Čtvrtý taneční večer StarDance probíhal ve znamení dramatického paso doble a slowfoxtrotu, údajně nejtěžšího standardního tance. Pojďme se podívat na fotografie ze samotného zápolení, ale také z atraktivního zákulisí.

Na pořadu dne byly dva tance. Smyslné paso doble předvedli Anička Polívková s Michalem Kurtišem, Matěj Ruppert s Alicí Stodůlkovou a Ondřej Brzobohatý s Evou Krejčířovou. Náročný slowfoxtrot zatančili s noblesou Imrich Bugár s Jitkou Šorfovou, Taťána Kuchařová s Janem Onderem a Šárka Kašpárková s Janem Tománkem.

A byla to opět radost pohledět:

Víte, že...

Slowfoxtrot je uměle vytvořený tanec, který vznikl lineárním prochozením foxtrotových základních čtvrt-otáček. Do jisté míry odráží charakterové vlastnosti Angličanů - lehkost s flegmatičností, přesnost, rytmičnost a samoúčelnost, honosnost i lhostejnost. Při tanci by se mělo zdát, že pár pluje prostorem, v němž vytváří protáhlou vertikální i horizontální vlnu.

Paso doble je společenský tanec španělského původu představující pohyb toreadora v aréně a partnerka potom představuje šátek - muletu toreadora. Svůj původ má v lidových španělských tancích oslavujících vítězného toreadora. Výjimečnost tance podtrhuje i doprovodná hudba, která má svou ustálenou strukturu s typickými korunami, vytvářející iluzi určitého příběhu.

(zdroj: Česká televize, Zdeněk Chlopčík)

Pod čarou:

  • Šárka Kašpárková věří na talismany, tentokrát jí však štěstí nepřinesly - opouští soutěž.
  • Rodina Imricha Bugára je prý překvapena, že není takové dřevo, jak mysleli...
  • Hláška večera: „Až peří létalo“ (Marek Eben po vystoupení Aničky Polívkové)
  • Citát k zapamatování: Zdvořilost je nejlepší hůl, která vám ušetří námahu s mlácením...
  • Impozantní byl závěrečný taneční souboj v paso doble, kde utkaly ve společné choreografii dvě skupiny složené z hvězdných párů.

Takže opět za týden. Kdo myslíte, že vypadne tentokrát?

© foto: Mikuláš Křepelka, Česká televize

Přečtěte si také:

Reklama