.

Staňte se Velkým poštovním detektivem!

Cestování

Staňte se Velkým poštovním detektivem!

post

Jak na to? Stačí si udělat výlet do Vyššího Brodu v jižních Čechách a navštívit Poštovní muzeum v Cisteriánském klášteře. Kromě krásného prostředí na vás čeká zajímavá muzejní expozice a hlavně letní soutěž s názvem Magická sedmička.

Pokud přijdete do muzea do konce letošních prázdnin, získáte hned u vchodu jednoduchého průvodce soutěží. V něm je vyobrazeno sedm různě počítačově upravených exponátů. Úkol je pak již jednoduchý, předměty v muzeu objevit a zaškrtnout v průvodci jednu ze tří nabízených možností. V případě, že budou vaše odpovědi správné, dostanete při odchodu razítko a vysvědčení Velkého poštovního detektiva.

Poštovní muzeum vlastní rozsáhlou expozici dějin poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od roku 1526 do současnosti, a to na ploše cca 1800 m². Mimo jiné zde můžete obdivovat největší sbírku vozů a kočárů z 19. století v České republice,  historické poštovní stejnokroje, vývěsní štíty, pokladny, schránky či mapy. Zajímavou výpravou do historie jsou i zrekonstruované podoby poštovních úřadoven z 18. a 20. století. 

Vyšší Brod je vzdálen cca 200 km od Prahy nedaleko hranic s Rakouskem. Vlastní muzejní expozice je umístěna v rozsáhlém areálu Cisterciáckého kláštera. Otevírací doba muzea je každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin. Vstupné je pro dospělého 50 Kč, děti od 10 let 20 Kč a do 10 let v doprovodu rodičů je vstup zdarma.

post

Výlet můžete dobře promyslet, lokalita jižních Čech nabízí řadu možností. Pokud naplánujete návštěvu muzea pouze v rámci jednodenního výletu, zvládnete v klidu i procházku Českým Krumlovem, jedním z mála míst v republice, které je na seznamu UNESCO jako chráněná památková oblast. Pokud patříte mezi sportovce, za dopoledne máte  vysvědčení detektiva v kapse a ještě se můžete svézt po Vltavě z Vyššího Brodu do Rožmberka, jednou z nejhezčích vodáckých tras v zemi. Kompletní servis, tedy půjčení lodi i její zpáteční odvoz vám nabídne ve Vyšším Brodu řada organizací. Hrad Rožmberk je  mimochodem dalším místem, které vám může padnout do oka. Je konečně na cestě z Krumlova doVyššího Brodu, pokud se rozhodnete také pro výlet na kánoi nebo raftu, po třech hodinách cesty skončíte cestu přímo pod ním.

   
11.08.2009 - Doma - autor: (red)

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Věrulinka [*]

    Sml30jj tím bych se ráda stala, protože se mi údajně někde loudají 2 výhry Sml52

    superkarma: 0 11.08.2009, 11:12:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme