Možná jste si i vy všimli na dovolené u vody dívek v poměrně netradičních plavkách. V cizině poměrně rozšířený fenomén se nyní dostal i k nám. Kostýmy mořských panen jsou splněným snem dívek, které se chtěly někdy vžít do kůže mořské víly.

panna

Šumící moře, zapadající slunce a ploutev mořské panny nořící se do vody. Scény jako z pohádky jsou nyní stále častěji k vidění u mořských letovisek, ale i v bazénech a jezerech u nás. Populární kostýmy mořských panen dorazily již i do České a Slovenské republiky. Na první pohled bláznivý nápad má za hranicemi silnou tradici. Pořádají se závody v plavání mořských panen, volby miss a další soutěže. Pravidelně se zde také pořádají setkání „mořských panen“, kde se scházejí fanoušci. Podobné akce jsou již dnes i u nás.

delfíni

Kostýmy přitom nelákají jen děti. Mořskou vílou se chtějí stát dívky jakéhokoliv věku. Kostýmy jsou dostupné ve velikostech i pro dospělé. Tvoří jej speciální plavkovina, která je zakončena takzvanou monoploutví, tedy ploutví, do které se dávají obě nohy (i proto musí být u každého plavání mořské víly přítomen někdo dospělý). Kostým je zpracován tak, aby působil jako součást těla. Z plavkyně se tak stává mořská víla a může si užívat netradiční plavání v netradičním kostýmu.

delfin

Specifický je také plavecký styl. Vychází především z plaveckého stylu delfín, přičemž je potřeba počítat s monoploutvemi na nohou. Pokud tuto novinku vyzkoušíte, můžete čekat nevšední zážitek a přinejmenším na sebe upoutáte pozornost. Ostatně přesvědčete se sami nawww.seatails.cz, kde najdete nejen fotografie a informace, ale také videa a eshop.

Více informací na www.seatails.cz a www.seatails.sk.

panny

 

Reklama