První příspěvek k tématu „hračky" dorazilo od čtenářky Hortenzie. Přečtěte si nejen o jejím starém plyšatém medvědovi...


To je ale zajímavé téma a myslím si, že mnohý (á) z nás má jistě v paměti tu svojí oblíbenou. Už je to skoro „pravěk", ale já tu svojí mám pořád v paměti. Vlastně nebyla hned moje, ale o tři roky staršího bratra a já mu ho, protože to byl velký plyšový medvěd, hrozně záviděla. On ani už nebyl tak plyšový, jako vylisalý, ale já po něm toužila celou dušičkou svých necelých čtyř let. Jenže jsem musela čekat, až brácha trochu odroste a už ho nebude bavit si s ním hrát. A pak jsem se jednoho dne dočkala. Pořád vidím, jak musel na příkaz maminky konečně toho medvěda dát mě, což se mu pořád nechtělo, tak mu uthnul jedno oko a pak po mě tím mým milovaným medvědem vzteky hodil. Nic mě nevadilo, že je jednooký a druhé zbývající oko mu visí na vlásku. Popadla jsem ho do náruče a dostal ode me tolik dětských pusinek, kolik jsem jich mohla rozdat. Maminka hubovala na bratra, ale pak si sedla a trpělivě mu našila místo očí dva veliké knoflíky a medvěd už zase mohl koukat. Jak já ho milovala a kolik let jsem ho všude tahala, až byl tak dokonale vylisalý, že z něj pomalu lezla vycpávka, tak maminka tajně medvěda vyhodila a pak mě obalamutila nějakou „pohádkou" o tom, že byl už starý a umřel. Nikdy už jsem neměla k žádné hračce takový vztah, jako k tomuhle starému plyšatému medvědovi. Vlastně, možná k jedné ještě ano. To, když mi Ježíšek v mých 6 letech přinesl kočárek na panenku. Věřte, nebo ne, pořád vidím ten zběsilý úprk ke stromečku, abych tam byla první, aby mě bratr nepředběhl a nemohl mě ho vzít... Sloužil mě hodně dlouho, a když už mě nebavilo vozit panenku, tak jsem si do něj sedla sama, bratr mě vozil a uskutečňovali jsme v něm šílené jízdy, že mě kolikrát vyklopil. Nedivte se, dřív ty kočárky pro panenky byly o moc větší, než ty dnešní.

Hortenzie

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Hračky

  • Vzpomínáte si na svou oblíbenou hračku?
  • S čím jste si hrála v dětství?
  • S čím si hrají vaše děti?
  • Co si o současných hračkách myslíte?
  • Která se vám líbí a kterou byste naopak svému dítěti nekoupila ani za mák?

Vše, co vás na téma hračky napadne posílejte dnes (2. 9. 2010) na adresu...

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dnešního dne zveřejňovat a odpoledne vybereme autorku jednoho, kterou odměníme. Můžete získat vlasovou kosmetiku od Avonu. Posilující šampon a hydratační sprej s aloe vera a makadamovým olejem.

Reklama