Rodina

Stal se ze mě lepší člověk: Díky!

Čtenářka Maje se ve svém příspěvku omlouvá skoro celé své rodině. Za co? To už si můžete přečíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...

První čtenářský příspěvek dorazil od Maje. Omlouvá se babičce, mamince, otci i dceři...


Krásné ráno milá redakce a všechny holky na ž-in.

Myslím si, že každý máme v sobě alespoň jednu nevyřčenou a skrytou bolístku. Takovou, kterou jsme udělali někomu my a takovou, kterou nám způsobil někdo jiný.

Já bych se chtěla omluvit touto cestou více lidem. Bohužel ne každý si ji bude moct přečíst.

Nejdřív bych se chtěla omluvit svojí babičce, která už bohužel tyto řádky luštit nebude. Chtěla bych se jí omluvit za to, že i když mě hodně v dětství ovlivnila, nikdy jsem jí za tu její obrovskou péči nepoděkovala.

Chtěla bych se omluvit svému otci. Byl na mě hodně přísný a neustále mě směřoval pouze tam, kde to vyhovovalo pouze jemu. Dnes už moc dobře vím, že ačkoli jsem ho v době svého dospívání neměla moc ráda, uvědomuji si, že ze mě udělal lepšího člověka. Kdyby jen lehce povolil, kdo ví, jak bych dopadla.

Chtěla bych připojit omluvu i pro svou matku. V době pro nás hodně obtížné se hrozně snažila, abych měla ten svůj svět co nejvíce klidný. Já jí za to mockrát zklamala a vím, že si užila víc než dost probděných nocí. Jak ráda bych to všechno vrátila. I když, kdo ví, jestli by to bylo dobré. Pro mě i pro ni.

A v poslední řadě nesmím zapomenout na omluvu pro svoji dceru. Za to, že v hledání ideálního tatínka jsem sáhla vedle. Za to, že bych se jí mohla věnovat víc, za to, že někdy nesplním to, co slíbím. A za to, že kdybych se tak hodně neovládala, tak bych jí svojí láskou a péčí zadusila.

Nicméně věřím tomu, že je asi dobře, že si tyto omluvy nikdo nepřečte. (Někteří nemohou a jiný na tyhle stránky nechodí.) Protože vím, že tyhle všechny prohřešky ze mě udělaly lepšího člověka. A možná o to víc budu tolerantnější k chybám své dcery. A pořád můžu doufat, že boží mlýny opravdu melou a jednou jí to její děti všechno vrátí. Ale i s úroky.

Maje

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. ledna 2012: Omlouvám se!

 • Cítíte potřebu někomu se omluvit?

Ať už se jedná o malichernost, větší průšvih, či celoživotní křivdu… tentokrát máte šanci se prostřednictvím magazínu ŽENA-IN.cz omluvit. Upřímně a od srdce. Pokusit se vysvětlit svůj postoj k problému, který nastal, a z očí do očí si netroufáte. Své omluvy posílejte na e-mailovou adresu magazínu (viz níže). Chcete-li mít šanci na malý hřejivý dárek, který pak můžete předat adresátovi vaší omluvy, ať je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec – popište v něm situaci, při které došlo k tomu problému, za nějž se omlouváte. A jaký dárek dostane váš adresát? Sladký BIO balíček s čokoládovými pralinkami, ceylonským čajem, irskou kávou a vysokoprocentní čokoládou.

Vaše omluva nechť přistane v naší poště nejpozději 9. 1. 2012 v 15.00 hodin.

cena

   
09.01.2012 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [6] saruz [*]

  Pěkná omluva. Sml79

  superkarma: 0 30.09.2012, 11:30:14
 2. [5] free [*]

  Hezké psaní Sml67

  superkarma: 0 26.02.2012, 00:20:31
 3. avatar
  [4] kebulkaevulka [*]

  Hezky napsané,také jsem poslala příspěvek a omlouvám se  tam svému synoviSml16Asi telepatie,či coSml80

  superkarma: 0 09.01.2012, 09:30:44
 4. avatar
  [3] átéčko [*]

  selinka — #1 Sml79

  superkarma: 0 09.01.2012, 09:27:27
 5. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml16 Tak tyhle pocity má asi každý(normální) a potáhne se to dál - za čas si to uvědomí naše děti, pak jejich děti.......................

  superkarma: 0 09.01.2012, 09:27:21
 6. avatar
  [1] selinka [*]

  A protože jsi v lecčem jako já - omlouvám se svojí dušičce, ke které se často chovám tak macešsky Sml15

  1. na komentář reaguje átéčko — #3
  superkarma: 0 09.01.2012, 09:25:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme