.

Stalking na vlastní kůži: Kamila má strach o své ještě nenarozené dítě

Vztahy

Stalking na vlastní kůži: Kamila má strach o své ještě nenarozené dítě

Z hlediska psychiatrie či kriminologie je slovo stalking chápáno jako zlovolné a úmyslné pronásledování a obtěžování jiné osoby. Kdo to ale nezažil na vlastní kůži, tak tuto odbornou formulaci snad ani nepochopí. Mladá maminka Kamila ji však chápe až moc dobře.

Čas od času zveřejňujeme mimo denní témata příběhy čtenářek i do hlavních článků. Nedávno nám přišel e-mail od čtenářky Kamily, jehož obsah rozhodně stojí za zveřejnění.

Příběh Kamily, Petra a jeho bývalé přítelkyně  

Milá redakce!
Ráda bych požádala o radu ženy, které prožily nebo prožívají něco podobného jako já se svým manželem a jeho bývalou přítelkyní.

stalkingJsem půl roku vdaná. S manželem Petrem jsme se seznámili, když už žil v šestiletém vztahu se svojí přítelkyní. Ale žili spolu spíš jen tak ze zvyku, formálně. Děti neměli, protože jeho přítelkyně mu řekla, že si nebude kvůli dítěti kazit figuru.

Tento vztah jim prý vyhovoval, ona provázela jeho na firemních akcích, on, když bylo někdy potřeba, provázel ji. Navenek byli spokojeným párem, ale doma dva cizí lidé.

Na jednom takovém firemním večírku se Petr seznámil se mnou. Byla jsem tam s kolegyní. Zaujal mě na první pohled, ale když mě kamarádka upozornila na jeho krásnou přítelkyni, zájem ustal. Pak jsem si ale všimla, že ona se baví sama, on se baví sám. Jako by k sobě ani nepatřili. Najednou stál vedle mě a dávali jsme si spolu skleničku.

„Chce si jen užít,“ napadlo mě v duchu, ale bylo to jinak. Hezky jsme si spolu povídali, ale jen do té doby, než to zmerčila jeho přítelkyně a přiletěla si pro něj zpátky. Přesto jsme si stihly vyměnit telefonní čísla a asi za týden mi zavolal, jestli bychom někam nezašli dopít tu načatou skleničku. Souhlasila jsem.

Petr byl (a pořád je) nesmírně milý, hodný a pozorný. Z jeho řeči jsem vycítila, že má svojí přítelkyně už plné zuby. Smysl jejího života jsou jen luxusní hadříky a večírky. Petr má poměrně náročné zaměstnání, nechce se mu pak ještě vymetat večírky. Navíc je z rodiny, kde byly čtyři děti, i ty mu svým způsobem chybí, ale když se o dětech jen zmínil, to prý bylo, jako by píchl do vosího hnízda. Tisíckrát se s ní chtěl rozejít, ale vždycky si ho udobřila v posteli. Až prý, když mluvil na tom večírku se mnou, tak si uvědomil: „Sakra, proč já bych nemohl mít takovou normální holku?“

Nebudu to protahovat. Za velice dramatických okolností, velkého křiku a hádek se můj budoucí manžel se svojí přítelkyní nakonec rozešel. Zpočátku byl klid, asi čekala, že se k ní vrátí. Když ale zjistila, že se budeme brát, byla úplně nepříčetná. Dokonce si zjistila místo naší svatby, přilítla tam a ztropila hysterickou scénu. Urážela mě i Petra, naše rodiče, bylo to opravdu nechutné.

To jsem byla už v třetím měsíci těhotenství a Petr se bál, aby se mi něco nestalo. Když jí řekl, ať bere ohled alespoň na mě, že jsem těhotná, rozzuřila se ještě víc, ale alespoň odešla. Tím to však neskončilo.

Od té doby Petra denně bombarduje výhružnými sms a e-maily, že si něco udělá, že to dítě, které čekám, určitě není jeho. Začala si dokonce vymýšlet, že byla taky těhotná a že kvůli jejich rozchodu potratila, prostě ho psychicky vydírá. Vyměnil si sice telefonní číslo, ale to není nic platné, protože ona ví, kde bydlíme. A tak jsem třeba našla ve schránce dopis a v něm: „Zdechni ty i tvoje dítě“. Petr si to s ní byl už několikrát vyřídit, dokonce jsme volali i policii, protože mě napadla na chodníku, a to už jsem měla velké břicho, jenomže policie nám řekla, že to jsou čistě spory mezi manželem a jeho bývalou přítelkyní, že kdyby měli řešit každou hádku, tak by nic jiného nedělali. Prý si to máme vyřešit mezi sebou a oni zasáhnou až ve chvíli, kdy se něco stane. Co až se stane? Ještě manžela dokonce varovali, že kdyby ji chtěl třeba uhodit, tak by z toho mohl mít velké oplétačky.

Nikdy jsem se s tak zlou ženskou nesetkala. Když ho měla, tak s ním jednala jako s kusem hadru, a najednou bez něho nemůže žít.

Každou chvíli se mi blíží termín porodu a já mám hrozný strach, co si zase vymyslí. Neustále žiju v napětí a mám sny, že ubližuje našemu dítěti. Ona by toho byla určitě schopná.

Co máme dělat? Odstěhovat se? To se nám moc nechce. Bydlíme v domku po mých prarodičích, rekonstruujeme si ho, nechce se nám odsud pryč.

Kamila

Pozn. red. Jména v příběhu byla na žádost pisatelky pozměněna

Čtěte také:

   
27.04.2012 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [31] svatava70 [*]

  Je to hrozné, musí to pro vás být vyčerpávající, ale zkuste se před porodem nestresovat. Přeji vám i manželovi hodně štěstí a krásné, zdravé miminko.

  superkarma: 0 27.02.2013, 12:29:41

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Dessy [*]

  Nikdy bych nevěřila, že se mi to může stát. Stalo a to nejsem celebrita a vůbec ne zajímavá. Došlo to až na policii (ne díky mně, ale spolupracovník ji přivolal), ještě dnes se občas dotyčná pokouší pod jinými čísly volat, či psát na meil, vše blokuji. Nic tak strašného nikomu nepřeji.

  Žalovat jsem ji nechtěla, na to nemám žaludek.

  superkarma: 0 02.05.2012, 20:02:39
 2. avatar
  [29] ekleinovka [*]

  Rikina — #25 Přesně tak,i to může dělat - já v tom vidím úmysl ublížit za každou cenu....a má z toho radost,že zafungovala....nebo je nervově labilní......

  superkarma: 0 29.04.2012, 22:14:49
 3. [28] Jala [*]

  Těžká rada, ale dramatický rozchod dával tušit, že se bejvalka jen tak nevzdá!

  superkarma: 0 29.04.2012, 22:07:27
 4. avatar
  [27] SNÍŽEK [*]

  ta ženská není normální,těžko poradit co s ní.Sml31

  superkarma: 0 28.04.2012, 16:28:32
 5. [26] Reni [*]

  Je to trestný čin, jen ho udat. Jinak jsem se s tím nesetkala, jak se zachovat v této situaci těžko jinak poradit. Sml80

  superkarma: 0 28.04.2012, 09:59:14
 6. [25] Rikina [*]

  Altamora — #24 Nedávno zde bylo téma "pomsta" - jsou lidi, kterým to jednoduše stojí za to, pomstít se. I když klesnou. Sml80 Nebo je další možnost, že se tím slečna baví, jak jsou dotyční vyplašení. Sml57 

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #29
  superkarma: 0 27.04.2012, 23:35:44
 7. avatar
  [24] Altamora [*]

  Nechápu, proč se tu rozhořčujete nad tím, že nějaký svobodný muž opustil ženu, se kterou žil a se kterou neměl děti. Ti dva se nevzali, protože chtěli svobodu a na lásku není třeba papírSml57. Ať už tam láska původně byla nebo ne, teď už není, tak není důvod v tom volném, nezávazném svazku pokračovat. Ani manželství už není vězení. Jestli tam je nějaký problém s majetkem, platí totéž. Nepotřebovali ten papír, tak si to měli ošetřit jinak, více papíry. Neumím si představit, co by to muselo být za muže, abych klesla tak hluboko a pronásledovala ho, jeho novou partnerku to ani omylem. Takový muž se ještě nenarodil.

  1. na komentář reaguje Rikina — #25
  superkarma: 0 27.04.2012, 23:22:51
 8. avatar
  [23] hubajda [*]

  tezko radit v takove situaci jsem nebyla a doufam ze nebudu a nevim jak bych se zachovala

  superkarma: 0 27.04.2012, 23:00:48
 9. [22] Rikina [*]

  Reakce je to poněkud hysterická, a těžko říct, jestli si to ten pán třeba trochu nezpůsobil. Nebo hodně. Sml57 

  Nicméně na podobné akce se nejlíp osvědčuje nereagovat buď vůbec, nebo pobaveně. S nadhledem. No tak se vyřádi, puso, když tě to baví. A ono ji to brzo bavit přestane, nebude-li mít odezvu. Samozřejmě pokud vidí, že je úspěšná v působení nepříjemností, a že novomanželé jsou z toho auf, proč by toho nechávala - tohle přece chtěla, výsledky to má, tak houšť a větší kapky. Divadýlko s policií se jí jenom hodí. Sml80 Konec konců - nějakej dopis ve schránce by mi mohl být ukradenej, neobtěžovala bych se to číst, natož pak SMS nebo maily, to se dá mazat bez mrknutí oka. Sml80

  superkarma: 0 27.04.2012, 22:43:38
 10. avatar
  [21] ekleinovka [*]

  magic11 — #7 Před chvilkou jsem o tom psala....stalking je posuzován jako trestný čin.....

