Bulvár

Stanování a já


Mám malý stan, mně na nohy táááhne... zpívá se v jedné písničce.
To se mi stát nemůže, protože tak malé stany neexistují. :)

Stanů a stanování jsem si nejvíc užila v dětství. U babičky jsme měli vojenský maskáčový jehlan, který jsme si vždycky postavili na zahradě a v noci pořádali výpravy na jahody a třešně do sousedních zahrad.
Pak přijel na pár dní strýc ze Slovenska a přivezl na tehdejší dobu komfortní stan Lipno.
To bylo něco! Měl předsíňku a dvě ložnice, ale strýc ho vždycky rád vyměnil za pohodlí postele a my jsme se zase ochotně nakvartýrovali do jeho stanu. To byly časy, jak jsme se v noci krásně báli, vyprávěli si horory a každý šelest nebo stín nám naháněl husí kůži.

Jednou se naši zbláznili a rozhodli se, že pojedeme jako rodina stanovat. Měli jsem dva stany. Jeden oni a druhý my děti a pes. Projížděli jsme kempy kolem Berounky a bylo to docela fajn, až na to, že náš pes vždycky někomu něco ukradl, a to značně zkrátilo délku našeho pobytu.
Na jeden úprk s expresně sbaleným stanem si obzvlášť dobře pamatuji.

To jsme se pro změnu utábořili na břehu Sázavy. Vedle nás pořádala nějaká rodinka piknik v trávě. Měli tam rozložené jídlo, pěkně debužírovali, když v tom po řece projížděla parta vodáků. Šli se na ně podívat, mávat a halekat a jejich chvilkové nepozornosti využil náš Reček a šlohnul jim šišku uheráku. To jste neviděli, s jakou rychlostí jsme se dali na úprk.
Vlastně ani nevím proč. Mohli jsme se omluvit, salám zaplatit a byl by možná klid. Ale v rodičích se najednou probudilo takové to krásné dětské rošťáctví, smáli se, házeli věci do auta, a my jim to neměli pochopitelně za zlé. To je jasné, pro nás to bylo napínavé a dobrodružné.

Nejkrásnější stanování jsem zažila u Baltu. Moře sice nic moc, studené, kalné a mělké, zato pláže jedna báseň. Široké a dlouhé s písečnými dunami. Jedinou nevýhodou byl neutuchající přímořský vítr, který vám vháněl prachově jemný písek úplně všude. Do stanu, do jídla, do očí. A tak se všichni od rána do večera pinožili kolem stanů a budovali látkové větrolamy. Připomínali malé děti, co se placatí s lopatičkami a je jim dobře. Nikdo se rozhodně nenudil, protože starost o obydlí a takové to mravenečkování kolem stanu, to bylo rozhodně zábavnější než pasivní opékání na slunci.

Teď už Češi na Balt nejezdí. Vyměnili ho za Chorvatsko, stany za hotely a bungalovy, vítr a nejisté počasí za azuro a křišťálové moře. Udělala jsem totéž, ale stanování na Baltu mělo rozhodně něco do sebe.

A co vy, milé ženy-in?

Jaký máte vztah ke stanování?
A co třeba spaní pod širákem?
Stanovala jste někdy v extrémních podmínkách?
Stala se vám nějaká příhoda?
Uplaval vám stan nebo vám ho odnesl vítr?
Co vás na stanování baví a co vám vadí?
Kde jste byla nejdále se stanem?

Napište mi, pošlete třeba fotky a já vám pošlu dárek

   
21.06.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [57] Martina59 [*]

  Tak zkus apartmány na lipně

  superkarma: 0 18.03.2013, 15:20:48
 2. [56] Patroj22 [*]

  Stanování je fakt nádhera, praskání ohně, pokud to není v kempu tak i příjemné přírodní ticho. Jen, když je teď větší rodina, tak už se nám ten velký rodinný stan do volné přírody tahat moc nechce, ale do kempu je naprosto super.

  superkarma: 0 11.07.2011, 14:31:22
 3. [54] Kiwiška [*]

