. Záleží na kombinaci s prostíráním, které dá stolu barvu. Někdo má rád barvičky a nechce se jich zdát ani o Vánocích. Pak by ostatní dekorace a nádobí měly vzájemně ladit, aby stůl nevypadal chaoticky.

westwing

Skleničky - hladké, nebo broušené? Na tom celkem nezáleží, ale nejlépe vynikne čiré sklo, které dodá stolu jiskru.

Příbory - krásně vyleštěný kov odráží světlo. Pokud nemáte zrovna výstavní kolekci, zabalte příbory do hezkého ubrousku a ovažte stužkou. Dostanete zajímavý detail, který potěší oko.

westwing

Ubrousky- látkové, nebo papírové? Umí doslova zázraky a dodají našemu stolu barevnost. Pokud je umíte hezky naaranžovat, tím lépe.

Etažérka na cukroví - určitě by neměla na štědrovečerní tabuli chybět. Pokud máte malý jídelní stůl a už se vám tam nevejde, naaranžujte mísu s cukrovím někde jinde v bytě. Třeba na komodě, konferenčním stolku nebo příborníku.

westwing

Svícen - co by byly Vánoce bez světel svíček. Adventní věnec nebude na stole praktický, ale pár skleněných svícínků by na něm rozhodně nemělo chybět.

bella rose

Dekorace - různé stromečky, zvonečky, ozdoby umí vykouzlit vánoční atmosféru, ale je to věc každého z nás, jestli jimi zpestří tabuli, či ne.

Zdroj foto: Westwing.cz a Bella Rose.cz

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Reklama