Domácnost

Staňte se reportérkou!

fotoK dokonalým fotografiím už nepotřebujete objemné a nemotorné přístroje!  Panasonic představuje Lumix GF1 (foto-videoaparát) s výměnnými objektivy, který se stává každodenním společníkem profesionálního i amatérského fotografa. Novinka z revoluční řady Lumix G Micro 4/3 je nejlehčím a nejmenším fotoaparátem s výměnnými objektivy a integrovaným bleskem a přináší dosud nevídanou kombinaci špičkového fotoaparátu, videokamery s profesionálními parametry a výbavou z kategorie snů. To vše s neuvěřitelně jednoduchým a pohotovým ovládáním. Díky odstranění „zrcadla“ je radikální rozdíl zřejmý už na první pohled a neoklasický design v luxusním hliníkovém těle se štíhlým profilem dává tušit, že máte co do činění s extra třídou. V malém těle Lumix GF1 se skrývá špičkový výkon a vedle toho i velice snadné ovládání. S tímto fotoaparátem, který je stále s vámi, pořídíte jak úchvatné fotografie, tak vysoce kvalitní videa a to vždy, všude a bez zbytečného poutání pozornosti. S novým modelem GF1 vaše fotografie získává nový svěží náboj.

GF1 je vůbec nejmenším a nejlehčím fotoaparátem s výměnnými objektivy na světě se zabudovaným bleskem[1]. Nový fotoaparát GF1 je třetím modelem revoluční řady G, což jsou digitální fotoaparáty s výměnným objektivem postavené na standardu Micro 4/3. Již první model řady mimořádně kompaktní a lehký DMC-G1 zaznamenal na trhu obrovský úspěch. Zákazníky oslovil zejména svou pokrokovostí, šikovnými rozměry a vynikající kvalitou obrazu. Zcela novou dimenzi pak přinesl model DMC-GH1, který byl navíc vybaven funkcí pořizování videonahrávek v nejvyšším formátu AVCHD Full-HD.

foto

Nejnovější přírůstek DMC-GF1 se vyznačuje luxusním designem, nabízí širokou škálu funkcí, špičkový výkon a vedle toho i velice snadné a pohotové ovládání. S tímto fotoaparátem pořídíte jak úchvatné fotografie, tak vysoce kvalitní videa. Model GF1 je vybaven funkcí AVCHD Lite, která je ideální k pořizování delších nahrávek ve formátu HD a rovněž zajistí skvělé propojení s ostatními AV zařízeními. Vedle toho dokáže GF1 nahrávat video ve formátu M-JPEG a nabízí širokou kompatibilitu s osobními počítači.

Nenápadný foto-videoaparát Lumix GF1 poskytuje uživateli širokou paletu tvůrčích možností. Při fotografování nebo pořizování videa má uživatel na výběr z několika přednastavených filtrů v režimu Mé Barvy, případně lze použít několik originálních textur ve filmovém režimu.

Vedle řady základních funkcí pro začátečníky, jako je například velice oblíbený automatický režim iA (Inteligentní Auto), nabízí DMC-GF1 řadu jedinečných funkcí, jako je například názorný expozimetr, živý náhled clony a efektu času závěrky prostřednictvím Live View. K dispozici je uživateli i široké příslušenství, například výklopný hledáček Live View Finder, který nabízí náhled fotografované scenérie ve full-time. Díky tomu je fotografování podstatně zábavnější a umožňuje uživateli dokonale rozvinout jeho kreativní schopnosti.

foto

Foto-videoaparát Lumix GF1 nabízí nekonečné možnosti při fotografování a může se pochlubit také atraktivním designem čtyř různých barevných provedení[2]. Každého fotografa potěší především přenosností a vysokou schopností nerušit svou přítomností okolí. Zkušení uživatelé v tomto modelu najdou vynikající aparát pro každodenní momentky, který je lehký, skladný a velice rychlý. Naopak ti, kteří s fotografováním příliš zkušeností nemají, jistě ocení, že jim nový model nabízí možnost zkoumat oblasti fotografie daleko za hranicemi konvenčních zrcadlovek.

[1] Platí pro systémové fotoaparáty k 2. září 2009.
[2] Sytě černá, jasně rudá, elegantní stříbrná a čistě bílá

   
03.09.2009 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Myškomedvídek [*]

  Fotografie i HD video pořízené ve

  formátu AVCHD Lite a uložené na paměťovou kartu SD si lze prohlížet na

  televizorech Panasonic VIERA TV s Full HD rozlišením. Stačí jednoduše

  vložit kartu do slotu SDHC/SD v televizoru VIERA nebo přehrávači

  Blu-ray disků DIGA a můžete bez problémů přehrávat obsah. Rovněž lze

  použít mini-HDMI kabel, pokud fotoaparát připojíte tímto kabelem k

  televizi, lze pak přehrávat obsah z fotoaparátu přímo za použití

  dálkového ovladače k TV.

  Dodávaný software PHOTOfunSTUDIO 4.0 HD Edition umožňuje prohlížet, editovat 

  a archivovat pořízené snímky. Rovněž lze vybrané snímky nahrávat na YouTube, anebo si je vypálit na DVD disk.

  Dostupnost ani cenu naneštěstí Panasonic neuvádí.

  superkarma: 0 04.09.2009, 00:30:46
 2. avatar
  [4] kyka [*]

  Máme DMC FZ 50 a je to super foťák. Kdyby tyhle vlastnosti byly v něčem menším, neváhala bych. Ta FZ 50 je totiž dost velká a všude jí člověk vzít sebou nemůže, nebo může, ale dost překáží. Jdu hledat víc info,....

  superkarma: 0 03.09.2009, 18:53:35
 3. [3] schnaxy [*]

  Zrovna jsem se vrátila z dovolené a zjistila jsem,že potřebuji nový fotoaparát,tento článek se mi hodí k inspiraci k nákupu nového fotoaparátu.Napíši Ježíškovi.Sml25Sml25Sml25

  superkarma: 0 03.09.2009, 08:34:45
 4. [2] Anime Otaku [*]

  Mě by spíš zajímaly technické parametry tohodle "zázraku". Jakou má optiku objektiv, který je součástí balení, jakou barvu má blesk a jestli má nastavenou intenzitu a další podobné hloupůstky...Sml80 Jo a ta cena by mě taky zajmala. Přítel sestry fušuje do focení a zcela pohaněl foťák, který sme koupili tátovi jako profersionální - a je to pravda. Když jeho foťákem uděláme na stejná nastavení stejnou fotku, tak ty jeho jsou v lepší kvalitě a ani na velkém zvětšení v počítači nepixelujou...

  Jinak já mám pidi foťáček, který mi stačí k nafocení společenských akcí. Když chci fotit třeba do přírody, tak mám kde si půjčit pořádný stroj...

  superkarma: 0 03.09.2009, 06:21:07
 5. [1] Božena a Jakub [*]

  At čtu jak čtu,cenu jsem nevyčetla.Ta by mě velice zajímala.Sml22

  superkarma: 0 03.09.2009, 00:23:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme