Zabouchnout si dveře o dovolené nemusí být vždy problém. Stačí zajít za majitelem hotelu či chatové osady, aby vám odemkl, jenže co když zrovna nikdo z personálu v areálu není...

Úsměvný příběh zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Bi - dovolenkový karambol si zapříčinila sama...


Přeji krásný slunečný den.
Já si při Vašem dnešním tématu vybavila letošní dovolenou v Českém Ráji. Teď se u psaní usmívám, ale v tu chvíli mi teda do smíchu nebylo. Ale abych začala po pořádku, dovolená byla nádherná, ubytování perfektní s výhledem na Hrubou skálu. Nechyběl bazén, ani venkovní posezení s grilem. Měli jsme k dispozici domeček s jedním pokojíkem, kuchyní a koupelnou. Ten den jsme vyrazili s dětmi do šťastné země (prolézačky, klouzačky, trampolíny....), cestou zpět jsme se zastavili na oběd, a že bylo opravdové vedro, hned jak jsme se vrátili, jsme chtěli skočit do bazénu. Manžel a děti šli napřed a já za nimi ještě nesla ručníky. Zabouchla jsem dveře od domečku a vtom mi to došlo. Na dveřích byla koule a klíče v zámku z druhé strany. Všichni jsme byli v plavkách, s sebou jen ty dva ručníky. Mobily zamčené v domečku. Ani nebudu interpretovat, jak se k mé šikovnosti vyjádřil manžel. Pan domácí ten den odjel sám na dovolenou a vedle v domě nikdo. Už jsem se viděla, jak obcházím v plavkách vesnici a hledám zručného řemeslníka. Vzhledem k mé „atletické“ postavě by to byl pro mnohé obyvatele jistě nezapomenutelný zážitek. Obešla jsem celý dům a hledala nějaké nářadíčko, kterým by se třeba dalo do domku dostat. Samozřejmě nikde nic. Nakonec jsem ještě nakoukla do boudičky k filtraci od bazénu. A byl tam šroubovák!!!! Manžel je naštěstí celkem zručný a do domku se ještě za pomocí sekery, kterou našel u grilu vloupal. Odnesl to jen prasklý štítek a ten jsme zajeli do Turnova koupit. Zbytek dovolené už naštěstí uplynul bez nežádoucího spestření.

bi

bi

Dovolené zdar,
Bi

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 10.8.2012: Dovolenkové karamboly

  • Stal se vám nějaký karambol o dovolené?
  • Nevyšlo ubytování?
  • Něco nebylo tak, jak jste si představovaly?

Pište mi své příběhy a posílejte k nim i rozumné množství fotek (maximálně 5). Jsem zvědavý na vaše obtíže z dovolených a na jejich řešení! Příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže) nejpozději v pátek 11.8.2012 v 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků odměním letním dárkem, totiž opalovací kosmetikou GARNIER AMBRE SOLAIRE - krémem After sun a sprejem Light & silky Medium SPF20.

garniergarnier

Reklama