Stárnutí žen

Jmenuji se Ron... Rád bych vám povyprávěl, jak jsem se vypořádal s tímto problémem u své ženy Julie.
Když jsem se loni rozhodl pro předčasný odchod do důchodu, bylo nevyhnutelné, aby Julie začala pracovat na plný úvazek, kvůli penězům, a abychom si udrželi určitou životní úroveň. Zakrátko poté, co nastoupila, jsem si začal všímat toho, že stárne. Obvykle se vracím domů z golfového hřiště ve stejnou dobu jako ona z práce, a i přesto, že ví, jaký mám hlad, skoro pokaždé mi řekne, že si musí alespoň půl hodiny odpočinout, předtím než udělá večeři. Já na ni ale nezakřičím. Místo toho jí řeknu, aby mě vzbudila, až bude večeře na stole. Většinou obědvám v Grillu v pánském klubu, takže večeřet venku není přijatelné. Potřebuji přeci nějaké pořádné, doma vařené jídlo, když přijdu.
Dříve myla nádobí hned, jak jsme dojedli, ale nyní ho často nechá ležet na stole ještě několik hodin po večeři. Snažím se jí co nejzdvořileji připomenout, každý večer několikrát, že se samo neumyje. Vím, že si toho velmi cení a je to pro ni motivující, protože ho vždy nakonec umyje, než jde spát.
Myslím, že další symptom stárnutí je stěžování. Například si stále stěžuje, že je to těžké, platit složenky během přestávky na oběd. Ale, chlapci, bereme si je přeci v dobrém i zlém, takže se na ni jen usměju a nabídnu jí trochu povzbuzení. Řeknu jí, ať si to rozloží mezi dva nebo tři dny, a tím pádem nebude muset tolik spěchat.
Také jí připomenu, že to, že občas úplně vynechá oběd, ji zase až tak neublíží, jestli víte, co tím myslím.
Myslím, že taktnost je jedna z mých velkých předností. Zdá se, že při vykonávání jednodušších prací si myslí, že si potřebuje několikrát odpočinout. Musela odpočívat, i když posekala pouze půlku trávníku. Snažil jsem se neudělat scénu. Jsem férový muž. Řekl jsem jí, ať si vymačká sklenici čerstvých pomerančů a na chvíli si sedne. A když už si dělá jednu pro sebe, ať mi taky udělá jednu.
Vím, že pravděpodobně vypadám jako svatý, tím jak Julii podporuji. Neříkám, že taková ohleduplnost je lehká. Pro mnoho mužů by to bylo pravděpodobně velmi těžké a pro některé snad i nemožné. Nikdo neví lépe než já, jak otravná může být stárnoucí žena.
Nicméně, chlapi, jestliže použijete trochu víc taktu a méně kritiky u stárnoucí ženy, budu považovat čas strávený psaním tohoto článku za hodnotný. Přece si máme všichni pomáhat ...

Podepsán Ron

Poznámka šefrédaktora: Ron zemřel náhlou smrtí ve čtvrtek 26. června. Byl nalezen s extra dlouhým 50palcovým šroubovákem Big Bertha zaraženým do jeho pozadí. Byly vidět pouze 2 palce rukojetě.... Jeho žena Julie byla zatčena, ale porota složená pouze z žen, akceptovala její obhajobu, že si na něj Ron naneštěstí velmi prudce sedl.


Našel jsme tento úžasný textík na vtipech, kam to vlozila Susina. A nedokázal odolat. A proto sláva pirátům...

Reklama