Vztahy

Stalking naruby: Udělala mi ze života peklo, mám podmínku!

Přináším vám příběh muže, jednoho z občasných čtenářů Ženy-in, který je jednou z obětí dnes již trestného činu, který od 1.1.2010 známe jako "stalking". V době, když se jeho příběh stal, ovšem tento zákon ještě v paltnosti nebyl. Tom si prakticky za nic vysloužil podmíněný trest.

 

040/2009 Sb. Zákon trestní zákoník

§ 354

Nebezpečné pronásledování

§354 (1) Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že

a) vyhrožuje ublížením na zdraví nebo jinou újmou jemu nebo jeho osobám blízkým,

b) vyhledává jeho osobní blízkost nebo jej sleduje,

c) vytrvale jej prostřednictvím prostředků elektronických komunikací, písemně nebo jinak kontaktuje,

d) omezuje jej v jeho obvyklém způsobu života, nebo

e) zneužije jeho osobních údajů za účelem získání osobního nebo jiného kontaktu,

a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o jeho život nebo zdraví nebo o život a zdraví osob jemu blízkých, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

§354 (2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři roky bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1

a) vůči dítěti nebo těhotné ženě,

b) se zbraní, nebo

c) nejméně se dvěma osobami.

 

Tolik nový zákon.

O nic lepší než chlap

wom

Pan Tomáš je našim občasným čtenářem a vy ho znáte pod nickem „tom“. Rozhodl se svěřit se svým příběhem, který se bohužel odehrál před uzákoněním stalkingu, čili z pohledu zákona byla jeho bývalá přítelkyně v té době ještě nepostižitelná.

Tady je přepis jeho vyprávění

Udělala mi ze života peklo

„Nevím, čím začít, tak začnu tím pěkným. Poznali jsme se na firmě. Ona pracovala v expedici a já jsem začínal jako řidič a současně i tak trochu obchodní manažer. Je to malá firma.

Ano, balil jsem ji. Moc se mi líbila. Byla s ní legrace a byla pořád dobře naladěná. V té době jsem byl rozvedený pár měsíců a rozvod nebyl pro mě právě pohodový.

Manželka se zamilovala do jiného muže a vztah byl z mé strany živý. Miloval jsem ji, a proto jsem to jen těžko nesl. Nicméně, nemohl jsem dělat nic jiného než po večerech prohlížet staré fotky a DVD a u toho, ano, přiznám, jsem i plakal.

Míla byla tak trochu balzám na moji duši.

Moji náklonnost a neohrabané pokusy a sblížení opětovala. Začínal jsem se do práce těšit a čím dál méně se hrabal v minulosti.

Později se z toho vyvinul i vztah, který vzal poměrně slušnou rychlost. Za pár týdnů jsme jeli na společnou dovolenou a pak se ke mně i nastěhovala. Bylo to milé. Jenomže se stalo, co se stát… no, tak nemělo z její strany.

Moje bývalá žena se ozvala.

Nerad bych působil jako někdo, kdo využil druhého jako náplast na doposud nezhojenou ránu. Opravdu upřímně jsem snažil s Mílou začít nový život a zapomenout. Ten zvrat přišel ale příliš brzy na to, aby vztah s Mílou byl dost silný, abych to ustál. Snaha o obnovení vztahu ze strany mé ženy byla pro mě v tu dobu velice silná rána do lásky, která stále žila.

Napřed jsem myslel, že to ustojím, a řekl jí, že již mám jiný vztah. Akceptovala to a pravila, že je jí to líto a že za to může sama. To mně dodalo ještě víc. Jak byla pokorná a rozumná. Sešel jsem se s ní. A to byl konec. Nebo spíš bych měl říct začátek. Začátek něčeho, v co jsem se zkraje modlil, později se modlil, aby to nepřišlo, a také začátek pekla, které následovalo.


Míle jsem všechno pověděl velice rozumně, snažil jsem se být maximálně citlivý. Vysvětloval jsem, že jsme spolu se ženou byli přece jen šest roků, že je to velice těžké, ale nebylo mi to pranic platné. Napřed plakala. Pak volala jí. To jsem očekával a i žena byla připravená. Následně přišla s tím, že je těhotná. Neopomněla upozornit mou ženu. Byl to nesmysl, protože brala antikoncepci, ale člověk neví.

Tohle se řešilo několik měsíců, zatímco Míla tuto zprávu rozesela po firmě, při čemž si přidala několik detailů, o kterých jsem ani nevěděl, ale udělala ze mě hotového démona. Citelně jsem zaznamenal, jak někteří kolegové vůči mně ochladli.

