Alena Švarcová je v 21+3 tt a je jí dobře. Má za sebou ultrazvuk ve II. trimestru, vše je v pořádku – miminko, uložení placenty i množství plodové vody. Minulý týden si užívala s přítelem dovolenou v Tatrách a trochu se jí stýskalo po Elišce.

Máme další fotku. Všechno je tam, kde má být, a miminko zdárně roste, na utrazvuku si zkoumá obličej, asi zjišťuje, co kde má. Genetické testy po amniocentéze už máme kompletní a prcek je naprosto zdravý, skvělá zpráva. I když teď nemám malou u sebe a nemusím povinně vstávat v 6.00, tak mě pro změnu nenechá vyspat ten druhý a kope, už i přítel měl příležitost to cítit. No, asi budu mít dva neposedy. Už mě konečně začala pálit i žáha. Plánuji vyšetření u zubaře a také EKG.

S přítelem jsme odjeli na dovolenou na Slovensko, a to naše sluníčko nám hlídají babička s dědou a pak ji berou na dovolenou k moři. Nevím, jak těch 14 dní zvládnu. Už se mi stýská teď. Jsme ubytováni v obrovském hotelu, který patří k hotelům Sorea ve Staré Ľubovňe. Je tu 600 lůžek a vypadá to tu jak z filmu Anděl na horách.

tatry

Bydlíme v posledním, 9. patře, takže dostat se dolů je někdy zážitek. Máme tu k dispozici bazén, perličku, zábaly, to vše v ceně. Po příjezdu se konala diskotéka, tak jsme si šli také skočit. Hráli Michala Davida a my jsme tam byli asi nejmladší, ale bylo to prima.

Hned druhý den po příjezdu jsme využili bazén, přítel perličku, já mám smůlu, pak masáž a hurá na oběd.To jsme si samozřejmě dali halušky s brynzou. No s těmi, co děláme u nás, se to nedá srovnat. Pak jsme se vydali na hrad Ľubovna, takhle obrovský hrad jsee ještě neviděla, ale co víc, je naprosto všude přístupný i bez doprovodu.

Tam jsme byli i ve věži, teda lézt tam ve dvou dá pěkně zabrat, ale ten výhled stál za to.

alena

Pod hradem je skanzen, taky naprosto celý přístupný a nikdo vás nehlídá, ani když jste v těch salaších, kde je veškeré vybavení, na které si můžete i sáhnout. Být to v Čechách,  tak je to rozkradený a zbytek rozbitý.

alena

Když jsme přijeli zpátky do hotelu, tak jsme si šli sednout do mořské koupele. Je to taková zavřená bouda, kde něco pustí a od tamtud jde pára mořského vzduchu, sedíte tam asi 15 minut a inhalujete. Je to dobré na dýchací obtíže i na pokožku, tak doufám, že zkrásním. Mají tady léčivé prameny, a tak si každý den dáváme, zatím ještě zažívací problémy nemáme.

Byli jsme ve Vysokých Tatrách i lanovkou na Lomnický štít. Vystáli jsme si frontu, ale ten výhled byl úžasný, i počasí nám přálo, takže jsme viděli celé okolí. Jen škoda, že já šikula jsem si zapomněla kartu do foťáku, takže na památku nic nemám. Víkend máme plný akcí, tak ani moc čas na relax nám nezbývá

Hezký pozdrav ze Slovenska  posílá Alena

Čtěte další těhotenské týdeníčky Aleny Švarcové

Reklama