Čtenářka dispečerka žije na jednom místě již 45 let, ale její adresa se stále mění. Radní již potřetí změnili název ulice.

Jsem zarputilý starousedlík. Žiju již 45 let v jednom domě.

Jsem v tomhle směru strašně konzervativní a nedovedu si představit, že bych se měla někdy někde stěhovat. Ráda cestuji, ráda poznávám cizí kraje, ale ještě raději se pak vracím domů, kde mám svoji rodinu, přítele, prostě to svoje doma.

Legrační je však ale to, že mám v občance už třetí adresu. Za dvacet let nám už dva krát změnili název ulice. 

Podotýkám, že ulice, která má všehovšudy čtyři čísla popisné. 

 Dodnes jsem nepochopila, co kterého chytráka na radnici vedlo k těmto změnám. Nedovedete si představit, co to stojí peněz, času a běhání po bankách a úřadech!  A pak ještě ta společenská prestiž! (CHA,CHA,CHA)

Třicet let jsem žila v domečku na náměstí (občas škádlívám  i manžela, že to muselo být pro něj po svatbě terno – přistěhovat se na tak dobrou adresu).

No a teď jen ulice ,,Za Školou“. No. Snad už to tak zůstane.

Zdraví dispečerka
text nebyl redakčně upraven


Díky dispečerko za zajímavý příspěvek. Jen – jak že se ta vaše ulice o čtyřech číslech jmenovala? Čekal jsem, že nějaká Gottwaldova, nebo Leninova…

Dnešním tématem dne je: jste tam, kde žijete, „naplaveniny“, nebo starousedlice.

  • Jak jste se přizpůsobila novému prostředí?
  • Dával vám někdo „sežrat“, že jste odjinud?
  • Vadí vám přistěhovalci?

Jedna z vás bude za příspěvek  odměněna třemi výbornými čokoládovými bonboniérami. Klasickou, čokoládovou i kokosovou Tatianou od Figara

coko

Stačí přispět na tento e-mail:

redakce@zena-in.cz

a máte velkou šanci.

Reklama