Míla se nechávala vozit do nemocnice, kolabovala uprostřed pracovní doby. Později předstírala, že se mě tak bojí, že musí k psychiatrovi. NIC JSEM JÍ NEUDĚLAL, nikdy, ani náznakem!

Pak „potratila“.

Zůstala doma několik dnů. Následně si mě zavolala vedoucí. Opustil jsem firmu dohodou.

Myslel jsem, že teď už snad bude mít klid, že se mi pomstila.  Ale ani omylem. Volala denně několikrát mně i manželce. Telefonovala mým rodičům, které tak rozhodila, že jí pomalu uvěřili. Skoro každý den chodila kolem domu, aby „náhodou“ potkala manželku nebo mě. Mluvila se sousedy a vymýšlela báchorky, co jsem kde provedl, a ať si dají pozor.

Nevydržel jsem a ve snaze, aby jí někdo domluvil, jsem zavolal její matce. Křičela na mě do telefonu, že jsem grázl, a pak zavěsila. Už byla zpracovaná.

O několik dnů později mně volala manželka, že mě hledá policie.

To už jsem vybouchl a zakřičel jsem do telefonu „Ta kráva snad nedá pokoj, dokud ji vážně neuškrtim!!“ bohužel jsem zakřičel tak, že to vedle stojící policista slyšel. Paráda.

K faktu, že na mě Míla podala trestní oznámení pro napadení s tím, že kvůli tomu potratila, jsem si přidal i moment, kdy jsem tomu výmyslu dodal pěkně na důvěryhodnosti. Nechápu, kde vzala papír, kde se psalo, že snad bylo podezření na těhotenství, který policie dostala. Dodnes nevěřím, že těhotná byla. Ale... ten papír...

Nebudete mi to věřit, ale já dostal ve finále podmínku a zákaz se k ní přiblížit na 150 metrů, nebo kolik to bylo!

Žena to se mnou ustála. Odstěhovali jsme se ale ze Lhotky až do Ďáblic.

Ne, nepřiblížím se k ní ani na kilometry!

   
14.10.2010 - Láska a vztahy - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [15] Irad [*]

  Francaise — #9 Tomu bych moc nevěřila - vzal mě zpátky jednou, vezme i podruhé.

  Po tom telefonátu s policií bych i té podmínce rozuměla. Navíc pokud opravdu (asi přes nějaké známé) měla lékařskou zprávu o tom, že potratila (pravděpodobně i o napadení).. Dokazovat opak je složité. Nezasvěcenému by jistě bylo více líto té ženy, která "otěhotněla" s chlapem, který ju opustil kvůli "bejvalce" a ještě jí tyranizuje a vyhrožuje :D

  superkarma: 0 06.12.2010, 18:09:20
 2. avatar
  [14] Motiva [*]

  Nechápu lidi, co tohle dokážou, vždyť nejvíc ponižuje sama sebe, ale to těmhle "hysterkám" vůbec nevadí, protože jim záleží jen na dosažení vlastního cíle,ať je jakkoli nereálný. Bohužel můj syn narazil na podobnou dívenku, krásná jak obrázek, ale jak není po jejím . . . radši mu do života moc nekecám, ale občas tiše trpím a lituju hoSml80

  superkarma: 0 24.10.2010, 15:29:00
 3. avatar
  [13] Delli2 [*]

  No ještě, že si ji nevzal a pak se s ní nerozváděl..... to by ho asi zabila Sml57

  superkarma: 0 16.10.2010, 14:09:40
 4. avatar
  [12] LadyZa [*]

  To jsou věci, uf.Sml15

  superkarma: 0 15.10.2010, 13:41:22
 5. avatar
  [11] Eva Soukupová [*]

  svině. Jinak se to říct nedá Sml80

  kalakai — #7 ať pohrozí policií, mohlo by to zabrat

  superkarma: 0 15.10.2010, 09:36:58
 6. [10] Anime Otaku [*]

  kalakai — #7 Být bratrem, tak ji do zahraničí vezmu, nejlépe autem našla bych někde fungující klášter se slibem mlčení a tam jí nechala, třeba by si našla jinou práci než otravovat Sml57

  superkarma: 0 14.10.2010, 22:28:58
 7. avatar
  [9] Francaise [*]

  Anai — #4 Já si naopak myslím, že u ženy, která se sama vrátí, je vysoká pravděpodobnost, že už další románky hledat nebude. Zvláště, má-li ji ten její tak rád jako Tom.

