Styl

Staňte se neodolatenou labutí, zkuste Port De Bras®!

Vždy jste chtěla zažít krásný pocit z tance, splynutí s hudbou a o něco lépe poznat své tělo? Pak neváhejte, a začněte s Port De Bras®! Co je principem tohoto cvičení a proč by mohlo být vhodné právě pro vás? Čtete dále!

Před pár dny jsem v pražském Centru tance zažila nevšední zážitek, v rámci otevřených lekcí jsem navštívila hodinu Port De Bras®, která byla vedena skvělým mladým tanečníkem a velkým sympaťákem Vilémem Matyášem. Po lekci jsem jej požádala o krátký rozhovor a představení tohoto skvělého cvičebního programu, který sice není ve fitness centrech a tanečních studiích nováčkem, stále ovšem nabývá na své popularitě!


Viléme, co je to Port De Bras®?
Port De Bras ® neboli krása paží je originální cvičební program, který je kombinací moderního tance a základních baletních pozic s posturálním a balančním tréninkem. Plynulá sestava je složená z dynamicky balančních a tanečně kondičních sekvencí se zaměřením na stálou kontrolu postavení těla v přirozeném souznění s hudbou.

Jaké benefity v sobě ukrývá Port De Bras® a proč působí blahodárně na naše tělo i mysl?
Základním stavebním kamenem lekce je originální relaxační hudba, spojující různorodé styly od Chill Out, Ethnic Music až po Flamenco, indické a arabské rytmy. Taneční pohyby rozvíjejí koordinaci i kontrolu nad Vaším tělem a zároveň nechají zapomenout na každodenní starosti. Dále pak zvyšuje flexibilitu, sílu a rychlost. Zakladatelé Julio Dieguez Papí a Vladimir Snezhik vytvořili koncept, který je vhodný pro lidi bez předchozích tanečních zkušeností, ale na své si přijdou i pravidelní návštěvníci skupinových lekcí.

Na co se mohou naše čtenářky během lekce těšit?
Každá lekce Port De Bras® začíná důkladným zahřátím celého těla, následuje sekvence jednoduchých prvků, při kterých se učíme již zmiňované koordinaci a základním pohybům paží. Postupně přidáváme balanční, posilovací a protahovací sekvence až do podoby konečné choreografie a lekci zakončíme závěrečným protažením a uvolněním.


Zkrátka, milé ženy-in, neváhejte a vyzkoušejte, nebudete litovat! Milý Viléme, děkuji ti za rozhovor a těším se na tvé další lekce!

   
19.06.2014 - Sportem ke kráse - autor: Veronika Pavlíková

Komentáře:

  1. [2] Leena [*]

    Kamarádky to chválej, že to je jedno z mála cvičení, který je fakt baví a nekoukaj na hodiny, kdy už to skončí.

    superkarma: 0 19.06.2014, 12:29:58
  2. [1] knihovna [*]

    Už dávno jsem se takto kroutila před zrcadlem na hudbu. A vida ono se to nazývá Port De Bras®.

    superkarma: 0 19.06.2014, 07:19:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme