Nenechte si ujít výstavu „Staré pověsti české" v Národním muzeu v Praze. Toto doporučení zaslala čtenářka Krokodýlice k dnešnímu tématu: Vaše kulturní tipy. Budete prý přímo vtáhnuty do děje!

Tip na zajímavou výstavu zaslala čtenářka Krokodýlice. Jde o výstavu „Staré pověsti české". Více už v její novince k dnešnímu tématu...


Dobrý den!

Minulý víkend jsme s dětmi podnikli malý výlet do Prahy a mimo jiné jsme navštívili v Národním muzeu výstavu „Staré pověsti české". Na rodinný výlet mohu jen doporučit - najdou si tam své dospělí, děti a dojde i na společnou zábavu. „Výstava" je slabý výraz pro to, co Vás tam čeká. Jste doslova vtaženi do děje, můžete se stát jednou z historických postav, vystoupit na horu Říp, prožít jednotlivé příběhy z pověstí a do některých se i zapojit.

Máte-li mezi sebou nějakého Bivoje, čeká na něj kanec (schválně jestli jej unese). Celou výstavu provází ukázky z Trnkových filmů, pro milovníky vážné hudby je koutek jsou připraveny symfonické básně od Bedřicha Smetany. Na konci se děti vyřádí při shazování pohanských model ... Úplně tam zaponemete na to deštivé počasí venku.

Přeji všem hezký den.

S pozdravem,
Krokodýlice

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše kulturní tipy!

Pozvěte ostatní čtenářky na kulturu!

Viděla jste poslední dobou nějaké zajímavé divadelní představení? Shlédla jste v kině skvělý film? Dočetla úžasnou knihu? Navštívila kvalitní koncert? Balet, operu, muzikál... Pokud ano, podělte se o svůj zážitek s ostatními čtenářkami: Napište svou vlastní krátkou recenzi vašeho kulturního zážitku a upozorněte tak své souputnice magazínem Žena-in.cz na kulturní dění ve vašem regionu či na dobrou knihu! Vaše recenze nechť je dlouhá alespoň jako tento odstavec textu. Získat za ni můžete zajímavou knihu z Knižního klubu: John Curran - Utajené zápisky Agathy Christie a dále originální učební hru Síly přírody od firmy ITE media. Své kulturní tipy posílejte v rámci dnešního tématu na e-mailovou adresu redakce níže...

utajene

Reklama