  1. na komentář reaguje Irad — #15
  superkarma: 0 14.10.2010, 15:57:44
 8. [8] Rikina [*]

  Ano, takové ženy dokážou být velmi okouzlující, přitažlivé, žádoucí... dokud jde všechno podle nich. Přeložit stébélko přes cestu, a probudí se peklo. Sml57 Je na to diagnóza... ale to je jaksi člověku potom málo platné. Sml80 Osobně si myslím, že Ďáblice nestačí, to bych se stěhovala radši někam dál. Praha není zas tak veliká. Sml24 Sml58 

  superkarma: 0 14.10.2010, 13:40:01
 9. [7] kalakai [*]

  Před pár měsíci se můj bratr rozešel se svou přítelkyní.

  Spolu jsme se taky vcelku kamarádili. První se od ní odstěhoval,pak si našel novou holku, která mu vyhovuje mnohem víc a je konečně veselý a štastný. Delší dobu byl totiž nepříjemný, zamklý, pořád naštvaný. Až se odstěhoval a rozešel s nyní bývalkou, jakoby znovu ožil.

  Jenže ožila aji ona. A to teda dost. Prvně začala vydírat jeho kamarády, ať ho přemluví k návratu, že od ní přece jenom tak nesmí odejít. Pak z rozchodu obvinila mě, ale kdyby jenom z toho.. . Bratr si ani nechtěl dojet pro zbytek svých věcí k ní do bytu. Dokonce za ním šla ve dvě v noci 3 km k našim rodičům a tam zvonila, chudák ji pak musel odvézt zpátky do jejího bytu, aby se aspon trochu vyspal. Neustále mu posílala zprávy, ve kterých mu buď nadávala nebo se omlouvala. Dokonce prej kvůli něho neustále zvracela. Už spolu nejsou pár měsíců a bratr nemá stále klid. Nedávno mu dokonce volala ať s ní jede do zahraničí.

  1. na komentář reaguje Anime Otaku — #10
  2. na komentář reaguje Eva Soukupová — #11
  superkarma: 0 14.10.2010, 11:48:58
 10. avatar
  [6] Věrulinka [*]

  Sml79 silná káva, ženská hrozná Sml68Sml15, tak hlavně aby vám to vycházelo se ženou, moc ti to přeji Sml67

  superkarma: 0 14.10.2010, 11:17:39
 11. avatar
  [5] Lukáš Čejka [*]

  Nj, zensky chlapy sikanujou poradSml57, ale chlapi mlci, tak to vypada, ze ti raubiri jsme mySml54.

  Podminka skonci, po case si nechas vymaznout rejstrik,zivot jde dal. Sml80

  superkarma: 0 14.10.2010, 11:11:02
 12. [4] Anai [*]

  Zajímalo by mně, zda je s manželkou Tom šťastný - já totiž na slepované vztahy nevěřím.... Jistě, Míla se chovala hystericky, prostě se "zbláznila". Úplně stejně se chovala exmanželka mého přítele, se kterým jsem 4 roky žila - utekla k nám jejich dcera, a tak došlo k velmi podobným činům a taky soudům, ošklivé to bylo...Některé ženy prostě staví nad svou lidskou důstojnost a ženskou hrdost touhu po pomstě - neváhají se znemožňovat a ztrapňovat, nevahájí lhát a ubližovat. Jenže: manželka Toma je další kapitola - to ona přece manželství rozbila, to ona mu ublížila... Je to hodně sporný případ, těžko říct, s kým vlastně sympatizovat....

  1. na komentář reaguje Francaise — #9
  superkarma: 0 14.10.2010, 09:23:38
 13. avatar
  [3] oalison [*]

  Tady se krásně ukazuje, že je vážně potřeba, než se s někým sestěhuju a vrhnu se do víru vztahu, držet se zpátky a postupovat pomalu... Já vim, ale když přijdou na řadu city, málokdo to udrží...

  superkarma: 0 14.10.2010, 09:12:07
 14. avatar
  [2] ifulinkaa [*]

  lidé odmítnutí těžko snáší,ale tohle je moc. tahle bylo moc vyčurkaná Sml57

  superkarma: 0 14.10.2010, 08:54:59
 15. avatar
  [1] Florencie [*]

  Sml28

  superkarma: 0 14.10.2010, 08:09:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme