Příjemné překvapení. To je nejčastěji zmiňovaný pocit, který uvádějí ženy, když se poprvé setkají s vůní arabských parfémů.

„Nejsou těžké, jak si lidé zpočátku myslí. Naopak, jejich vůně je lehká a svěží,“ vysvětluje hned na úvod Lenka Sládková, která do Čech třetím rokem dováží exkluzivní arabské parfémy. Pravidelně se vydává do Orientu, aby zde ulovila ty největší voňavé skvosty. Před pár týdny se vrátila z Dubaje a zákaznicím tak může nabídnout další výběr jedinečných vůní.

„Arabské parfému zažívají v poslední době v Evropě „boom“ a Češky nezůstávají pozadu. Za poslední dva roky se poptávka několikanásobně zvýšila. Lidé jsou unavení běžnou nabídkou parfumerií. Chtějí pro sebe něco extra - nezaměnitelnou vůni, která zdůrazní jejich osobnost,“ říká Lenka.

par

Vůně Tisíce a jedné noci

Tradice výroby arabských parfémů sahá do dávného starověku. Mistři vůní míchali opojné elixíry, aby ženám bohatých šejků nabídli svůdný drahokam, který je odliší od konkurentek. Některé technologické postupy jako destilace, odpařování a filtrace, které umožňují sběr vůní z rostlin ve formě vody nebo oleje, se používají dodnes.

Alchymie mistrů

Exkluzivní arabské parfémy obsahují vysoký podíl přírodních esenciálních olejů, naopak podíl syntetických látek je stlačen na minimum. Díky oleji se lépe uvolňují vonné složky, na kůži zanechává příjemný pocit a parfém, poté co se rozvoní, vydrží hodiny. „Já se do vůní v podstatě oblékám, jsou to malé exotické ozdoby, kterými doplňuji to, co si na sebe ráno obléknu,“ přiznává Lenka.

par

A jaké jsou základní vonné esence arabských parfémů?

Nejcharakterističtější složkou je oud neboli agar. Jedná se o tmavou pryskyřici s výrazným aroma, kterou produkují subtropické stromy. V parfémech orientu je nenahraditelná. Vůni dává prostor pro její rozvinutí. Nesmí chybět ani jasmín, myrha, santalové dřevo, kadidlo či cedr a jiné vzácné a vonné ingredience.

Kde v Čechách arabské parfémy nakupovat

Právě Lenka stojí za úspěchem největšího internetového obchodu s arabskými parfémy u nás. Na www.arabskeparfemy.com můžete vybírat z více než 270 orientálních parfémů. Kromě parfémů a parfémovaných olejů nechybí v nabídce ani bytové vůně a deodoranty. Pokud si z popisu nejste jisti výběrem, můžete využít možnosti telefonní, osobní nebo emailové konzultace případně si objednat vůně ve vzorcích.

par

Reklama