Bulvár

Stále sním

Vážená redakce i milé Ženy-in!

Nikdy jsem nechtěla být pohádkovou princeznou, která přes bohatství nevidí krásy kolem sebe. Nepřála jsem si být nikdy ani v roli Popelky, která pokorně plní nesmyslné výmysly své paní, a za všechna příkoří se jí splní její sen a odveze si ji krásný princ na bílém koni.

Mnohem sympatičtější mi byly obyčejní pocestní z pohádek, kteří nevědomky zvedli hůl kouzelné babičce, a ta je královsky odměnila. Můj obdiv měli dobří loupežníci, kteří bohatým brali a chudým dávali. Co vám budu povídat, o pokladu, který jednou najdu, jsem jako dítě snila velmi dlouho. Milovala jsem hry, kdy jsme hledali poklady v lese, na půdě a stále doufali, že jednou něco objevíme. Co jsem chtěla, nevím, ani nevím, jak to bohatství mělo vypadat, prostě byl to jen krásný sen o velkém nehmatatelném pokladu, který voní dálkou. Neviděla jsem nikdy moře, ostrovy, velké město, to všechno pro mě byly velké a dítěti nedosažitelné sny, které se odehrávaly na jednom malém dvorku u babičky, který neměl s rájem nic společného.

Babička mi v těch krásných snících dětských let říkala, ať si vážím toho, co teď prožívám, protože nikdy už tak šťastná nebudu. Nevěřila jsem jí, protože jsem objevovala a hledala.

Už je to mnoho let, co jsem odešla z domova. Můj dětský sen se mi do puntíku splnil. Našla jsem si v dálce skvělého muže, kterého jsem si vzala za manžela. S ním jsem byla mnohokrát u vysněného moře i na ostrově a nemohu se rouhat. Žijeme si šťastně.

Ale co to? Já stále sním.

Vracím se do rodného města a chybí mi babiččina vilka s dvorkem. V místě stojí hotel a parkují auta. Můj táta mě nevítá, máma je z toho nešťastná a babička stará. Mám všechno, ale to nejkrásnější - dětské snění - je nenávratně pryč. Těším se, až si po tom všem večer lehnu do postele, zavřu oči a všechno bude jako dřív. Na dvorku budu sedět na pískovišti, koukat do nebe, přivřu oči a budu si představovat, jak jednou odejdu do velké dálky.

Vždycky přivezu něco pro radost a budu jim vyprávět svoje zážitky. Vím, že čas je mocný a jenom snění nás může vrátit tam, kam chceme. Proto tak ráda usínám hýčkaná v náručí představ a sním ráda - o ráji na dvoře, dětství a všech obyčejných dnech s milovanou babičkou, rodiči a všemi, kteří se ke mně vrací už jenom v krásných snech.

Loučí se s Vámi i přes den na chvilku krásně snící

Ema K.


Děkujeme za moc krásný příspěvek...

Vůně dálek mě taky vždycky lákala... A princezny mi přišly nudné :).

Jaký je váš vysněný svět, ženy-in? A liší se od toho v dětství? Podělte se s námi o své sny na redakce@zena-in.cz!

   
21.11.2006 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] vininka [*]

  Mám z toho v očích slzy...Hezky napsané...

  superkarma: 0 21.11.2006, 21:20:47
 2. avatar
  [2] Vera.Macík [*]

  Emo, máš ještě maminku a babičku, važ si i toho. Hůř bude, až tady nebudou. Hýčkej si je.

  superkarma: 0 21.11.2006, 14:27:31
 3. avatar
  [1] Maca.M. [*]

  Sním často a velice ráda. Nejraději o dětství a lidech nejbližších, kteří mi zůstávají ve vzpomínkách. Chvilku jsem se zasnila a zavzpomínala!

  superkarma: 0 21.11.2006, 13:52:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme