Zdravím milá redakce a milé čtenářky,před časem jsem psala story o naší sousedce, která je toho času v rozvodovém řízení se svým manželem.

Jelikož jsou stěny mezi našimi byty snad z papíru, býváme často svědky všech možných scén, aniž bychom o to dvakrát stáli. Dvojice si rozhodně nebere servítky ani před sousedy ani před svými dětmi.

Když pominu fakt, že paní sousedka zhruba každé dva měsíce servíruje svým dětem nového "tatínka", kterého si ze všeho nejdřív řádně prověří na společném lože (protože určitě jedině tam se s jistotou dají poznat všechny kvality člověka), je evidentní, že nemá zatím vyřešené vztahy ani s tím stávajícím, pravděpodobně pokrevním tatínkem.

Píšu pravděpodobně, protože v jednom případě je identičnost DNA otce a potomka víc než sporná.
Tohle všechno píšu proto, že jsem si u tématu rozvod vzpomněla na nedělní hádku, která se rozléhala tak, že ji museli slyšet i krtci pod zemí.
Muž vytýkal sousedce, že se o děti řádně nepostará, načež ona mu podsouvala, aby na ni poslal sociálku, když se mu to nelíbí. Že ji pak na oplátku pošle i k němu.

Také jsme se dozvěděli, že děti nemají u matky pořádně co jíst, že jedí celý týden jedno jídlo, kterého se navaří kýbl, aby se to nakonec vyhodilo, protože to už nikdo nechce žrát! Jako kdyby to pan manžel prý neznal!
A spousta dalších nápadů a láskyplných slov.

A to vše za podmanivého zvuku brečících dětí, které si už ve svých čtyřech letech do života odnášejí ponaučení, že tatínkovi se běžně říká "drž hubu, ty blbečku".
Když sousedka doštěkala (skutečně to v některých chvílích připomínalo hysterický štěkot vzteklé čivavy), nakonec si posteskla, jaký to vzor má syn ve svém otci a jak se asi bude jednou chovat ke své ženě. O vzoru matky vůči dceři nepadlo ani slovo.

Myslím, že rozvod je špatná věc a mělo by to být až to poslední řešení. Někdy osvobozuje - to bezesporu.

Ale přijde mi, že spousta lidí absolutně nedomyslí, jaké dopady to do budoucna může mít. Proto i ta šílená rozvodovost. Českému člověku dle mého názoru často chybí tolerance a vůle. Nejen v partnerských vztazích.
Hezký den přeje Stará Blažková

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Tady je ale patrně jedno, jestli se paní rozvedla, nebo nerozvedla. Je to píchni, jako bodni. Sejdou-li se dva blbí lidé, nemůže vzniknout nic jiného než blbá atmosféra. Tady se hodí jen jedno: NEPOŘIZOVAT SI DĚTI, své chraktery pod psa raději nechat jen dvakrát a neničit další... Míša

Dnes si povídáme na téma rozvodů. Na vaše postřehy, příběhy a názory na téma: „Když rozvod, tak rozvod“ se těším na redakce@zena-in.cz.  Hrajeme o denní krém a kvalitní řasenku.

Reklama