  1. Stanování miluju!!!
  2. A spaní pod širákem má takové to krásné kouzlo, všude to šumí a pokud teda nemáte co dočinění s pořádným slejvákem, tak hurá do toho.
  3. Jo jo, a stanovali jsme v zimě, bylo asi kolem -5, sice nic moc vysokohorského, ale kosa byla pořádná a sranda taky, nikdo toho moc nenaspal.
  4. Když jsme stanivaly s naším kokršpanělem, který mimochodem využije každé příležitosti se vyválet ve všem smradlavém, co najde, samozřejmě, že při stanování si našel velice libě vonící rybu a v noci se nám vplížil do stanu, byla to paráda, z chvíli měl ten stan jenom pro sebe.

  superkarma: 0 22.06.2007, 17:41:58
 4. avatar
  [53] Anouk [*]

  Zpohodlnela jsem sice dost, ale za urcitych podminek stanuju rada. Treba v horach maji kempy uplne jinou atmosferu, jsou tam tak nejak vsichni stejne "postizeni", chovaji se ohleduplne, spat chodi brzy. A uplne nejkrasnejsi bylo prespani na skoro ostrove mezi dvema horskymi jezery v Pyrenejich, kde jsme byli uplne sami (v Pyrenejich je volne stanovani od urcite nadmorske vysky povoleno )

  superkarma: 0 21.06.2007, 16:40:34
 5. avatar
  [52] OlgaMarie [*]

  paviocko: Projevila jsi inteligenci a pokusila jsi se mluvit francouzsky.Jsou spíš nacionalisti než vlastenci.Oni tam zpřísnili podmínky asi před 5 lety.

  superkarma: 0 21.06.2007, 15:30:05
 6. avatar
  [51] paviocko [*]

  my jsme ve Francii byli před osmi lety a většinou jsme spali někde u cesty nebo v lesíku, co se namanulo. Jednou na nás policajti přišli, ráno, ale byli v pohodě, jen řekli, ať to sbalíme a žádnou pokutu jsme nedostali. Možná i proto, že jsem měla natrénovanou větičku "nemluvím francouzsky" :o)))

  superkarma: 0 21.06.2007, 15:26:12
 7. avatar
  [50] OlgaMarie [*]

  Pokud se někdo chystá se stanem do Francie,mají zpravidla u radnice oznámení,zdali je u obce povoleno volné stanování.Kde není,klidně vás seberou v noci četníci a velmi rychle.Zažili to mí známí. Týká se i spaní pod širákem.V Itálii je dobré zeptat se karabiniérů.Jednou mě sami jeli ukázat vhodné místo.Ve Švýcarsku jsme měli stan vedle letištní plochy.Ale hodně je to o jazykových schopnostech i štěstí.

  superkarma: 0 21.06.2007, 14:37:43
 8. [49] Leena [*]

  Jednou jsme spali ve Skotsku u nějakejch úetsů a místo nebylo kde vybírat. Ráno jsme zjistili, že spíme vpodstatě v malém jezírku Navíc jsme potřebovali vysušit stan a protože jnic nebylo, vytřeli jsme ho chlebem

  superkarma: 0 21.06.2007, 14:18:45
 9. [48] Yvaine [*]

  Já nejraději pod širákem.

  superkarma: 0 21.06.2007, 14:13:03
 10. [47] boon [*]

  1. skvělej
  2. ano jen ten hmyz mě otravoval
  3. čemu říkáte extremní, jednou mi stan tak promokl že jsem ho pak 14 dni sušila
  4. příhod by bylo ale najednu nikdy nezapomenu , krásná vzpomínka
  5.ne
  6. super jsou večeru u ohně ...
  7, na moravě ale jinak jsme většinou jezdívli na šumavu

  superkarma: 0 21.06.2007, 13:47:25
 11. avatar
  [45] Ťapina [*]

  paviocko: Tam to znám Mně se tam docela líbilo, po celém dni bývám tak zničená, že bych spala klidně i na šutru a s dechovkou zkoušející mi celou noc u hlavy

  superkarma: 0 21.06.2007, 13:05:54
 12. avatar
  [44] Beruška1 [*]

  Nesnáším stanování, já mám ráda pěkně pořádnou postýlku a u toho vlastní koupelnu a WC.

  superkarma: 0 21.06.2007, 12:59:00
 13. avatar
  [43] paviocko [*]

  gwen: Přiznávám zcela otevřeně, že mi taky neskutečně vadí spát v kempu. Něco tak odporného jako kemp... brrrrr. Naposled jsme v kempu spali před 6 lety ve Slovenském ráji v Hrabušicích, tenkrát za to chtěli 150 Kč a nebyly tam pořádný sociálky. No hnus fialovej

  superkarma: 0 21.06.2007, 12:54:12
 14. [42] počítačka [*]

  Aniž bych přečetla článek, titulek ve mě vyvolal zážitek starý přes dvacet let. S mým dvoumetrovým manželem jsme ze dne na den vyrazili po vlastech českých. Spát jsme chtěli někde v penzionu, ubytovně apod., ale pro jistotu jsme si vzali stan. To nejmenší áčko, co se snad kdy vyrábělo. A s tím, že ho určitě nepoužijeme. Ale přijedeme do Sedmihorkek, ubytování žádné, tak jsme použili stan, co jsme si vzali. Složili a zjistili, že výška vstupu je manželovi po kolena. Jak dovnitř? A tento problém zjevně pobavil i ubytované v okolí. Já jsem dovnitř nastěhovala a poukládala věci a jakmile nastal večer, všichni v okolí - převážně Němci - vyšli před své obrovské stany, posedali na cokoli a čekali, až ten "velký" se bude stěhovat do toho stanu "krtíčáku". Dopadlo to tak, že divadlo jsme předvedli v deset hodin vcucnutím se manžela do stanu po kolenou, couváním a prohnutím v zádech. Po komentáři od sousedů, že to zvládl, jsme akci opakovali ještě ráno a dopoledne několikrát. Protože ráno byla bouřka, naše nohy se máčely v kaluži plné vody... To už se na něho dívali naprosto veřejně. Okolo oběda jsme odjížděli za jejich a .
  Takže do Sedmihorek vždy s velkým stanem, dnes už vlastně jen do postele, nějak jsme z toho čundráckého života už vyrostli. Máme rádi vlastní postel a záchodové prkénko.

  superkarma: 0 21.06.2007, 12:47:38
 15. avatar
  [41] gwen [*]

  Před lety jsme si investovali do kvalitního stanu a spali jsme v něm jedenkrát na fesťáku.
  Vadí mi spaní v kempech, mám jemný spánek a nějaký idiot se vždy najde Což mě od stanování odrazuje. Je pravda, že se dá stanovat mimo kemp, ale ne vždy to jde.
  Známým v tatrách proběhl kolem stanu medvěd.
  Možná někdy až překonám pohodlnost a lenost, tak zas vyrazíme

  superkarma: 0 21.06.2007, 12:32:53
 16. avatar
  [40] paviocko [*]

  Ťapina: jsem na tom stejně, bágl mám 8 let a furt drží jako novej.

  superkarma: 0 21.06.2007, 12:32:33
 17. [39] Radka JS [*]

  ALUFIX: Můžu porovnat a každé má něco do sebe...

  superkarma: 0 21.06.2007, 12:27:51
 18. [38] Radka JS [*]

  Pod stan jezdíme, když jedeme na vodu. Po pravdě jsme pořídili poměrně drahý stan s tím, že jeden by v rodině být měl. Jsme s ním nadmíru spokojeni.
  Spacáky byl trochu problém, protože manžel nám trochu vyrostl a standartní velikost mu byla malá. Tak jsme koupili prodloužený a tam už není takový výběr. Ale myslím, že je to v pohodě.
  Vztah ke stanování mám odjakživa kladný, člověk se nemusí lopotit s sháněním ubytování. Jinak samozřejmě, postel je postel...

  superkarma: 0 21.06.2007, 12:26:40
 19. avatar
  [35] Ťapina [*]

  paviocko: Jenže to jsou investice na dlouho. Bágl mám nějakých 8 let, nebyl tenkrát levný, ale už jsem s ním prolezla kde co a ještě na něm není vidět známka opotřebení.

  superkarma: 0 21.06.2007, 12:09:16

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [34] paviocko [*]

  Jeden náš kamarád má Tesco stan a jeli s ním s kamarády do Rumunska. Naštěstí jeho dva spolunocležníci to věděli a tak vzali s sebou igelitovou plachtu a stavěli jí nad ten stan... škoda,že jsem tam nebyla, asi to bylo docela legrační :o))

  Jinak, ona to s tím vybavením není moc sranda, kdybych spočítala kolik jsme s mužem vrazili do spacáku, karimatek (nafukovaček), stanu, pohorek, báglů atd. byla by za to slušná dovolená u moře.....

  superkarma: 0 21.06.2007, 11:53:49
 2. avatar
  [33] sanvean [*]

