„Tak to bych chtěla vidět toho „mladíka“, co vymyslel tenhle název!“ rozčílila se naše čtenářka s nickem janna1, když se dočetla, že tento problém postihuje lidi už od čtyřiceti let. Asi nebude sama, že?

Krásné pondělí všem s brýlemi i bez nich. Já sama brýle nenosím příliš dlouho. Začalo to vše nenápadně- na krabičkách s výrobky jsem nějak přestávala vidět návody a složení. V duchu jsem si říkala, že to snad není možné, šetří už na všem a určitě je ve složení nějaký zádrhel, tak dali menší písmena, aby lidi nepřestali to jejich zboží kupovat!! Jenže ouha.

Ona se najednou začala zmenšovat všechna písmenka...No, to už mi pravda bylo trochu divné, ale nějak mě nenapadlo, že by se mi kazil zrak- vidím a viděla jsem vždycky jako ostříž...Lépe se mi četlo, když jsem písmenka vzdálila očím. A tak jsem to tedy dělala. Jenže za nějaký ten týden už bych potřebovala jednou tak dlouhé, nebo natahovací ruce...

Pak jsem začala trochu hledat na internetu a našla pro ono záhadné zmenšování písmen název : Stařecká vetchozrakost. No fuj. Já jsem nějaká stařena, nebo co? To bylo první, co mě napadlo..takový název. Tenhle problém začínají mít - jak jsem se dočetla - lidé po 40 roce..

Tak bych chtěla vidět toho „mladíka“, co vymyslel ten název. No, návštěva očního lékaře mě neminula. Mám dnes brýle (bez nich bych si nemohla číst své milované knížky a dnes už ani sms)...Mám je ale většinou doma. Ještě jsem si na ně nezvykla a tak stále hledám a hledám.

Zrovna předevčírem jsem je nemohla najít - byly v lednici - četla jsem totiž na nějakém výrobku návod k použití a brýle už tam nějak zůstaly zapomenuty...Doufám, že si já a mé nové přítelkyně na sebe zvykneme rychle. Sice se ještě trochu stydím je nosit - je to nezvyk, ale snad to brzy přejde. Ale i do budoucna budu radši používat výraz, že prostě „blbě vidím“. Jako stařenka si totiž opravdu nepřipadám ...

janaa1

To určitě nejste sama, koho tenhle termín pěkně nadzvedl

Reklama