Svolávám všechny milovnice „staré veteše“, ale i ty, které nábytek našich předků považují za nepotřebné harampádí a chtějí se ho zbavit. Ještě než tak učiníte, podívejte se na tyhle kouzelné kousky, a možná si to ještě rozmyslíte.

Možná se vám na půdě nebo někde v garáži „povaluje“ křeslo s pošramocenou kostrou či rozedraným potahem. Možná vám bylo líto ho vyhodit, ale neměly jste představu, jak mu vdechnout nový život a znova využít.

Tak přesně pro vás máme inspiraci. Na obrázcích vidíte odborně zrestaurované židle z období Art Deca (1920-30)nebo biedermeieru (1810-50)

Kvalitní starožitný nábytek je nejen nádhernou připomínkou atmosféry doby svého vzniku, ale také funkční součástí interiéru. Nemusíte mít starožitnostmi zařízený celý byt, stačí krásný solitér. Třeba komoda, vitrína nebo křeslo či židle. Dokonalým příkladem jsou starožitné židle, které se mohou stát nepřehlédnutelnou ozdobou každé místnosti.

zebry

Co byste řekly tomuto roztomilému stádečku zeber? Vyloženě moderní potah na „staré“ kostře vypadá opravdu nadčasově a hodí se i k novodobému nábytku

zidle

Dokonale vybraný moderní potah povyšuje tyto starožitné židle na klenoty každého interiéru. Všimněte si motivu obloučků, který se opakuje na vzoru látky i ozdobné „římse“ sedáku. Dokážu si je přadstavit i vedle minimalistického designového nábytku.

kůže

Křehkou krásu této židle podtrhuje lesklý potah z kůže v barvě koňaku. Opravdu parádní kousek, co říkáte?

zidle

Nenápadný potah z hedvábí se příliš neprosazuje. Zato dává vyniknout kráse této biedermaierovské židle, zvláště jejího opěradla s motivy ptáků.

bílá

Řekli byste, že této židli může být osmdesát let? Tento luxusní kousek z období Art Deco je dokonalost sama. Kožený, mléčně bílý potah v kombinaci s mahagonovou barvou dřeva působí nesmírně elegantně a čistě.

Co tomu říkáte, vybraly byste si?

Foto: Galerie 22

Reklama