  superkarma: 0 27.04.2012, 22:17:54
 11. avatar
  [20] ekleinovka [*]

  Roland — #19 Určitě by ses snažila hájit si ,,svoje"....já bych si to líbit nenechala,v žádném případě...od čeho má ale muže,ten by se měl do toho opřít...je to chlap - ochraňovatel ženy....a svého nenarozeného dítěte...ten by měl zakročit razantně...policie mne udivuje...pokud vím,umí se rozhodnout okamžitě....

  superkarma: 0 27.04.2012, 22:15:51
 12. [19] Roland [*]

  Je těžké radit, sama nevím, jak bych se v takovém případě zachovala.

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #20
  superkarma: 0 27.04.2012, 21:52:12
 13. avatar
  [18] ekleinovka [*]

  JessikaJessika — #16 teď se mi rozsvítilo,stalking je  od 1.1.2010 považován a posuzován jako trestný čin,tak bych se s tím už dál nebabrala,smsky bych ukázala jako předmět doličný,navíc svědci na svatbě...ať na ni udělají bububu,je jedno,jestli ji odsoudí,ale už si dá pozor,protože když bude pokračovat,bude to mít už horší...

  superkarma: 1 27.04.2012, 21:43:44
 14. [17] kocicih [*]

  zajimavy clanek

  superkarma: 0 27.04.2012, 17:51:52
 15. [16] JessikaJessika [*]

  nejvíc mě na celém článku zaráží to, že byla napadane a policii to neřekla, na policii hlásili jen obtěžování trošku divný tak pokud by mě na chodníku napadla tak mám svědky a volám policii,která to bude řešit

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #18
  superkarma: 0 27.04.2012, 17:49:55
 16. avatar
  [15] ekleinovka [*]

  Vůbec se mi to nelíbí.proc se nechá vydírat smskama,ostuda na svatbě, to nechápu.....kdybyste na jeji uletynereagovali vůbec,dá pokoj.Ignorovat jakékoliv akce z jeji strany....

  superkarma: 0 27.04.2012, 14:33:18
 17. avatar
  [14] ladouch [*]

  Nikdo neví, jak to skutečně bylo mezi bývalkou a kdoví co jí nasliboval, nebo jaký vzah měli, Kamila to ví jen v podání od něj a to může být zkreslené. Tady je těžké někoho odsuzovat.Sml80Sml80

  superkarma: 0 27.04.2012, 14:27:32
 18. avatar
  [13] medulka [*]

  Lidé se scházejí a rozcházejí...tak už to prostě v životě chodí a rozhodně to není důvod, aby někdo po rozchodu takhle vyváděl. Každý má snad právo, aby byl s tím, s kým chce a s kým je mu dobře. A ten druhý to musí (ať chce či ne) respektovat. Rozchod určitě není nic příjemného a někteří se s tím těžko smiřují, to se dá pochopit, ovšem tohle chování mi přijde už dost mimo...ta bývalka je asi dost psychicky nevyrovnaná. Vůbec nevím, co bych Kamile poradila...nejspíš bych vyčkala a když by se podobné útoky opakovaly,  obrátila bych se znovu na policii a nenechala se tak snadno odbýt.

  superkarma: 1 27.04.2012, 14:25:13
 19. [12] Karo Líná [*]

  SStream — #10 Sml67Sml67

  Tomu chlapovi bych nevěřila ani pozdravení. To říkají všichni, co randí s jinou, jak je jejich současná otřesná, zlá, nerozumí jim a blablabla. Povídačce o dětech taky nevěřím. Třeba má Kamila jen víc peněz a hezčí bydlení, tak prostě přeparkoval Sml57

  Pro zahýbající lidi (navíc takhle pomlouvající partnera) pochopení nemám a pro slečny, co randí se zadanými, také ne. V příběhu nefandím nikomu a Kamile doporučuju, aby si zopakovala pravopis, ať už to s jejím manželstvím a rodinou dopadne jakkoliv. Ostatně nemyslím si, že dobře. Ona se může časem vyskytnout zase nějaká zajímavější a bohatší Sml24

  superkarma: 0 27.04.2012, 14:05:03
 20. [11] Trefa [*]

  Trefa:budte v klidu hlavne se nerozcilujte,nebo detatko bude nervozni a bude Vam plakat az se narodi.budete ho muset chovat a venovat se mu vice nez obvikle,ja bych se asi odstehovala.zmente oba cisla telefonu,at je nezna.