  OlgaMarie: Já použila karimatku jako prkénko na krájení chleba, nějak jsem totiž zapomněla, že je nafukovací. Už je zalepená, ale ten okamžik, kdy to udělalo "pfff", stál za to

  superkarma: 0 21.06.2007, 11:52:16
 3. avatar
  [32] Kayty [*]

  Jo chrápání... na dovči na Ukrajině byl pán, co chrápal dost. Co dost, přímo strašlivě. Po prvních zkušenostech se mnozí dívali, kde staví stan a přestěhovali se úplně na druhou stranu.
  Někdy pomáhalo vzít to večer přes nějakou tu koštovací vodku.

  superkarma: 0 21.06.2007, 11:51:58
 4. avatar
  [31] Ťapina [*]

  Manx: Já bych spíš mezi známými pracně hledala někoho, kdo nemá kvalitní stan. Jo, vlastně jedni si nedávno půjčovali stan od nás

  superkarma: 0 21.06.2007, 11:47:48
 5. avatar
  [30] MEK [*]

  OlgaMarie: však se taky vymlouvali,že oni nechrápou,asi jsem byla v jinačím stanu

  superkarma: 0 21.06.2007, 11:40:57
 6. avatar
  [29] OlgaMarie [*]

  Manx: Viděla jsem už stan velmi lehký se samonafukovací podlážkou.Byl dražší a neumím si představit,jak bych prožívala,kdybych podlahu poškodila,což je velmi pravděpodobné i kdybych byla sebeopatrnější.Karimatky lze uhlídat.

  superkarma: 0 21.06.2007, 11:39:08
 7. avatar
  [28] OlgaMarie [*]

  MEK: Mužské chrápání je proti řevu cikád v Provenci pouze Osudová v ne právě příjemném provedení.Zažila jsem obojí.A nejlepší je ráno,když vás chlap přesvědčuje,jak se dlouho do noci kochal vůní tymiánu.

  superkarma: 0 21.06.2007, 11:33:22
 8. avatar
  [26] Ťapina [*]

  Manx: To je klasika. Kdo nestanoval a chce si to zkusit, půjčí si od někoho blbej stan a spacák, nebo si koupí v Tescu ten nejlevnější, do kterého teče (ale už neteče ven ) a utvrdí se v tom, že stanování není nic pro něj

  superkarma: 0 21.06.2007, 11:12:59
 9. avatar
  [24] MEK [*]

  minulý rok jsme byli s přítelem a jeho kamarádem stanovat,bylo fajn,až na to mé nevyspání,kluci chrápali(asi si mysleli,že bude tuhá zima,protože to jejich chrápání mi připadalo řezání dříví )jinak byla pohodička,klídek,tabáček

  superkarma: 0 21.06.2007, 11:00:51
 10. avatar
  [23] SENSITIVESKIN [*]

  SAKRA

  superkarma: 0 21.06.2007, 10:23:44
 11. avatar
  [22] SENSITIVESKIN [*]

  HURÁ, JÁ BUDU UŽ ZA 14 DNÍ POD STANEM V CHORVATSKU S NEJLEPŠÍM CHLAPEM NA SVĚTĚ sml61>

  superkarma: 0 21.06.2007, 10:23:06
 12. avatar
  [21] Ťapina [*]

  1. Kladný. Když se řekne "jet na dovolenou", tak u nás to znamená zcela automaticky pod stan.
  2. Bývávalo. Bylo to super, ale nedá se to praktikovat se psy, kteří mají pocit, že bez střechy nad hlavou musí ohlídat celý les
  3. To zas ne, můj chlap jede klidně stanovat na sníh, já jen v létě a v mírném pásmu.
  4. Příhoda, to bude asi nelíp ta, co můj drahý dává s oblibou k dobru, jak jsem vybírala místo na stan. Bylo to v Litvě a když jsme došli někam, kde se dal postavit stan, byla už tma. Egi rozhodil stanovou plachtu tam, kde si to on představoval jako nejlepší a já jsem mu ji kus popotáhla, že se mi tam nelíbily nějaké hrbolky, nebo co. Ráno jsme zjistili, že mezi tropikem a ložnicí je vchod do vosího hnízda a že bude poněkud komplikované vylézt ven tak, aby nám vosy nešly říct, co si o nás myslí
  5. Žádné další extrémnosti už se nám nestaly.
  6. Baví mě to, že si můžu lehnout tam, kam dojdu a nemusím hledat ubytování, natož ho mít předem zajištěné. Vadí mi jen to, že se blbě chodí v noci na záchod
  7. Nejdál ve Finsku.

  superkarma: 0 21.06.2007, 10:10:54
 13. [20] japa [*]

  Za mlada jsme s dětmi jezdili jenom pod stan,byli jsme i několikrát ve Vysokých Tatrách, bývalo tam krásně a pokud se hodně ochladilo,sbalili jsme a jeli do "teplejších míst" jenom doporučuji,je to prima

  superkarma: 0 21.06.2007, 09:43:03
 14. avatar
  [19] kareta [*]

  Stanování - už ne, ale z nouze bylo dobrý.
  Pod širákem jsem toho naspala mnohem víc, protože se mi nechtěl rozdělávat stan
  Jednou jsme se s kamarádkou ve tmě trefily do h...a a na něm spaly. To považuju za to nejextremnější, co kdo kdy mohl zažít
  Mám miliony příhod, např. jak se mi podlahou probojovaji do stanu mravenci a já neměla kam lehnout, protoze myli VŠUDE....
  sTAN JSEM VE FINÁLE POUŽÍVALA JAKO MATRACI- NEBYLO PROČ HO ROZDĚLÁVAT a namáhat se, když to bylo na 2 dny maximálně
  Na stanování mi vadí stavba stanu a následné dusno- v řecku jsem ráno ždímala triko, kdežto na pláži ve spacáku mírný větřík vál a miliony hvězd mrkaly- aaaaaaaaaaaaaach
  Nejdál jsem byla na Iosu, to mi stan postavili sousedi v kempu.

  superkarma: 0 21.06.2007, 09:05:36
 15. avatar
  [18] paviocko [*]

  Aha, ještě 7. - nejdál? Úbočí ekvádorské Cotopaxi. Teda nejdál jsme s naším stanem Pinguinkem byli na Galapágách, ale tam je stanování zakázané. Ale v batohu byl a projel to všechno s námi!

  superkarma: 0 21.06.2007, 09:00:16
 16. avatar
  [17] paviocko [*]

  1. Velmi kladný! Ale raději spím pod širákem na krásné, opuštěné louce uprostřed lesů...
  2. viz 1
  3. Jasně, v horách jsou často extrémní podmínky... Náš stan je krásný i pod vrstvou sněhu.
  4. Určitě, jen musím lovit v paměti a třeba o tom napíšu článek k dnešnímu tématu. Jasně, jednou jsme stanovali v Roháčích, na vyasfaltovaném parkovišti a dostali za to pokutu 500 Sk (x 11 lidí... slušnej balík)
  5. Naštěstí ne, když hodně fouká, kolíkujem jak diví. A když hodně prší, stavíme stan na šikovném místě.
  6. No, nebaví mě skládání stanu, zvláště za deště. Taky mě nebaví balení batohu uvnitř. A jinak to berem jako nouzový řešení, radši spíme pod širákem nebo pod igelitovou plachtou. I když máme relativně lehkej stan, plachta je méně objemná a lehčí
  Kde jste byla nejdále se stanem?

  superkarma: 0 21.06.2007, 08:58:14
 17. avatar
  [16] cmelda [*]

  na oboji - jak stan tak spani pod sirakem - uz jsem moc pohodlna. nic proti tomu nemam, pod sirakem jsem spavala radsi, ale ted uz vyzaduji urcity komfort

  superkarma: 0 21.06.2007, 08:43:40
 18. avatar
  [15] OlgaMarie [*]

  1.Stanování je pro mě způsob přespání.
  2.Dá-li se čekat mráz,což v únoru bývá,nezouvejte se do spacáku.(zmrznou vám venku boty a pak se obouvají velmi těžko.)
  3.Viz 2+přes den 26stupňů,ve 4 ráno jinovatka.Brrr!
  4.Kemp u jezera s aligátory.Celou noc jsem každé šustnutí pokládala za přícházejícího aligátora.(Kamaráda v Africe v noci navšívila lvice.)
  4.Nejhorší:Kemp ve Vyšším Brodu.Celou noc tam chlastali a řvali vodáci.Jinak na drsné příhody,na které se s odstupem času vzpomíná s úsměvem ,já opravdu nouzi nemám.
  5.Vyplaveni mockrát,hrozný vítr,doslova o strach jednou,ale stačilo.Never more!
  6.Vadí mi ráno čekání,až trochu oschne,aby šel sbalit a večer na jiném místé nesmrděl zatuchlinou nebo dokonce nezaplesnivěl.
  7.V Jižní Karolině.
  Po jedné stanové dovolené jsem odjela sama na týden do Říma do hotelu.Na Sicílii jsem se kousla,že v lijáku stan nestavím a šli jsme do bungalovu atdatd.Dnes už jsou ke koupi stany a karimatky lehké a dobré,že máte přespání za 10minut.

  superkarma: 0 21.06.2007, 08:39:57
 19. avatar
  [14] Kayty [*]

  Mám dojem,že na dovču pod stanem jezdím odjakživa. S rodiči a bratrem jsme procestovali Československo, pak Chorvatsko. Poté s přítelem (už bývalým) s batohy pod stan, pak s kolem pod stan. Poslední společná akce byla na Ukrajině a taky pod stanem. Nynější přítel se zatím testuje, no uvidíme. Ale už koukal, že je na stany kdesi nějaká slevová akce .
  Nejkrásnější na stanování je, že se za krásné noci dá spát i pod širákem a kochat se. Za prudkého zhoršení počasí je pak stan nablízku.

  superkarma: 0 21.06.2007, 08:36:47
 20. avatar
  [13] Meander [*]

  Reneta: Hmmm. A co jim podpálit stan?

  superkarma: 0 21.06.2007, 08:35:02
 21. [11] Lindaa [*]

  Jo jo stanování u Baltu to je zázitek, zvlást kdyz u neho bydlíte a deti nez aby sly spát domu tak radsi ve stanu. A hlavne ten nikdy nekoncící vítr.
  O víkendu jsem stanovala s 20 13-ti letýma (skolní výlet), docela sranda, az na to, ze to byly pravdepodobne jediné dva dny z celého jara a léta kdy lilo -tomu se snad uz ani nedalo ríkat dést- a na postavení dnesních stanu by clovek potreboval vysokou skolu. To byly samý pro 5-6osob s predsínkou, obývákem, 2 loznicemi a 1000dalsích zbytecností. Holt rodice vybavili potomstvo tím nejlepsím, ale já na tom málem vypustila dusi.

  superkarma: 0 21.06.2007, 08:33:55
 22. avatar
  [9] Amálie [*]

  * Teď už žádný.
  * To mne nikdy nelákalo.
  * Neoznačila bych to za extrém, ale jako praktikantka jsem jezdila na tábory s dětmi 6-8 let do stanů s podsadou. Uhlídat ten pytel blech bylo někdy dosti náročné.
  * Každý, kdo stanoval, zná promočené stany při dešti, škvory (které nenávidim!), mravence, večerní vybíjení komárů, vyplavení stanu při dešti, atd... Jednou se otec šprajnul, že nejede, tak máti naložila auto harantama a stanem a vyrazila s námi na Lipno. To bylo něco! V kempu se jí ujal statný policista, ze kterého později vypadlo, že je bratrem její kolgyně z práce a má za úkol nás ochraňovat.
  * Tak daleko to nikdy nedošlo.
  * Jako malé nás to ohromně bavilo, bylo to dobrodružství. Dneska si to umím představit jen s těží.
  * Lipno, Šumava, Soumarák,...

  superkarma: 0 21.06.2007, 07:56:19
 23. avatar
  [8] malenina [*]

  1. Teď už záporný.
  2. Spaní pod širákem jsem zažila jen jednou a bylo to krásné, protože jsem se zrovna zamilovala a nepršelo
  3. Ne.
  4. Ne.
  5. Neuplaval, ale totálně promoknul a kdybychom v něm neleželi, tak by i uletěl.
  6. Už mě nebaví a většinou mi vadila zima nad ránem.
  7. V Domažlicích.

  superkarma: 0 21.06.2007, 07:39:10
 24. avatar
  [7] Pentlička [*]

  Spaní ve stanu nenávidím! Zažila jsem to dvakrát v životě - nikdy více! Jednou byla příšerná zima, měla jsem na sobě všechno svoje oblečení a celou noc jsem klepala kosu. Pak zas bylo takový vedro, že jsem myslela že zdechnu a zas jsem nespala. Nehledě na to, že spaní na karimatce je šíleně nepohodlné. Zlatá postel! Nemusím mít luxus, ale postel, střechu nad hlavou a sprchu na pokoji jo .

  superkarma: 0 21.06.2007, 07:32:37
 25. [6] Nikol [*]

  Jako dítě jsem snad ani jinou dovolenou než pod stanem nezažila a taky jsem jezdila na tábory pod stan, takže zážitků je víc než dost. S mým teď už 10 let manželem jsme coby studenti jezdili na Slovensko do Roháčů jen s batohem a stanem, bylo to fajn, ale jen tehdy, když zrovna nezačalo sněžit :-((
  Dneska dám přednost hotelu, ne že by mi najednou začalo vadit stanování, ale spíš hygienické podmínky ve sprchách a na záchodech v kempech.

  superkarma: 0 21.06.2007, 07:28:16
 26. avatar
  [5] Meander [*]

  1. Bezvýhradně záporný.
  2. Nemám slov.
  3. Všechny podmínky jsou extrémní.
  4. Stala.
  5. Na Dunajské stezce jsme se s kámošem pokoušeli spát pod stanem. Když jsme tu hroznou věc stavěli, kámoš poznamenal, že to není stan, ale špatná beta-verze stanu. No, měl pravdu. Zatímco jsme byli na večeři, stan nám vzala bouřka, obrátila ho vchodem k obloze a naplnila vodou. Desítky tyček byly rozlétané po celé louce. Spali jsme v mokrých spadákách v kumbálu.
  6. Nebaví mě na něm nic a vadí mi všechno.
  7. Na Dunajské stezce. Se stanem. Nikoliv pod stanem.

  superkarma: 0 21.06.2007, 07:25:19
 27. avatar
  [4] sanvean [*]

  1. Kladný.
  2. Na to jsem srab, potřebuju mít aspoň iluzi střechy nad hlavou.
  3. Ne.
  4. Jo. Jako malou mě v Tatrách probudily děsný zvuky hned vedle stanu - mručení, funění.. Myslela jsem, že je to medvěd, v kempu nám totiž ukazovali rozdráplý plech u popelnic, kde hledal něco k jídlu. Až k ránu jsem zjistila, že to byl jen chrápající soused
  5. Nic takového.
  6. Baví - je to mobilní, levné, občas dobrodružné, a hezky se usíná, když poblíž šumí řeka nebo les. Vadí - ranní poklus do umývárky a vše s tím spojené.
  7. Skotsko, Norsko.

  superkarma: 0 21.06.2007, 01:28:37
 28. avatar
  [3] Bobša [*]

  Canadian: 3) si živě představuji

  superkarma: 0 21.06.2007, 00:43:32
 29. avatar
  [2] Canadian [*]

  1. Mam stanovou a spacakovou klaustrofobii. Jako dite jsem v Nemecku rvala tak, ze se sebehnul celej tabor. Dospavala jsem se na plazi, neb cela noc byla zabita bojem s rodici o utek. Vydrzeli jsme se takhle vzajemne tyrat 14 dni

  2. Vyzkouseno jednou. Vycestovala jsem ze spacaku a vzbudil me kanec. Nastesti usoudil, ze nejsem jedla...

  3. Kazde podminky ve stanu a spacaku jsou pro me extremni!
  Ale po jedne svatbe jsme nejen staveli stany pod parou, ale jeste pod vetsi parou jsme hledali do te svoji "psi boudy" cestu

  4. Ano
  5. No jeste toho trochu ja s tim iglu letet, tak si to jdu rovnou hodit. A to letam rada... (v jinych vyskovych relacich).
  6. To ze je to stan! A spacak!
  7. Nemecko

  superkarma: 0 21.06.2007, 00:37:19
 30. avatar
  [1] Bobša [*]

  Ve skrze kladný
  Preferovala jsem spaní pod širákem dnes už mám ráda nad sebou poctivou střechu, popř. střechu nablízku
  Extrémní podmínky jsou pro mě 30 dětí 6-7 let ve vojenském stanu
  No jé je !!!! nespočítaně a ráda na ně vzpomínám dnes už jen z vesela
  U Lužnice a rybníků v Jížních Čechách o to není nouze
  Je to romantika ale dnes už mi vadí mokro pod zádama
  Na Mamaii v Rumunsku dál se jezdilo s celtou

  superkarma: 0 21.06.2007, 00:18:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme