Myslíte si, milé ženy-in, že to jenom vás trápí, kolik zaplatíte za kadeřníka, jaký účes právě frčí a jestli si máte nechat udělat melír nebo trvalou? Ba ne, nejste v tom samy. My pudlové taky nemáme lehký život.

Dejte se ostříhat na krále
Už když nás ve středověku vyšlechtili, začali si z nás dělat vystřihovánky. Původně to samozřejmě mělo svůj ryze praktický účel. Tak třeba ty směšné bambulky - ono tožiž šlo o to, že jsme pejsci určení k aportování - tedy přinášení - zastřeleného ptactva z vody. Jenže když máte všude hustou kudrnatou srst, tak se vám mezi stromama a rákosím prodírá dost špatně. No a zase kdyby nás ostříhali celé, byla by nám zima. A tak vznikl střih, který chránil hrudník, ledviny, klouby a konec ocásku. Postupem času se z něj ovšem vyvinul krajně nepraktický střih královský. Královský nejen proto, že v něm jeden vypadá ušlechtile (můžete si dosadit i hloupě), ale především proto, že si ho oblíbili francouzští králové a sami si leckdy na hlavě vytvářeli totéž - v jejich případě však šlo o paruku, kterou pak mohli sundat. S královským střihem neuděláte ostudu dodnes, i když už se moc nenosí.

Jako ovce
Ano, neradi to slyšíme, ale jsme podobní ovečkám. A když nás ostříháte nakrátko, tak dokonce persiánu. A tak někoho napadlo stříhat nás jako ovečky. Vznikl střih, nazývaný podle ovčího plemene karakul. Vypadá poněkud přihlouple a rozhodně se nenosí. Ale na druhou stranu s ním budete bezpochyby originální. Výhodou tohoto střihu jsou oholené uši - aspoň si je do ničeho nenamočíte. Na druhou stranu, stejně jako u královského střihu se u něj někdy nechávají fousky, a to je pak umění najíst se tak, abyste si je neumazaly.

Moderna vládne ulicím
Praktický a přitom líbivý je takzvaný střih moderní. Musí se ovšem umět - nesmíte skončit jako špatně vyrobená panenka s nožičkama neuměle přidělanýma k tělíčku! Moderna musí působit elegantně! Na výstavu s ní ovšem nechoďte, to by se vám vysmáli! Zakázané to sice není, ale bylo by to jako jít do Národního v džínách... Zato sportovci si tenhle střih patřične užijí.

Bejbyna je to pravé
Tenhle původně štěněcí střih se ve své vyumělkované formě stal hitem všech výstav. Je zkrátka in! Patří k nemu slušivá "vestička", která zvýrazní hrudník, elegantní kalhotky a především cosi mezi punkerským "čírem" a chocholem na přilbici římského důstojníka, který pozvolna přechází v bohatý límec. Vyrobit na hlavě tenhle účes není žádná sranda - padne na něj tak lahev extratužícího laku - samozřejmě toho na vlasy, nejlepší je Taft - na jednoho pudlíka na jednu výstavu. Každý pramínek se musí zvlášť nastříkat. A ne abyste si pak vzaly obojek, to by vám zmuchlalo vestičku a límec! To si musíte ještě před lakováním nandat řetízek a ten se vám pak do srsti zalakuje. No a když ho chcete po výstavě vyndat, musíte se tak půlhodinky máčet ve vaně. Zkrátka účes sice líbivý, obvzláště pokud jste milovnice Říma, ale krajně nepraktický. Navíc jak vy tak panička budetze mít po výstavě plíce naprosto zanesené lakem - protože kolem vás se samozřejmě lakují další pudlíci.

Fantazii se meze nekladou
Pokud vám zrovna nehrozí výstava, tak se fantasii meze nekladou. Pudlík je vlastně spousta psů v jednom. Můžete si z něj vystřihnout čínského naháče - to když je v létě horko, nechat ho zarůst jako skotskou ovci - to se naopak hodí na zimu, střihnout mu slušivého "knírače" nebo cokoliv jiného, co se vám zrovna líbí. Jenom zkuste brát ohled na to, že ten chudák pudlík s tím pak musí chodit po ulici!  

 

 Rukou své paničky napsala Cadence D.D. of Silver Nijarete (ta černá krasavice na fotce).

 

 

 

 

  

Jaký střih se nejvíc líbí Vám? Nebo máte nějaký vlastní nápad? Co si myslíte o barvení srsti - v Japonsku je v módě růžová... A co říkáte na výstavy? Byla jste na nějaké?

soutěž

 

 

 

 

 

Reklama