Internetový portál ŽijZdravě.cz pro vás připravil brožuru, která vás provede snižováním kilogramů všechny, kteří chtějí trvale změnit svůj životní styl. Tříměsíční manuál s názvem Teď už doopravdy nabízí v pěti lekcích ucelený návod na to, jak zdravě snížit váhu a postupně přejít na redukční jídelníček.

Znáte to, chcete zhubnout a potýkáte se s mnoha otázkami, na které z pravidla neznáte odpověď. Jaké jídlo mohu jíst, kdy bych měla cvičit a proč proboha vůbec nehubnu, když se tak snažím? Možná se necháte zlákat některou z rychlých diet, kterých existuje nepřeberné množství. Jednorázová hladovka nebo vynechávání jídel vám ale rozhodí metabolismus na dlouhou dobu. Pokud se rozhodnete hubnout na vlastní pěst, často si uděláte víc škody než užitku.

brožura

Zkuste to tentokrát jinak. Stáhněte si tříměsíční manuál na hubnutí, který vás krok za krokem provede jednotlivými částmi hubnoucího procesu až do vysněného cíle. Brožura je k dispozici na stánkách portálu ŽijZdravě.cz.

Co všechno na vás v manuálu čeká?

1. Motivace a zapisování jídelníčku
Důležitým krokem při hubnutí je zjistit, jak jste na tom. Zapisujte si veškerou denní stravu a nezapomínejte ani na zdánlivé maličkosti v podobě ochutnávky jídel během vaření. Důležité jsou i vaše pocity, místo konzumace nebo další činnost během jídla. Sami budete jistě překvapení, kolik potravin během dne sníte, aniž byste o tom věděli.
2. Hodnocení jídelníčku
Ve druhé lekci se naučíte používat energetické tabulky potravin. Jednoduše zjistíte svůj celkový denní příjem kalorií i všech živin. Nahradit nezdravé jídlo lehčí variantou pak bude jednodušší.

3. První kila dole
Dodržujete poctivě doporučený redukční režim, a proto se můžete těšit z prvního váhového úbytku. Náleží vám obrovská pochvala za vynaložené úsilí, ale nesmíte polevit! V této části brožury zhodnotíte také případné zlepšení zdravotního stavu.

4. Předcházení panice
Chybovat je lidské. Důležité je neztrácet motivaci a nepanikařit. Pokud u vás došlo k závažnějšímu porušení stravovacího režimu, nevěste hlavu. V následujících dnech po „dietní“ chybě mírně navyšte pohybovou aktivitu a hlavně nedržte přísnější dietu. Uvidíte, že se váha vrátí do normálu.

5. Gratulace
Poslední kapitola se věnuje konečné fázi tříměsíčního programu. Gratulujeme, dokončili jste své snažení. Ale pozor! Neopouštějte režim zdravého životního stylu, nechcete přece, aby se shozené kilogramy vrátily v podobě známého jo-jo efektu.

Na stránkách projektu ŽijZdravě.cz naleznete mnoho inspirace nejen z oblasti zdravého životního stylu. Můžete se zapojit do diskuse s odborníky, zasoutěžit si o hodnotné ceny nebo si přečíst článek o novinkách v oblasti cvičení a pak si nějakou fitness perličku vyzkoušet s kamarádkou.
Portál připravila Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR jako součást dlouhodobého edukačního programu v rámci prevence obezity.

Reklama