.

Stále více Čechů nakupuje zboží online, vadí jim však pomalé a nespolehlivé dodání zásilek

Novinky

Stále více Čechů nakupuje zboží online, vadí jim však pomalé a nespolehlivé dodání zásilek

Online lze dnes koupit vše. Od televize přes léky až po potraviny. Důvěryhodnost e-shopu se kvůli vysoké konkurenci však musí vybudovat. Jedním ze základních kritérií rozhodujících o oblibě daného online obchodu je rychlost a kvalita odesílaného zboží, nepodceňujte jej.

Spolehlivá přepravní služba

Přestože možnost nechat si doručit zboží až do domu zákazníky stojí někdy až o sto korun více, průzkumy ukazují, že v tomto případě si klienti rádi připlatí. Pro přepravu zboží je tedy třeba vybírat spolehlivé a renomované přepravní služby. Doporučujeme umožnit vybírat z více společnosti, a nechat tak zákazníky rozhodnout, co preferují. Ti většinou slyší na známá jména, se kterými už nějakou zkušenost mají. Pro svůj e-shop vybírejte z několika předních českých poskytovatelů přepravních služeb a nevynechejte ani nabídku osobního vyzvednutí zboží.

krabice

Kvalitní poštovní a zásilkové obaly

To, v jakém stavu, zboží ke spotřebiteli dorazí, hraje hlavní roli v možnosti dalšího doporučení vašeho obchodu známým a přátelům. Opakované poničení zásilek eventuálně vede ke ztrátě důvěryhodnosti, a tak je třeba výběru poštovních a zásilkových obalů věnovat nějaký čas. Výrobce obalových materiálů Paketo.cz poskytuje zájemcům krabice všech druhů a rozměrů s množstevními slevami u každého produktu. Široký výběr různých velikostí poštovních obálek umožňuje efektivně šetřit a zájemci si mohou nechat vyrobit i obaly na míru. K dispozici jsou kartonové obálky, bublinkové obálky nebo poštovní samolepící obálky, které slouží pro přikládání dokumentů k zásilkám. Dodací listy a faktury je lepší přikládat zvenčí, aby mohlo být zboží zkontrolováno ještě před samotným převzetím, to oceňují zejména společnosti o více pobočkách, u kterých často dochází k mylnému doručení.

Je také rozdíl, zda zasíláte věc křehkou, lehkou či těžkou. Pro větší zboží je ideální klopová krabice z třívrstvé nebo pětivrstvé lepenky. Pokud jde o produkt menších rozměrů, zvolte poštovní krabičky menších rozměrů či minikrabičky. Jsou lehké a snadno se skládají. Pro bezpečné zabalení je vhodné využít také fixační materiály, které se hodí jak pro velké, tak pro malé zásilky. Všechny zmíněné druhy obalů a krabic najdete na e-shopu s obalovým materiálem Paketo.cz, kde vám poskytnou poradentství a doporučí, který materiál se k vašemu zboží hodí nejlépe.

Reagujte na recenze

Vzhledem ke srovnávacím portálům a online hodnocením je třeba nedostatky, na které si zákazníci stěžují, efektivně odstraňovat. Dle nejnovějších statistik si potenciální klient čte okolo pěti online recenzí, než se vůbec rozhodne k nákupu, reagovat na hodnocení je tedy stěžejní. Ukazatelem konečného výběru obchodu jsou  rychlost dodání, kvalita dodaného zboží a komunikace s klientem, nezanedbávejte ani jedno.

hvezdin

   
23.06.2016 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] SandraAbigail [*]

  Mám hodně zkušeností s přepravci a zjistila jsem, že existuje i jeden, který je dokonce horší než Česká pošta (a to je co říct) a to je TopTrans. Takže ČP a TT zásadně nevybírám. Ostatní jsou víceméně srovnatelní a míle před ČP.

  superkarma: 0 24.06.2016, 00:07:20
 2. avatar
  [3] chanahd [*]

  Tak u pošty je výhoda, že pokud nejsem doma, mám to pak kousek na vyzvednutí. U přepravních spol. mám zkušenosti různé. A není to o společnosti, ale o tom, kdo zrovna rozváží. Někdo dá vědět, že asi za hodinku by u mě byl s balíkem. Někdo napíše že v rozmezí od 10 do 18 h. Někdo nedá vědět vůbec i když jsem udávala tel. Zažila jsem velice slušné a milé přepravce. Stejně tak neuravalé se kterými byl vůbec problém domluvit se česky. Je to jen o lidech na které natrefíte.

  superkarma: 0 23.06.2016, 16:57:45
 3. [2] zzandaa [*]

  bleblemcy — #1Souhlasím. Pokud nemusím, Českou poštu nevyužívám. Hlavně jejich sms - dnes Vám budeme doručovat zboží. Jiní přepravci napíší rozmezí dvou hodin a když doba nevyhovuje, může člověk zavolat. To nemluvím o tom, že den před porodem jsem nebyla doma, zavolal a odmítl mi to dovést jindy. Ať si to vyzvednu na poště. Když jsem byla v porodnici, manželovi to odmítli na poště vydat a řekli, že mi to opakovaně doručí jindy. Paradox je, že kdyby byl doma manžel, předat mu to mohou. Na poště ale ne.

  superkarma: 0 23.06.2016, 14:33:43
 4. avatar
  [1] bleblemcy [*]

  Kupuji na internetu často a tak mám i celkem bohaté zkušenosti s přepravci.

  Jako nejhorší se mi zatím osvědčila Česká pošta. Už několikrát jsem s nimi měla problém. Naposledy to bylo v případě, kdy mi podle internetového sledování cesty zásilky byl balíček již vydán k určitému datu a já ho ještě neměla vyzvednutý. Když jsem si pro něj na poštu přišla předali mi ho roztrhaný hala bala přebalený do igelitového pytle a obsah totálně promočený. Naštěstí to byly jen krémy tak se nic nestalo, ale přesto jsem balík musela nejprve převzít a pak teprve mohla zkontrolovat obsah. Česká pošta by se měla zamyslet nad tím jak zlepšit svoje služby a ne je jen neustále zdražovat.

  U přepravní společnosti se mi stalo zatím jednou, že měla zásilka poškozený obal, ale to mi hned přepravce s omluvou hlásil a nechal mě zásilku zkontrolovat s tím, že kdyby něco bylo v nepořádku nemusím od něho balík vůbec převzít.

  Jedna věc mě, ale u přepravců štve neskutečně a to, když mi zavolají až v momentě kdy stojí před domem a čekají, že jsem asi pořád doma nastartovaná za dveřmi a čekám na jejich zazvonění.

  1. na komentář reaguje zzandaa — #2
  superkarma: 0 23.06.2016, 13:41:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme