Ve světě módy je tolik pojmů, významů, že je člověk ani nestíhá kolikrát vnímat či si zjistit, co přesně např. jaká značka je a co za kousky vyrábí. Proto je zde naše módní abeceda, kdy si představíme postupně různé výrazy, abyste byla v obraze.

Některé pojmy možná znáte, ale nikdy není na škodu si je připomenout, zvláště nyní, kdy nastupuje podzimní sezona a s ní nepřeberné množství nových trendy stylů a kousků, které byste ve svém šatníku rozhodně měla mít. Nemusíte být od hlavy až k patě oblečena jen do kousků podle poslední módy, vždy stačí alespoň prvek, který povznese váš outfit na vysokou módní úroveň.

sad

Dnes si představíme první dvě písmenka naší abecedy, pod kterými se skrývají různé módní kousky, barvy či firmy, tak pojďme na to…

A

Asymetrie – Každá z vás jistě viděla již nějaký ten asymetricky střižený kousek. Momentálně jsou nejvíce v kurzu asi kardigany, svetry, který nejsou rovně střiženy, ale mívají např. delší přední linii a vzadu jsou kratší. Z minulých trendů si můžete vybavit sukně a trička, které hrály dlouhou dobu prim na módním žebříčku. Pokud je máte ještě nyní u sebe v šatníku, nechte je raději vzadu na poličce, jejich čas jistě ještě přijde, protože módní trendy se stále točí dokola, ale toho jste si jistě všimla.
A o co vlastně v asymetrii jde? Především o nesouměrnost, tato kompozice vytváří vždy skvělou dynamiku a kousky oblečení pak získají ten správný drive a dynamičnost.

sdf
Z kolekce: SANU BABU

Army styl – Když se řekne army styl nebo military, každý si ihned představí nějakého vojáka, který je od hlavy až k patě oděn do zemitého tónu, aby co nejvíce splynul s přírodou. Ano, přesně o to jde, o zemité tóny, nikoliv o vzor tzv. maskáč. Trend army je již několikátou sezonu velmi oblíbený a jeho prvky se objevují téměř na všem. Může jít o maskáčovou kapsičku na tričku, líbivou parku, nášivky, které připomínají velitelské hodnosti, placky na krk, kapsáče a mnohem více. Spousta z vás si může myslet, že jde spíše o pánský styl, ale jste na omylu, nám ženám sluší snad ještě více. Pokud se army stylu bojíte, ale chtěla byste ho zahrnout do svého šatníku, vyzkoušejte zprvu jen doplňky, nebo si pořiďte tričko s dlouhým rukávem v khaki barvě. Uvidíte, že jakmile přičichnete k tomuto trendu, velmi si ho oblíbíte stejně jako já.

asd
Z kolekce: Ann Christine

Armani – Je možné, že jste slyšela od nějakých slečen v tramvaji, jak se bavily o té skvostné „armánce“, ale vy nevíte, o co jde? Jedná se nejspíše o nějakou líbivou kabelku, protože s těmi se v poslední době roztrhl pytel. Giorgo Armani S.p.A. je celosvětově působící italský módní dům, který se zaměřuje na navrhování, výrobu, distribuci a prodej luxusních oděvů, šperků, módních doplňků, kosmetiky a obuvi. Všechny jejich produkty nejsou pouze pod tímto názvem, ale nabízí se hned pod několika jmény, mezi ty nejznámější patří Giorgio Armani, Emporio Armani, Armani Exchange, Armani Jeans, atd. Svou přízeň si získávají po celém světě a jejich kouskům propadají miliony mužů a žen všech věkových skupin.

as
Z kolekce: Armani Jeans, Beltissimo

Ženy se ochotně podřizují módě, neboť vědí, že obal se musí časem měnit, má-li obsah zůstat zajímavý.
Noel Coward

B

Bagančata – Tento druh obutí spadá právě pod army styl, o kterém jsme psali výše. Asi víte, jak taková bagančata vypadají, ale co možná nevíte, je, že právě teď je jejich sezona a jsou vysoce trendy. I přesto, že mohou působit svým způsobem „humpoláckým“ dojmem, dají se nosit snad ke všem stylu. Od klasických džínsů přes legíny až po elegantní šaty. Možná se vám poslední kombinace zdá tak trochu prapodivná, ale věřte, že pokud si na sebe vezmete elegantní upnuté šaty, k nim obujete bagančata a hodíte přes sebe koženou bundu a la křivák, budete trendy ikonou, která jako by právě vystoupila z luxusního módního časopisu.

asd
Z kolekce: New Yorker

Blejzr – Druh svršku, který volně můžeme přeložit jako sako. Nemusí se však nutně jednat pouze o klasické sáčko, jak ho všichni známe. Blejzr může být i bundička s nakřivo šitým zipem. Co by takovému blejzru však nemělo chybět, jsou výrazné kapsy, knoflíky, různé nášivky atd. Stejně jako většina kousků i tento podléhá módním trendům, takže jeden rok se nosí blejzr ve stylu pánském, příští rok to můžou být naopak dámské střihy, které jsou vypasovanější. Záleží ale pouze na vaší volbě.

as

sa
Z kolekce: Zoot.cz

Blackwatch – Zde může většina z vás tápat, ale od toho jsme tu my, abychom vám nastínili, o co se vlastně jedná. Blackwatch je původní anglické slovíčko, které se používá i v současnosti. Jedná se o druh vzoru, a tím je tartanová kára v temných modrozelených barevných kombinacích, tak jak ji nosily skotské šlechtické rody. Velkým milovníkem tohoto vzoru je například princ Charles.

ds
Tip pro vašeho miláčka
Z kolekce: Bezvasport.cz

Čtěte také:

Reklama