  superkarma: 0 27.04.2012, 13:48:11
 21. avatar
  [10] SStream [*]

  Saně tohoto typu znám a je dobré se držet hodně, ale hodně daleko od nich. Na druhou stranu mě zaráží popis nefunkčního vztahu. Neznám chlapa, který by se takto vyjadřoval o partnerce (bývalé). Kdyby to bylo tak hrozné tak se s ní přece rozejde? Zůstávat s tyranem nebo s někým, kdo se chová jako idiot je výsada žen, ne mužů. Leda, že by na ni byl závislý. Nebo mu něčím vyhrožovala. Cítím z toho nehezký podfuk. Kamila píše, že si předělávají domek po jejich prarodičích. Její muž bydlel předtím zajisté u slečny, že je to tak? Vlastní byt nemá, není-liž pravda? Smrdí to tím, že si ho ta slečna do jisté míry vydržovala, pomáhala mu a myslela si, že z něj udělá solidního chlapa, pro sebe. A on jí zmetek utek. (povídačku o dětech a zkažené postavě nepovažuji za relevantní). Anebo si on vydržoval ji jako profi společnici jelikož se mu do ženění, rodiny nechtělo. Ona věřila v pohádku o pretty woman a skutečnost ji poměrně zasáhla. Oba se však chovají jako potencionální viníci. Jak pronásledovatelka, tak manžel. Zjistila bych kdo byl na kom závislý a pokud by se potvrdilo první tvrzení, pak bych byla velmi, velmi obezřetná.

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #12
  superkarma: 3 27.04.2012, 12:38:44
 22. avatar
  [9] Kytinkak [*]

  takyjaja — #1 i já, když už jednou zklamal, kde mám jistotu, že se to nebude opakovat

  superkarma: 0 27.04.2012, 12:02:33
 23. [8] FAXÍK [*]

  nevím co na to napsat, ale jsem ráda, že to nemusím řešit Sml80

  superkarma: 0 27.04.2012, 11:28:02
 24. [7] magic11 [*]

  Stalking rozhodně není věc jenom mezi tvým manželem a jeho bývalou přítelkyní. Obrátila bych se znovu na polici a podala trestní oznámení pro stalking, tím se musí zabývat, může dostat zákaz se k vám přiblížit a to je i potom dál při porušení postižitelné. Chraň sebe i své miminko Sml22, držím palce.

  1. na komentář reaguje ekleinovka — #21
  superkarma: 1 27.04.2012, 09:29:44
 25. avatar
  [6] margot [*]

  takyjaja — #1 naprosto souhlasím. věděla, že je zadaný - přesto šla na rande. informace o funkčnosti vztahu, případné možnosti těhotenství a taky způsobu života bývalé přítelkyně měla jen "z druhé ruky". a asi dlouho netrvalo, než na to hupli, dítě na cestě, svatba.

  být tou přítelkyní, tak o vašeho muže vůbec neusiluji a neponižuji se - nestojí totiž vůbec za to

  superkarma: 0 27.04.2012, 09:27:36
 26. avatar
  [5] femme [*]

  té bývalce se fakt divím, jančit kvůli takovému blbovi Sml80

  superkarma: 2 27.04.2012, 09:26:01
 27. [4] lidicka [*]

  Co čekala když rozbíjela dlouholetý vztah??? Tím však neomlouvám "bývalku", jen že s něčím takovým mohla počítatSml80

  superkarma: 3 27.04.2012, 09:16:20
 28. avatar
  [3] rusalka2008 [*]

  To musí rázně utnout manžel... třeba i přes její rodinu - rodiče apod.

  superkarma: 1 27.04.2012, 08:54:21
 29. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  takyjaja — #1 Ano, ano. Co je to za důvěryhodného chlapa, který s přítelkyní být nechce, ale do postele s ní leze, aby se udobřili?Sml68

  superkarma: 0 27.04.2012, 07:39:50
 30. avatar
  [1] takyjaja [*]

  Kdo se boji nesmi do lesa! Pokud se Kamila nebala rozbit vztah, ktery mozna nefungoval ale verte chlapovi, a vzpeti si poridit dite, mela by si vic verit i nadale a ignorovat vypady od manzelovy byvalky. At ji pozve domu a vyrika si to s ni, za pritomnosti psychologa. Neomlouvam chovani byvalky ale svuj dil v tom muze mit i manzel. Osobne bych se v tehle chvili vic bala zda jsem si vzala toho praveho.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #2
  2. na komentář reaguje margot — #6
  3. na komentář reaguje Kytinkak — #9
  superkarma: 3 27.04.2012, 07:06:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme