Hezký den všem sběratelům!    

Přispívám, i když teď nic nesbírám. Jen někdy, co najdu na zemi. Knoflík, klíček, přívěsek.... Exkrementy ne, i když by to možná hodilo docela obří sbírku do Guinessovky. 

 Ale může se psát i o sbírání v dětství. Tím jste mi nasadili brouka. Nemůžu si vzpomenout, kam se ty věci poděly.  Kdo je v mém věku, určitě vzpomene na žvýkačky Donald a kreslený vtip, který v nich byl. Měla jsem z nich dost ceněnou sbírku ještě dřív, než se začaly dovážet k nám.  Z téhož zdroje jsem měla i skvostné kousky papírových ubrousků.  Bylo jich skoro 150 a taky nevím kde skončily.  

Zůstala mi jedna sbírka z dob pozdní puberty a rané dospělosti. Moc si ji cením a možná by byla i dost oceněna sběratelskými fanatiky, co se autogramů týče. Neprodám, i kdybych měla jít žebrotou.

Nemám nakopírované fotky s podpisy hvězd posílané poštou. Mám autogramy v památníku a všechny jsem získala osobně od každého při návštěvě koncertu nebo představení ( 70.léta). Spousta osobností už nežije - Š+G, Satinský, Jeňýk Pacák.....jako by tu byly se mnou.  

g

Ještě se zmíním o zděděné sbírce obrazů po tchánovi. Býval kameramanem u ČST a setkal se se spoustou umělců. Mnohá díla jsou z jejich raného období nebo pro ně netypické. Nežijem si vůbec v přepychu, ale možná jsme milionáři. Neboj DĚDO, dílka jsou u nás a taky tu zůstanou. Na ukázku posílám  Borovici od Stehlíka a autoportrét od Peterky, když maloval sám sebe jako K.H.Máchu.

o

h

 

P.S. Kdo uhádne jaká je cena na představení na vstupence s podpisy Š+G, nedostane nic. Jen bude mít dobrý pocit. Prozradím v komentáři, až se vyhlásí odměny za dnešní příspěvky. enka 1

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Na výstavy obrazů malíře Stehlíka jsem chodívala do Blatné na zámek, kde máme kousek chalupu. Teda jestli je to ten, co maloval jižní Čechy. Simona

Přidejte se ke všem sběratelkám na Ženě - in a napište nám, co jstze sbíraly nebo sbíráte. Rádi vám vaši sbírku pochválíme. Čekáme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama