Reality show Hledá se táta odstartuje své putování éterem v úterý 23. října ve 21.15. Gábina, Naďa a Jana, tedy tři odvážné maminky, hledají prostřednictvím TV Prima nového tatínka pro své děti, a samozřejmě i životního partnera. To, jestli jejich hledání bude úspěšné, mohou diváci sledovat ve třinácti dílech až do Vánoc.

Jana Kocová„Je to reality show s poněkud asi jiným nádechem, než na co jsou diváci nejspíš zvyklí. Měla by být příjemná, pozitivní a hodně cílená právě na rodinu,“ řekla nám mluvčí TV Prima Jana Kocová a dodala: „Snažíme se poukázat i na to, že hodně velké procento, dokonce tuším, že snad více než polovina dětí, vyrůstá v neúplných rodinách. Věříme, že díky Televizi Prima vzniknou tři rodiny úplné.“

Všechny tři maminky dostaly na výběr z mnoha potenciálních tatínků, kteří o ně projevili zájem. Takto vznikl užší výběr favoritů, se kterými maminky budou na obrazovkách prožívat svou reality show. V každém díle pak Gábina, Naďa i Jana některé z kandidátů na tatínka pro své ratolesti vyřadí.

Pojďme si soutěžící představit. I když, nechme je, ať se představí samy:

Čtyřiadvacetileté Gábině Polachové zemřel v roce 2007 manžel...


Čtyřiačtyřicetiletá Naďa Rajcholvá je policistka...

 
Dvaatřicetiletá Jana Pajkrtová je na mateřské, ale pomáhá u svého bývalého zaměstnavatele...

 
„Pořad je kombinací všech možných emocí,“ řekla nám Jana Kocová, „v zásadě přináší všechno, co přináší život. Takže se diváci určitě zasmějí, někteří si i popláčí...“

V prvním díle se můžete těšit na prohlídku hradu Karlštejna s Naďou, vodácký výlet po Sázavě s Janou a grilování v zahradní restauraci s Gábinou. Se svými „skoro“ vyvolenými se v závěru maminky podívají do zahraničí. „Gabriela stráví tři pohádkové dny v luxusním hotelu Sunny Club Maruqueen na překrásném ostrově Djerba, Jana navštíví romantickou Vídeň a Naďa vyrazí za sportem do Rakouska na hory,“ dozvěděli jsme se.

Hrdinky reality show Hledá se táta si vylosovaly tři kmotřičky-celebrity, respektive dvě kmotřičky a jednoho kmotra. Stali se jimi Alice Bendová, kterou si vylosovala Naďa, moderátorka Terezie Kašparovská, tu si vylosovala Jana. Gábiným kmotrem se stal herec Lukáš Hejlík.

Všech tří vylosovaných jsme se hned zeptali na několik otázek...

Myslíte si, že je lepší zůstat s dítětem sama, nebo si hledat nového partnera?
Alice Bendová: Nikdo nechce zůstat sám. Proč by měla ženská zůstávat sama s dětmi. Když je ta možnost, a pokud najde partnera, který stojí za to, není důvod zůstávat sama. Ono je ale strašně těžké to samotné hledání nového partnera. Nemůžete ho hledat na úkor času pro děti. Pro maminku je to strašně náročné a těžké.

Kdybyste se nedej bože dostala do podobné situace jako soutěžící, myslíte, že byste ji řešila podobně?
Alice Bendová: Kdyby ta možnost byla a vyčerpala bych veškeré ostatní možnosti, jak toho tatínka najít, tak proč ne? Jasně. Určitě bych to zkusila.

Myslíte, že je lepší zůstat s dítětem sama, nebo si hledat nového partnera?
Terezie Kašparovská: Bez táty, bez mužského v domácnosti je to hrozně těžké. Všechny tři maminky jsou hrozně mladé a hezké, tak si myslím, že by byla škoda, kdyby zůstávaly samy. Člověk nemá být sám. Je celkem přirozené, že si po rozvodu nebo nějaké tragédii žena najde nového partnera. Myslím si, že to tak má být.

Kdybyste se nedej bože dostala do podobné situace jako soutěžící, myslíte, že byste ji řešila podobně?
Terezie Kašparovská: Já nevím. Všechny tři dámy, Naďu, Janu, Gabču, hrozně obdivuji. Každá se ne svým vlastním přičiněním dostala do velmi složité situace a rozhodla se řešit ji tímhle způsobem. Určitě k tomu potřebovaly velkou dávku odvahy i humoru, aby se toho účastnily. Doufám, že to splnilo, co chtěly. Jednak že našly tátu a jednak, že si užily pár hezkých týdnů a měsíců. Doufám, že si to užily i děti. Ale za sebe říkám nevím, protože nevím, nakolik by mě ta věc, která by se mi stala, semlela, jestli bych tu odvahu našla. Určitě bych také potřebovala podporu své rodiny, ale to ony asi měly.

Pro muže je to možná trochu hloupá otázka, ale přesto... Myslíte, když se žena třeba zklame v jednom partnerském vztahu, ale má z něj dítě, že má raději zůstat sama, nebo má hledat nového partnera?
Lukáš Hejlík: To vůbec není hloupá otázka. Spíš je těžké odpovědět, může tam být spousta různých věcí... Ale, řekl bych, že by měla určitě hledat dál. Lidé jsou na světě od toho, aby se nacházeli.

Kdyby ta situace někdy z jakéhokoli důvodu nastala, a vy jste byl postaven před rozhodnutí, zda si začít s partnerkou, která má dítě, šel byste do toho?
Když odloučíme to, že jsem ženatý a mám dítě (úsměv). Takže, kdybych byl chlap, který nikoho nemá, jestli by pro mě bylo dítě břemeno, které bych nemohl překročit?
Já myslím, že ne. Jde o to, jak se ti dva seznámí, co si najdou společného, jak chtějí potom vést ten společný život... Za sebe, nechci se pasovat na nějakého dobráka, ale myslím, že by to pro mě problém nebyl.

Čtěte:
Alice Bendová: Nejsem mrcha ani beránek
VIP rozhovory


Budete sledovat reality show Hledá se táta? Kdybyste se ocitla v podobné situaci jako hrdinky tohoto pořadu, jak byste ji řešila? Myslíte si, že muž může najít kvalitní otcovský vztah k dítěti, které není jeho?

Reklama